Actorle - the actor guessing game

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Actorle 26 1/8
IMG_20220411_185354.jpg
Всушност беше прелесно, последниот филм е сеуште нов и лесна 8.6, вториот најдобар филм од 2008 му е само со 2 букви во името (првиот збор) и може да биде само еден филм.
 
Последно уредено од модератор:

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Actorle 27 3/8

Play here: https://actorle.com

Ова испаѓа погоди еден од филмовите па кои се актерите од филмот за да стигнеш до точен одговор
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Денес прв пат играв и доста ми се виде тешко. Не погодив, не бев ни близу. :(
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Денес прв пат играв и доста ми се виде тешко. Не погодив, не бев ни близу. :(
Како може? Ова е барем прелесно. Од филмовите подолу го бараш тој со највисока оценка кој е најлесно да го најдеш кој е, и лупаш еден актер од филмот. Ако не од прва, втора, трета - од четврта сигурно го погаѓаш. На почеток и мене ми изгледаше тешко, ама сега мислам ддека од сите 3 игри е најлесна.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Како може? Ова е барем прелесно. Од филмовите подолу го бараш тој со највисока оценка кој е најлесно да го најдеш кој е, и лупаш еден актер од филмот. Ако не од прва, втора, трета - од четврта сигурно го погаѓаш. На почеток и мене ми изгледаше тешко, ама сега мислам ддека од сите 3 игри е најлесна.
Најлесна е ако се консултираш со филмски датабази, од памет ако лупаш актери ич не е лесна
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Како може? Ова е барем прелесно. Од филмовите подолу го бараш тој со највисока оценка кој е најлесно да го најдеш кој е, и лупаш еден актер од филмот. Ако не од прва, втора, трета - од четврта сигурно го погаѓаш. На почеток и мене ми изгледаше тешко, ама сега мислам ддека од сите 3 игри е најлесна.
Исто и тоа со иксовите помага, пример денешниот филм од 2008ма има многу букви (иксови) и е апла очигледно кој филм е.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Најлесна е ако се консултираш со филмски датабази, од памет ако лупаш актери ич не е лесна
Се погаѓаат некои од филмовите и без датабази. Кога беше, пред некој ден: филм од 2022 со 8,3 оценка на IMDB. Па и врапчињата би погодиле дека е The Batman, дури и да не гледаат на IMDB. Или еве денес: тој клучниот филм кој верувам секој од нас го погоди имаше XXX на почетокот + многу зборови отпосле: логично е дека првиот збор е The, по што лесно може да претпоставиш кои се другите, зашто нема многу филмови со толку многу зборови во нив. Да, @dace@mkd , се согласувам потполно за иксовите. Е сега да, некогаш мора да се консултираш со IMDB, ама мене 2-3 пати ми се случи само тоа. Обично ги погаѓам брзо и лесно и без тоа.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Како може? Ова е барем прелесно. Од филмовите подолу го бараш тој со највисока оценка кој е најлесно да го најдеш кој е, и лупаш еден актер од филмот. Ако не од прва, втора, трета - од четврта сигурно го погаѓаш. На почеток и мене ми изгледаше тешко, ама сега мислам ддека од сите 3 игри е најлесна.
Што знам, веројатно дека за прв пат играв и некако тешко се снајдов. Додуша и повеќето филмови што беа дадени не ми се познати.

Actorle 28 2/8

Еве денес беше лесно. Ми текна на филмот од 2013, баш како што викаш, тој со најголема оцена. Чим не е главниот актер во филмот, тогаш е вториот по минутажа. :) Ако се погоди познат филм, тогаш е полесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom