A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Тенисот е врзан со Еуроспорт и Спорт клуб,како што се и зимските спортови.
Додека им трае договорот а после ќе видиме дали Аrena Sport ќе земе нешто тенис или останува на Sport klub.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
А да пише некој дали сите канали се во HD на тоа Xplore TV ?Гледам го рекламираат тоa Xplore дека квалитетот е HD aма во листата канали кога ќе отвориш не ги пишува сите HD. Ме интересира дали РТС Свет, BBC Earth, Viasat каналите и другите се во HD.

И ако некој има тоа Xplore TV нека ни сликне интерфејс, и што се се нуди на тоа.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
945
Поени од реакции
382
А да пише некој дали сите канали се во HD на тоа Xplore TV ?Гледам го рекламираат тоa Xplore дека квалитетот е HD aма во листата канали кога ќе отвориш не ги пишува сите HD. Ме интересира дали РТС Свет, BBC Earth, Viasat каналите и другите се во HD.

И ако некој има тоа Xplore TV нека ни сликне интерфејс, и што се се нуди на тоа.
Ne e bitno xplore tv, ako nudat hd preku kabelskata ke ima i tamu, xplore tv e samo so dobar interfejs dobar softver i za vrakjanje i snimanje a televizijata ode preku kabelska sekako u resiverot mora da odi i lan kabel i koaksijalen kabel. Mislam deka bbc earth e hd i rts a za viasat ne sum siguren bas


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
4G od A1 e katastrofa bev tamu se orefrliv pred dva meseci vo teleko prezadovolen
4g,e diskutabilno poslednive 2-3meseci da e konstantno brzinata promenliva, dali poradi inplementacija na 5g,dali poradi lycamobile, green, mtel, comboBox ne znam...
eve momentalno...
 

Attachments

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
4g,e diskutabilno poslednive 2-3meseci da e konstantno brzinata promenliva, dali poradi inplementacija na 5g,dali poradi lycamobile, green, mtel, comboBox ne znam...
eve momentalno...
Eве јас тестирав на Телeком 4G тестот не ми измери Upload.

Screenshot_20221221-202107_Chrome.jpg

Морав да вклучам dekstop mode за да ми мери и Upload. И не знам зошто дава Велес кога јас сум во Тетово.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156

Attachments

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Eve rezultati sto sum merel i so 5G i so 4G na telekom
Mене сега кога мерев со 4G Македонски Телеком ми даде тој слаб резултат кој го објавив. И не ми измери Upload се додека не вклучив на Chrome Dekstop site па повторно од ново да мерам а и еднаш место Македонски Телеком ми даде како да сум на А1, друго не знам зошто секогаш пишува Скопје или друг град наместо градот во кој сум и го користам интернетот.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Mене сега кога мерев со 4 G ми даде слаб резултат. И не ми измери Upload се додека не вклучив на Chrome Dekstop site па повторно од ново да мерам а и еднаш место Македонски Телеком ми даде како да сум на А1, друго не знам зошто секогаш пишува Скопје или друг град наместо градот во кој сум и го користам интернетот.
Neznam sto da ti kazam iskreno ovie se rezultatite 4 G nikogas ne mi bilo pod 120 mb
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Neznam sto da ti kazam iskreno ovie se rezultatite 4 G nikogas ne mi bilo pod 120 mb
Premnogu varira kacuva nad 120 i sleguva do 65 pa 80 i tuka nekade stoi....
Автоматски споено мислење:

Eве јас тестирав на Телeком 4G тестот не ми измери Upload.

Прегледај го приврзокот 359691

Морав да вклучам dekstop mode за да ми мери и Upload. И не знам зошто дава Велес кога јас сум во Тетово.
Ke da ima nesto....
 

Attachments

Член од
12 јуни 2022
Мислења
945
Поени од реакции
382
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Ke si simnes aplikacija Speedtest za da ti meri i Upload


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eве со апликација измерено LTE 4G
https://www.speedtest.net/my-result/a/8927337596

Врска немам зошто пишува Conection Multi Телекабел Скопје а LTE си пишува како што си е мрежата Македонски Телеком.
Не се разбирам воопшто зошто Телекабел пишува.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
Eве со апликација измерено LTE 4G
https://www.speedtest.net/my-result/a/8927337596

Врска немам зошто пишува Conection Multi Телекабел Скопје а LTE си пишува како што си е мрежата Македонски Телеком.
Не се разбирам воопшто зошто Телекабел пишува.
Телекабел е серверот до каде ја тестираш брзината
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Гледам ја имаат регистрирано и Love Nature. Убав канал само што нема превод.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom