A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Да,ама на следен рисет или апдејт ќе ти се вратат по фреквенција распоред .
Препорака остави како што е по основно .

Пиши ми кој е каон,основниот или оној со јутуб ?
А нема опција да не се апдејтираат самите туку да ставам рачно фрекфенција на тој канал и да не ми се изместат ?
За ресивер кога ги прашав ми кажаа Kaon 4161 некој бил, немам продолжено договор сакам оптика да ставам а не сум запознаен со ресивериве дека користам моментално ка модул.
Со оптика е А1 Xplore така? Тоа колку знам има опции повеќе како кај MaxTV Телеком.
Тоа не е ли апликација само за користење ?
 
Ф

Флеш

Гостин
А нема опција да не се апдејтираат самите туку да ставам рачно фрекфенција на тој канал и да не ми се изместат ?
За ресивер кога ги прашав ми кажаа Kaon 4161 некој бил, немам продолжено договор сакам оптика да ставам а не сум запознаен со ресивериве дека користам моментално ка модул.

Тоа не е ли апликација само за користење ?
Го имаш основниот . Обично коа има нови канали или апдејт на софтвер,ќе ти се брише распоредот или ако ти заглави,па дирекно од а1 ти праат фабрик рисет,можеш и ти рачно .

Според новите правила,сега не знам дали си интернет на А1,примарен модел мора да имаш Iptv уред на првиот телевизор заради далеку полесно детектирање на проблеми од лице место и коректирање на проблемите .
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
А нема опција да не се апдејтираат самите туку да ставам рачно фрекфенција на тој канал и да не ми се изместат ?
За ресивер кога ги прашав ми кажаа Kaon 4161 некој бил, немам продолжено договор сакам оптика да ставам а не сум запознаен со ресивериве дека користам моментално ка модул.

Тоа не е ли апликација само за користење ?
Јас колку што разбрав A1 xplore и на ресивери го имаат за оптички интернет.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Го имаш основниот . Обично коа има нови канали или апдејт на софтвер,ќе ти се брише распоредот или ако ти заглави,па дирекно од а1 ти праат фабрик рисет,можеш и ти рачно .

Според новите правила,сега не знам дали си интернет на А1,примарен модел мора да имаш Iptv уред на првиот телевизор заради далеку полесно детектирање на проблеми од лице место и коректирање на проблемите .
Да на А1 интернет и ТВ ама истечен договорот одамна а и немам ниту еден IPTV уред
Јас колку што разбрав A1 xplore и на ресивери го имаат за оптички интернет.
Така некој викаа демек имало таков ресивер па ако користи некој отпика нека сподели.
 
Ф

Флеш

Гостин
Да на А1 интернет и ТВ ама истечен договорот одамна а и немам ниту еден IPTV уред

Така некој викаа демек имало таков ресивер па ако користи некој отпика нека сподели.
Па тоа е тоа софтверот. Има и апликација на мобилен xplore tv go .

Се префрлаат од кабелски(ка модули+госпели) на интернет телевизија . Понестабилна е ама далеку полесна е за поправање и со опции

Иначе нема нишо боље од Ка модули :semolam:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Па тоа е тоа софтверот. Има и апликација на мобилен xplore tv go .

Се префрлаат од кабелски(ка модули+госпели) на интернет телевизија . Понестабилна е ама далеку полесна е за поправање и со опции

Иначе нема нишо боље од Ка модули :semolam:
Iptv е полесно за нив да го работат од централа за секој кој има проблем барем така е на Телеком за проблемите што на софтверот. На Телеком сум имал проблеми и неколку пати ми го рестартирале ресиверот без да доаѓаат кај мене.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.944
Tuka ke prasam ZOSTO web stranata www.webtv.a1.mk ne funkcionira odnosno nemoze da se pustat TV kanali MRT1 KANAL 5 Sitel Telma tv 24 I drugi ednostavno koga ke ja otvorite stranata se ( LINK ) OTVARA A1 Xplore TV a sabajlevo ne bese taka si funkcioniraa TV kanalite i mozese sekoj TV KANAL DA SE PUSTI SEGA NE NEZNAM ZOSTO ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Tuka ke prasam ZOSTO web stranata www.webtv.a1.mk ne funkcionira odnosno nemoze da se pustat TV kanali MRT1 KANAL 5 Sitel Telma tv 24 I drugi ednostavno koga ke ja otvorite stranata se ( LINK ) OTVARA A1 Xplore TV a sabajlevo ne bese taka si funkcioniraa TV kanalite i mozese sekoj TV KANAL DA SE PUSTI SEGA NE NEZNAM ZOSTO ?
Сигурно ја избришале да не постои таа услуга. Сите што имаат Combo пакети во А1 им следи да си активираат A1 Xplore TV GO бесплатно.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.944
Сигурно ја избришале да не постои таа услуга. Сите што имаат Combo пакети во А1 им следи да си активираат A1 Xplore TV GO бесплатно.
Ako e izbrisana web stranata www.webtv.a1.mk Ne e korektno bidejki site ne se korisnici na A1 i ne im sleduva besplatno Xplore TV super bese taa web strana WEB TV A1 za sledenje na TV kanali na telefon tablet laptop ako si vo avtobus vo dvor i slicno ( porano taa web stranica bese ZULU MK togas mislam bese preku on net )
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Ako e izbrisana web stranata www.webtv.a1.mk Ne e korektno bidejki site ne se korisnici na A1 i ne im sleduva besplatno Xplore TV super bese taa web strana WEB TV A1 za sledenje na TV kanali na telefon tablet laptop ako si vo avtobus vo dvor i slicno ( porano taa web stranica bese ZULI MK togas mislam bese preku on net )
И порталот on.net.mk е избришан и те префрла на А1 страната во делот Xplorer TV.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
722
Сигурно ја избришале да не постои таа услуга. Сите што имаат Combo пакети во А1 им следи да си активираат A1 Xplore TV GO бесплатно.
многу убо беше тоа што си беше бесплатно и ако си надвор од дома на лаптоп или на телефон да гледаш телевизија со web tv, а сега она е катастрофа што го напрајле.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
423
Edno vreme i telekom imase vebsajt duri i lokalni imase no odamna go izgasija taka i ovoj bese na red.
Gledajte sega preku tvstanici.net
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Sepak www.webtv.a1.mk bese podobra opcija Da se nadevame deka ke go vratat web sajtot
Ма нема да го вратат не се надевај на тоа.
Автоматски споено мислење:

Edno vreme i telekom imase vebsajt duri i lokalni imase no odamna go izgasija taka i ovoj bese na red.
Gledajte sega preku tvstanici.net
И А1 и Телеком си имаат свој апликации за гледање тв и веќе не сакаат да даваат бесплатно македонски тв канали за сите. Ако си нивни корисник ќе гледаш.

Ова Tvstanici.net врска нема, преполно со реклами кој излегуваат. Немам намера за да инсталирам adblock само поради сајтов.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom