A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.552
Superstar каналиве планираат ли да ги стават?

Убави канали има стари одбрани филмови и нови српски серии. Телеком МaxTV ги има овие канали.

Во сабота почна серијата Пад.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
415
Moze nekoj da proveri dali A1 gi zatemnuvaat b92 i prva ovie 2/3 dena
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.552
Абе дај нека вратат Sport klub, N1, Nova s, Disovery, Eurosport..

До А1 е проблемот или нешто не можат да се договорат? Што точно е проблемот?
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
415
Абе дај нека вратат Sport klub, N1, Nova s, Disovery, Eurosport..

До А1 е проблемот или нешто не можат да се договорат? Што точно е проблемот?
Jas mislam deka nesmeat poso A1 ima golema sorabotka so Telekom Srbija i vo Austria i vo drugite drzavi kade se prosiruvaat i ja koristat mrezata na A1. Najverojatno A1 nesmee da gi ponudi kanalite na SBB.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.552
Jas mislam deka nesmeat poso A1 ima golema sorabotka so Telekom Srbija i vo Austria i vo drugite drzavi kade se prosiruvaat i ja koristat mrezata na A1. Najverojatno A1 nesmee da gi ponudi kanalite na SBB.
И повеќето кој сакаат да гледаат Sport klub ги спречува да се префрлат на А1.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
Дечки од каде да купам сплитер со два тв излези со филтри и секако и интернет излез. Овој што е сега има еден тв излез. Три дена се јавувам и никако да дојдат да го вклучат и другиот телевизор, веќе преку глава ми дојде. Да ги молиш за тоа што ти следи по договор, до два тв приклучоци.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Дечки од каде да купам сплитер со два тв излези со филтри и секако и интернет излез. Овој што е сега има еден тв излез. Три дена се јавувам и никако да дојдат да го вклучат и другиот телевизор, веќе преку глава ми дојде. Да ги молиш за тоа што ти следи по договор, до два тв приклучоци.
toa razdeluvajne zavisi od povejke raboti pred se kolku imas signal na vlez IN, mozi i so 3way spliter da zavrsis rabota a mozi i dati treba i 1 tap od 8 ili 6db, i 1 two way spliter ...
a kade ke najdes...?? ako si Sk ne znam, ako si Prilep jas ke ti dadam 2x
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
Прашај на пазар или во неко0ја продавница што продава џиџи миџи :)
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
На овие ресивериве на А1 со оптика што идат најверојатно се тие Kaon има ли опција да се наместат каналите по мој редослед?
 
Ф

Флеш

Гостин
На овие ресивериве на А1 со оптика што идат најверојатно се тие Kaon има ли опција да се наместат каналите по мој редослед?
Да,ама на следен рисет или апдејт ќе ти се вратат по фреквенција распоред .
Препорака остави како што е по основно .

Пиши ми кој е каон,основниот или оној со јутуб ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.552
На овие ресивериве на А1 со оптика што идат најверојатно се тие Kaon има ли опција да се наместат каналите по мој редослед?
Со оптика е А1 Xplore така? Тоа колку знам има опции повеќе како кај MaxTV Телеком.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom