'Allo 'Allo!

Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Многу добра серија:pos::pos::pos:Треба да ја даваат пак на тв.Многу пати ја имам гледано и пак се кинам од смеење кога ја гледам:pos::pos::pos:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Инспириран од муабети низ темиве за феноменалнава серија а и воодушевен од истата ја отварам оваа тема. Фанови повелете....

It is i Lekler.....

еве го легендарнот р'не

[MEDIA]http://youtube.com/watch?v=Wkz1ecxrQO4[/MEDIA]
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Listen to me very carefully, I shall say this only once. :)

Добра серија... првите 20-30 епизоди многу ме смееше (кога ја даваа на Сител мислам)... ама после некако падна хуморот, стана репетитивна... финтите почнаа да се повторуваат, се едни исти реплики.
Ама сепак спаѓа во групата на култни серии... респект.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Инспириран од муабети низ темиве за феноменалнава серија а и воодушевен од истата ја отварам оваа тема. Фанови повелете....
Мислам дека има тема за “Ало Ало“. Не сум најсигурен можно е и да грешам...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Мислам дека има тема за “Ало Ало“. Не сум најсигурен можно е и да грешам...
Абе ништо не излезе, не ми е прва тема да правам, досега не ми се случило дупла да отворам, сепак сега ќе пребарам дали има некоја со варијации во името, фала на забелешка.:smir:
edited: Нема !!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Абе ништо не излезе, не ми е прва тема да правам, досега не ми се случило дупла да отворам, сепак сега ќе пребарам дали има некоја со варијации во името, фала на забелешка.:smir:
edited: Нема !!!
Извини тогаш, те натерав да пребаруваш за џабе. Веројатно во теми каде што се пишуваше за серии читав многу за Ало Ало па затоа мислев дека има посебна тема.

Инаку помина веќе долго време откако последно ја гледав и освен на главните фори, аферите на Рене, смотаниот цајкан и Гестапо-вците кои ми се посебно изгубени, не се сеќавам на многу, па ја нарачав од другар да ми ја симне од интернет. Штом ја добијам ќе ја изгледам одново со уживање и ќе пишувам на темава.

P.S.
Дали се сеќавате на пародијата на “Ало Ало“ што ја направија за една нова година на МТВ (Димче Мешковски, Гоце Тодоровски, Дади Ангеловски и компанија...)
Е, и тоа беше лудница :vozbud:...
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Х

Ханзо

Гостин
Омилени ликови ми се Флик, Мишел и Ханс (тој капетанот со очилата).
Кога си отиде Ханс од серијата (на руски фронт го пратиле) и кога го сменија Флик, не беше толку смешно како на почетокот, ама сепак серијава е најдоброто нешто што сум го гледал.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
нема да набројувам омилени ликови и сл. само ќе кажам дека со ханзо бевме до тој степен опседнати со серијава што ги знаевме имињата на сите глумци (што ги даваа на шпица) на памет. инаку неодамна дознав дека Ало Ало била пародија на некоја друга серија со слична тематика, но сериозна.
 
Х

Ханзо

Гостин
Ееее, гуд ол` дејс оф основно...Немавме попаметна работа. :pos:
Уште од тогаш сакав да бидам Флик, еве сега научив и да поткривнувам како него. :pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom