Alcatel Ot-995 - Проблем со WiFi?

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Зависи од рам меморијата.Телефонов инаку има 512 мб рам меморија ама според цената прашање е дали навистина ја има декларираната меморија и јачина на процесор
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Значи се на се вреди да се земе овј телефон? Планирам да земам деновиве од вип со роденденска тарифа и овој ми изгледа како добар.

Сега читам коментари на нивната фб страна и има многу поплаки за мрежата, нема ниеден задоволен коментар. Навистина е толку лоша?
 
Член од
10 мај 2012
Мислења
107
Поени од реакции
47
Само лоша страна му е "battery life" според корисниците
на ГСМ Арена и повеке рецензии на нет од КОРИСНИЦИТЕ
во коментарите за телефонот,не во официалните податоци.
Веб броусерот нема HTML5 подршка
тоа ја прави цената,и мене ме интересира дали од ВИП е заклучен само за нивната мрежа
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Само лоша страна му е "battery life" според корисниците
на ГСМ Арена и повеке рецензии на нет од КОРИСНИЦИТЕ
во коментарите за телефонот,не во официалните податоци.
Веб броусерот нема HTML5 подршка
тоа ја прави цената,и мене ме интересира дали од ВИП е заклучен само за нивната мрежа
Екранот е лош(голем е но не ми се допаѓа многу многу), камера исто, маската крцка(барем на тој што работев беше така) но за тие пари подобро нема:)
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Екранот е лош(голем е но не ми се допаѓа многу многу), камера исто, маската крцка(барем на тој што работев беше така) но за тие пари подобро нема:)
го имам јас телефончево и тачот е перфекција, за камерата еве youtube видео ( наместете само Quality HD)
http://www.youtube.com/watch?v=S2F9VgObJ68
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Добро, знае некој каде по салоните на Вип може да се најде телефонов? :cautious:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Добро, знае некој каде по салоните на Вип може да се најде телефонов? :cautious:
Не, не може да се најде. Сега лутав по салоните на Вип, и секаде истиот одговор - дојди утре! (онаа глупана у ГТЦ ми вика дојди после 8 o_O - кај секој ден им одам, па веќе почнаа и по два пати дневно да ме шеткаат)... Сакаат со новава тарифа да си ги шитнат глупите телефони, а после први - оп, ни стигна залихата (што цело време ни беше во магацин). Прашав и за Xperia Miro - не бе брате, ни тоа на залиха нема... а зашто уопште би имало, не е дека ги има на каталог и на веб-страната :noze: Страшно!
 
Член од
10 мај 2012
Мислења
107
Поени од реакции
47
"Shut up and take my money"
ВИП ,ОНЕ, Т-Мобиле .... АМЦ,Анхоч,Нико ......
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
10
Здраво!
И јас го земев мислам дека не е лоша инвестиција,но ме интересира да го скинам тоа што само на ВИП картичка работи.
Дали има некој искуство со промена на софтвер и да ли се кине заштитата?
Или како би ја симнал?
поздрав
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
56
Поени од реакции
5
Некогаш кога ми звонат на телефонот имам задоцнета “реакција“, значи ако некој ми титка релативно кратко повикот воопшто го нема кај мене, имам приметено јас да си звонам од друг мобилен се случува некогаш дури од вториот сигнал на звонење (она тииит, пауза, тиит :icon_lol: ) кај мене да почни со incoming call. Некој друг го има приметено ова ??
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
10
тоа е и кај мене на сони понекогаш-т мобаил
изгледа една од маните на андроид
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Ako moze da mi pomognete nesto za lacatel ot 995? Deneska ke go zemam i prvpat ke bidam korisnik na android (dosega bev na blackberry).Dali nesto treba da znam za android, vo smisla dali treba nesto da simnuvam za da bide pobrz ili sto znaci toa root i kako se pravi i nekoi drugi fintici? Koi se najdobri aplikacii za androidot? Fala na sekoja informacija.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Телефонов го зедов пред неколку дена од досегашното користење и тестирање можам да кажам дека нема ама баш ни еден проблем со вифито и со конектирање. Телефонот е гром, за тие пари е одличен, единствен проблем кој го детектирав е грчење на звучникот при поголема гласност.
Го земав и јас во неделата, сега за сега немам никаков проблем со вифи, телефонот е топ.
Како ви се покажа Алкателот после еден месец? Проблеми со WiFi како кај другите?

Се мислам меѓу овој телефон и ЛГ Оптимус Л5; на хартија Алкателот е подобар (освен камерата), но проблемите со WiFi-то за коишто се зборува ме премислуваат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom