Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Moже да се подобри (зголеми) резолуција на таблет? И ја иам кинесче и не сум баш задоволен со сликата.
Мислам дека не. Мене ми е 800x600 максимум, малце ми се големи иконите ама у ред е.


Зедов таблет денес ( кинески со usb тастатура плус ), но за таа тастатура нема македонска поддршка, а кога ќе ја исклучам си има. Акам 3-4 саати по интернетов, но ништо не можам да најдам.

Некој да не го имал истиов проблем и го решил или некој што знае решение за ова ?
bump

За куцање ми треба документи чуда. Стаев фонт за едиторов. За другово уште ништо.
 
G

garthok

Гостин
Мислам дека не. Мене ми е 800x600 максимум, малце ми се големи иконите ама у ред е.




bump

За куцање ми треба документи чуда. Стаев фонт за едиторов. За другово уште ништо.
750x600 фактички ми е мене но и боите и све у глобала се гледа дека се безвезе. Кај тебе како е? Кристално јасно ко на телефон? Ја ептен се накурчив кога ми стигна, утре ќе го мењам.
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
750x600 фактички ми е мене но и боите и све у глобала се гледа дека се безвезе. Кај тебе како е? Кристално јасно ко на телефон? Ја ептен се накурчив кога ми стигна, утре ќе го мењам.
Екстра. Moже да биде и поарно. 800x480 ми е уствари. Се помешав... Не е баш ко на телефон ( барем не ко оние со 16м ). Мада кинез е.
 
G

garthok

Гостин
Екстра. Moже да биде и поарно. 800x480 ми е уствари. Се помешав... Не е баш ко на телефон ( барем не ко оние со 16м ). Мада кинез е.
Можеш да ми кажеш што марка ти е кинезов? Мојот е ST од Сет. место 1г, 512 меморија ми дале, место 8г диск, 4, нема ГПС, екранот е ко на првине нокии у боја ужас.
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Можеш да ми кажеш што марка ти е кинезов? Мојот е ST од Сет. место 1г, 512 меморија ми дале, место 8г диск, 4, нема ГПС, екранот е ко на првине нокии у боја ужас.
http://set.com.mk/ST-T7030D39915

1г рам, 8г меморија, GPS мислам дека нема.
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Како бе закон слика? Пошо иста марка, хм... изгледа мојов фаличен е. Фала
Може да ти е постар модел. Не можам да сејвнам скриншот, не знам зошто. Кога ќе најдам чаре очекувај 2 скриншота у ПП, и од телефон и од таблет.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Некој да не продава zte blade 3 на делови ? екранот и тачот да работат само ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Можеш да ми кажеш што марка ти е кинезов? Мојот е ST од Сет. место 1г, 512 меморија ми дале, место 8г диск, 4, нема ГПС, екранот е ко на првине нокии у боја ужас.
:LOL:

Како бе закон слика? Пошо иста марка, хм... изгледа мојов фаличен е. Фала
Не треси глупости не е фаличен сите таблети за 50-100 евра се такви, затоа и гледај каква им е резолуцијата пред да го купиш.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Не најдов тема за таблети па ќе прашам тука

Дали кај нас се продава српскиов таблет Тесла? Ако се продава некаде ме интересира колку пари е ?
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Пред некое време се разговараше за ова на темава. Еве како да добиете целосно функционален Google Now во нашава земја на KitKat. Кај мене функционира нормално. (Xperia SP - Mokee 4.4.4 Rom)

HOW TO : Fix and Enable Google Now Cards even if it’s not available in your Location
Кај мене овај метод не успева на Nexus 5 ама на xda најдов друг тиј функционира. Мала мана му е што мора да ја ваѓаш sim картичката во процесот.
Enabling Google Now Cards manually/force-fully
 

Kajgana Shop

На врв Bottom