'Allo 'Allo!

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
651
Серијата е типичен британски хумор, многу интересна серија, почнав по малце да ги симнувам ама не се наоѓаат баш лесно.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Ми недостига серијава:( мнооогу ја гледав сакам пак да ја даваааттт
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Haha zakon serija. Ja pamtite taa majkata ne Idit mislam se vikase, kolku bese bolna dusava a reovno toj de4koto i bese u krevet. I kolku ja mrazese Rene :pos2::pos2:
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Г-н Леклер беше исто старец, не дечко. ("It is I, Leclerc") :pos2:
Серијава ми е најдобар британски ситком EVER. :) :cuc:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Читам и ми текнува кога ја гледав серијава и се газам од смеење. Многу јака ми беше Мадам Едит, на Рене жена му, сите си пикаа сирење во ушите кога таа пееше. И мајка и исто, Мадам Фани, цело време тропаше со бастунчето. Јака фаца беше и полковникот Грубер, кој геј-тип:pos2:, и таа Мими Лебонк што им беше келнерка. Абе сите се лудило, и Хер Флик и Хелга и Ивет и Леклер... и најинтересно: "The Fallen Madonna With Big Boobies" скриена во "Big meat sausage with garlic"....
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
"Оо Рене!, о Едит"
Само тоа ми остана во сеќавање.Мал бев кога ја даваа ама знам интересна ми беше да ја гледам:)
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
"Allo, allo" ми е трета од топ 5 сериите.
Закон нема што! Дефинитивно е доказ дека Британците прават најдобри хумористични серии, особено кога станува збор за црн хумор и пародија, и сатира и се!:)
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
186
Поени од реакции
3
a inace britaski i spski serii takvi ima povece sto ovde vo mk ne gi davale voopsto posto se ima samo tv nema se improvizacija.steta sto nemoze da gi vidite i dzabe e tema.ako nekoj moze da vidi ma sat da kupi i taka.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Видов на други теми за серии дека некои приметиле дека ја даваат, меѓутоа мислам вреди да се отвори посебна тема. Може и да се спои со постара тема за Ало ало.
Значи секоја вечер (не сум сигурен за преку викенд), ќе се емитува на К-15 ТВ околу 22.10. Тие што ја гледале сигурен сум дека ќе сакаат одново да ја гледаат, а тие што не ја гледале мој совет нека ја гледаат:)
п.с. Денес беше 2ра епизода, значи на самиот почеток е.
 
Ј

јовица11

Гостин
Да , вчера почна,пресмешни се,уживам секој пат кога ги гледам.Дефинитивно еден од најдобрите ситкоми,евер
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Збориш за францсуката Ало Ало со рене и Ивет.Listen carefully, i should say this only once!:))))0 закон серија, немашто!!!
 
Ј

јовица11

Гостин
Па не е француска,туку култна бритиш серија,само дејствието е сместено во Франција
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Закон серија, супер што им текнало да ја емитуваат! Ја гледав порано мислам на Сител дека одеше, многу се смешни!
Toj џандарот е цар!

You stupid woman! :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom