A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Можат да ги обезбедат како и кабловските оператори што можат, ама така ќе морат да ја покачат претплатата на телевизијата негде за 130 денари. Плус треба да инвестираат во кабелска/оптика во повеќе градови и села за да имаат повеќе корисници ако сакаат, а за тоа треба некој да седни и да направи план за инвестиција и план за додавање на укинати/нови канали. Немора многу за ова да се мисли, туку едноставна шема да направи и после останатото може да се изработи и тоа како брзо.
Прво ги укинаа со образложение дека многу пари им барале за реемисија. На нивно место некои други кои никој не ги гледа. Сега можат без инвестиција да ги вратат, ќе укинат некои, на нивно место дискавери каналите но со доплата. Волкот сит и овците на број. Таква е политиката, некогаш се гледаше без доплата во основен пакет, сега...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Прво ги укинаа со образложение дека многу пари им барале за реемисија. На нивно место некои други кои никој не ги гледа. Сега можат без инвестиција да ги вратат, ќе укинат некои, на нивно место дискавери каналите но со доплата. Волкот сит и овците на број. Таква е политиката, некогаш се гледаше без доплата во основен пакет, сега...
Да на Телеком има пакет Discovery Max каде што се само за Animal planet, Discoveri DTX, ID, Food Network, Discovery Sience a oстанатите Discovery и Еurosport канали се без доплата но овој пакет Discovery Мax поточно тие канали се достапни за оние кој имаат претплата L за телевизијата.

Јас не ги ни гледам тие канали ама Eurosport вреди А1 да го имаат.
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
Како се гледа за субвенции која е цената на телефонот ?
Пример одбирам Combo пакет со интернет , 3х мобилни L тарифи и кабелска , пишува на пакететот 43000 субвенции , во L тарифа Galaxy A53 5G е 15000ден таа цена ли ја гледаат кога даваа субвенции или основната цена на телефонот се гледа во случајов А53 е 30000 ?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Како се гледа за субвенции која е цената на телефонот ?
Пример одбирам Combo пакет со интернет , 3х мобилни L тарифи и кабелска , пишува на пакететот 43000 субвенции , во L тарифа Galaxy A53 5G е 15000ден таа цена ли ја гледаат кога даваа субвенции или основната цена на телефонот се гледа во случајов А53 е 30000 ?
Mislam deka ja gledaat osnovnata cena
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
722
Како се гледа за субвенции која е цената на телефонот ?
Пример одбирам Combo пакет со интернет , 3х мобилни L тарифи и кабелска , пишува на пакететот 43000 субвенции , во L тарифа Galaxy A53 5G е 15000ден таа цена ли ја гледаат кога даваа субвенции или основната цена на телефонот се гледа во случајов А53 е 30000 ?
Од цената на САМО УРЕД се пресметува цената со субвенциите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Дали истата понуда канали што ја има А1 tv може да се земе на картичка CA module кога би направил пакет со интернет телефон и телевизија? Да не земам ресивер.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Дали истата понуда канали што ја има А1 tv може да се земе на картичка CA module кога би направил пакет со интернет телефон и телевизија? Да не земам ресивер.
Jas sum so 2x caModul, tie kanali sto mi se so comboM, od start gi imam na 2ta tv...
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
722
Дали истата понуда канали што ја има А1 tv може да се земе на картичка CA module кога би направил пакет со интернет телефон и телевизија? Да не земам ресивер.
Ама со ресиверот кој е мал имаш интерактивни можности и пристап до видеотека и до 7 дена наназад. Имаш и пристап до youtube така да подобра опција ти е телевизија со а1 експлоре тв, отколку со кам модул. Ова е на кабловска и оптика, а на двб т нема интерактивна телевизија, па можи и со кам модул. Гледај подобра опција која ти е.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Дали истата понуда канали што ја има А1 tv може да се земе на картичка CA module кога би направил пакет со интернет телефон и телевизија? Да не земам ресивер.
Да истите канали се дури и подобро е него
ли ресиверот да ти зафаќа место и уште едно далечинско да имаш.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
423
Ама со ресиверот кој е мал имаш интерактивни можности и пристап до видеотека и до 7 дена наназад. Имаш и пристап до youtube така да подобра опција ти е телевизија со а1 експлоре тв, отколку со кам модул. Ова е на кабловска и оптика, а на двб т нема интерактивна телевизија, па можи и со кам модул. Гледај подобра опција која ти е.
Da da no za starite korisnici koi nemaat A1 Xplore Tv podobro im e Ci Module nego li onie Gospell resiverite :tapp:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Resiverot si ima a1 xplore i si gi ima site kanali preku kabelskata a internetot se koristi za vrakjanje nanazad i snimanje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Значи ова му доаѓа како МаxTV слично.

Планирам најверојатно да се префрлам во А1 па да видам дали ова добивам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Vsusnost 100 puta bolje do max tv


Sent from my iPhone using Tapatalk
Се гледа во дизајн на интрфејсот ги надминуваат Телеком MaxTV ама во канли малку се сиромашни. Фали барем Discovery и Eurosport ама да се надеваме еден ден ќе имаат.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom