Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
А да пробаш сам да го направиш тоа.
Пиши на гугл face replacement in photoshop tutorial.
Пробај сам поинтересно е и ќе научиш нешто.
Пробував на многу начини....ама не го знам мн мн фотошопов така да ни еден начин не беше успешен се некако како отсечен носот ми испага :) да има некој да ми покаже понатаму лесно е....:helou:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Може ли некој да направи меморандум за да видам како се прави. Поздрав:smir:
Најважно од се е да го експортираш фајлот во WMF формат, така зафаќа најмалце место. После тоа е едноставно, го ставаш во Word го сејвнуваш ко темплејт и чао пријатно.

Еве ти еден меморандум за пример што го имам правено, гледај да е во склоп со логото и боите, да е едноставен а фенси.


И уште неколку чисто инспиративни да ти бидат








 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51


Еве со што се занимавав вечерва :kesa: иначе нема ли кандидати за тоа со прасето?:nesum:
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Pri instaliranjeto na photoshopcs3 mi go pokazuva ova
aj ako moze neka mi pomogne nekoj.Fala odnapred
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
ctrl+alt+del и во processes исклучи ги iexplorer.exe и iexplore.exe а можи и виндовс експлорер да ти прави проблеми пробај стартоваја инсталацијата и исклучи го експлорер.ехе од процеси

се надевам дека помогнав
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
ctrl+alt+del и во processes исклучи ги iexplorer.exe и iexplore.exe а можи и виндовс експлорер да ти прави проблеми пробај стартоваја инсталацијата и исклучи го експлорер.ехе од процеси

се надевам дека помогнав
koga ke go zatvoram iexplore.exe pak mi izleva
 
Член од
7 март 2007
Мислења
197
Поени од реакции
12
Portable Photshop ти е уствари за едноставна акции и функции, како за лап топ, али за дома тоа го снимиш а работиш фотошоп тоа е смешно.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Дечки да не може некој сериал да ми најде за CS3 ?
Ако ја имаш Adobe Photoshop CS3 Extended v10.0 нема многу да ти помогне сериски број, ако ја имаш таа верзија која ја наведов погоре, пиши ми ПП ќе ти пратам крак ако сакаш.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
ama jas imam Vista dali toa nesto vrska???
:toe:
Едно време и јас го имав истиот проблем, провери дали имаш 3 процеси кои се викаат iexplore.exe, ако имаш 3 процеси такви сите изгасни ги, или пак иди у Run и пиши msconfig и во прозорот кој ќе ти се појави иди у делот на startup и изгасни го процесот iexplore.exe и рестарирај го компјутерот и ќе можеш да инсталираш фотошоп (е сеа не сум сигурен дали и на виста е исто како на ИксПе, ама мислам дека е исто).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom