A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Каков А1,оди на Магента.
Па јас до сега сум на Магента Телеком. Сакам да намалам малку на сметки. Во Телеком плаќам 5 иљадарки и нешто за цел пакет домашен интернет, телевизија, мобилен интернет..

На Телеком не сум на оптички интернет дома. Интернетот е овој на Wi Fi
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Па јас до сега бев на Магента Телеком. Сакам да намалам малку на сметки. Во Телеком плаќам 5 иљадарки и нешто за цел пакет домашен интернет, телевизија, мобилен интернет..

На Телеком не сум на оптички интернет дома. Интернетот е овој на Wi Fi
Odma odi na A1, na L paketot na docsis ke dobies 100mbps download a ne na ova za 5 iljadi 8mbps ne se zaebavaj, ti preporacuvam na A1 docsis tehnologija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
Па јас до сега сум на Магента Телеком. Сакам да намалам малку на сметки. Во Телеком плаќам 5 иљадарки и нешто за цел пакет домашен интернет, телевизија, мобилен интернет..

На Телеком не сум на оптички интернет дома. Интернетот е овој на Wi Fi
Јас сум на L пакетот internet i televizija,М на два телефона и S ,плаќам околу 4100.Имам оптички интернет со брзина од 90 до 100.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
705
Поени од реакции
722
Па јас до сега сум на Магента Телеком. Сакам да намалам малку на сметки. Во Телеком плаќам 5 иљадарки и нешто за цел пакет домашен интернет, телевизија, мобилен интернет..

На Телеком не сум на оптички интернет дома. Интернетот е овој на Wi Fi
Ако имаш можност за кабелски/оптички интернет од А1 обавезно префрли се на А1. Телеком на бакар нуди брзини, ама негде ептен почнува да откажува бакарот и толку му е силата. Кабелска е подобро за телевизијата ќе имаш кристално чиста слика и во живо ќе гледаш во реално време. Оптиката е најдобра за интернет бидејќи нуди симетрични брзини. Од кое место си? Ако си од Скопје има шанси да имаш кај тебе оптика.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Ако имаш можност за кабелски/оптички интернет од А1 обавезно префрли се на А1. Телеком на бакар нуди брзини, ама негде ептен почнува да откажува бакарот и толку му е силата. Кабелска е подобро за телевизијата ќе имаш кристално чиста слика и во живо ќе гледаш во реално време. Оптиката е најдобра за интернет бидејќи нуди симетрични брзини. Од кое место си? Ако си од Скопје има шанси да имаш кај тебе оптика.
Tетово и имам шанси за оптика од А1.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
Па јас до сега сум на Магента Телеком. Сакам да намалам малку на сметки. Во Телеком плаќам 5 иљадарки и нешто за цел пакет домашен интернет, телевизија, мобилен интернет..

На Телеком не сум на оптички интернет дома. Интернетот е овој на Wi Fi
Јас сум на L пакетот internet i televizija,М на два телефона и S ,плаќам околу 4100.Имам оптички интернет со брзина од 90 до 100.
Tетово и имам шанси за оптика од А1.
Ако не си по спортот ,префлисе на А1.Тие немаат Спорт клуб и Еуроспорт,ја имаат само Арена.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Ако не си по спортот ,префлисе на А1.Тие немаат Спорт клуб и Еуроспорт,ја имаат само Арена.
Јас гледам тенис Новак Ѓоковиќ али за тенисот ќе треба да се снаоѓам преку интернет бидејќи засега сеуште Arena Sport им го нема и тоа земено на овие од Sport klub. Кај и да е убеден сум дека ќе ги осакатат и со тоа Sport klub како тргнале.

Највеќе оптиката ми за гледање преку интернет филмови, серии, Јутјуб и се друго што може да се гледа онлајн.

Телевизија се помалку и помалку гледам а и да нема на А1 тоа што има Телеком од тв канали ќе се навикнеш дека нема. Се надевам дека барем тв каналите на А1 се HD па мојте да имаат да гледаат добрар квалитет. Не се разбираат они преку интернет да пуштат.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Јас гледам тенис Новак Ѓоковиќ али за тенисот ќе треба да се снаоѓам преку интернет бидејќи засега сеуште Arena Sport им го нема и тоа земено на овие од Sport klub. Кај и да е убеден сум дека ќе ги осакатат и со тоа Sport klub како тргнале.

Највеќе оптиката ми за гледање преку интернет филмови, серии, Јутјуб и се друго што може да се гледа онлајн.

Телевизија се помалку и помалку гледам а и да нема на А1 тоа што има Телеком од тв канали ќе се навикнеш дека нема. Се надевам дека барем тв каналите на А1 се HD па мојте да имаат да гледаат добрар квалитет. Не се разбираат они преку интернет да пуштат.
Kvalitetot na kanali bev kaj eden drugar ima explorer i bas nesto ne bese kvalitetot kako sto treba
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Јас гледам тенис Новак Ѓоковиќ али за тенисот ќе треба да се снаоѓам преку интернет бидејќи засега сеуште Arena Sport им го нема и тоа земено на овие од Sport klub. Кај и да е убеден сум дека ќе ги осакатат и со тоа Sport klub како тргнале.

Највеќе оптиката ми за гледање преку интернет филмови, серии, Јутјуб и се друго што може да се гледа онлајн.

Телевизија се помалку и помалку гледам а и да нема на А1 тоа што има Телеком од тв канали ќе се навикнеш дека нема. Се надевам дека барем тв каналите на А1 се HD па мојте да имаат да гледаат добрар квалитет. Не се разбираат они преку интернет да пуштат.
Napraj si A1 combo so mobilni i internet a tv od total tv imas sport klub i eurosport


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
Јас гледам тенис Новак Ѓоковиќ али за тенисот ќе треба да се снаоѓам преку интернет бидејќи засега сеуште Arena Sport им го нема и тоа земено на овие од Sport klub. Кај и да е убеден сум дека ќе ги осакатат и со тоа Sport klub како тргнале.

Највеќе оптиката ми за гледање преку интернет филмови, серии, Јутјуб и се друго што може да се гледа онлајн.

Телевизија се помалку и помалку гледам а и да нема на А1 тоа што има Телеком од тв канали ќе се навикнеш дека нема. Се надевам дека барем тв каналите на А1 се HD па мојте да имаат да гледаат добрар квалитет. Не се разбираат они преку интернет да пуштат.
Тенисот е врзан со Еуроспорт и Спорт клуб,како што се и зимските спортови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom