A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Па и други оператори ги пуштија Арена спорт каналите, а притоа ги продолжија и правата за Спорт Клуб, не е само Неотел. Ова ти е една од поголемите мизерии од оператор, среќа што не сум нивен корисник.
Сите прават рачуници дека не се мали пари правата за каналите. А1 ќе го откаже СК, не знам Телекабел што направи со Арените се мислеа за договорот... Неотел и Телеком ќе ги имаат Арените и СК со тоа што Неотел има и Еуроспорт.
Е сега за разлика од Телеком, Неотел има многу послаб избор за филмски канали, така да останува избор што ти е приоритет...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Па и други оператори ги пуштија Арена спорт каналите, а притоа ги продолжија и правата за Спорт Клуб, не е само Неотел. Ова ти е една од поголемите мизерии од оператор, среќа што не сум нивен корисник.
Мислев на големите оператори во Скопје, секако дека има помали Кабелски оператори во свирипичино, во Прилеп, Пробиштип, Кичево... Но се небитни in the grand scheme of things. Според тоа што сите ги продолжија правата на точно една година, веројатно се шушка нешто, па никој не сака да ризикува да плати за подолг период. И ако ја погледнеш програмата на Спортклуб сега и ја споредиш со пред неколку години ќе виде дека квалитетот е опаднат драстично. Секако ако пратиш турска одбојка жени прва лига или укранска прва лига кошарка ќе ти биде топ. Баш викендов имаше одлична утакмица од Индиска лига фудбал за мерак. А наредната година ќе се прати и АФЦ азиска лига како замена за Ла лига. Предвидувам дека ако наредната сезона не ги обноват правата за Премиер лигата ќе ги откажат и останатите оператори. Само ми е жал за тенисот и НФЛ, пошто не верувам дека Арена ќе ги преземе.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Мислев на големите оператори во Скопје, секако дека има помали Кабелски оператори во свирипичино, во Прилеп, Пробиштип, Кичево... Но се небитни in the grand scheme of things. Според тоа што сите ги продолжија правата на точно една година, веројатно се шушка нешто, па никој не сака да ризикува да плати за подолг период. И ако ја погледнеш програмата на Спортклуб сега и ја споредиш со пред неколку години ќе виде дека квалитетот е опаднат драстично. Секако ако пратиш турска одбојка жени прва лига или укранска прва лига кошарка ќе ти биде топ. Баш викендов имаше одлична утакмица од Индиска лига фудбал за мерак. А наредната година ќе се прати и АФЦ азиска лига како замена за Ла лига. Предвидувам дека ако наредната сезона не ги обноват правата за Премиер лигата ќе ги откажат и останатите оператори. Само ми е жал за тенисот и НФЛ, пошто не верувам дека Арена ќе ги преземе.
Што е замене битно дали е голем операторот кој не нуди ништо и мал оператор кој нуди се ? Поголем за мене е помалиот. Таков квазиоператор не заслужува внимание. Нека понуди се, па корисникот самиот нека одлучи дали ќе се претплати за одреден пакет.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
По сите проблеми што ги имав со што се не со овие, што од тапа фиксен интернет и нивните аплоуд брзини и преоптовареноста на мрежата, што до НАТ-ирањето на корисниците и добиваш captcha за секоја страна, па со мизерните 500GB бендвит лимит за фиксниот интернет, па и пред неколку години истата приказана со СК каналите па еве и сега, дефинитивно се најмизерен оператор кај нас.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Врзан сум во Комбо со договори за телефони, интернет пакети, CA модули и слично мачно ми е да ги мењам, иначе одма ќе ги шутнев, катастрофа се, со ова со Спорт Клуб се закопаа.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Што е замене битно дали е голем операторот кој не нуди ништо и мал оператор кој нуди се ? Поголем за мене е помалиот. Таков квазиоператор не заслужува внимание. Нека понуди се, па корисникот самиот нека одлучи дали ќе се претплати за одреден пакет.
Малиот се следи во едно село, населба или град. Што фајде имам јас од Скопје ако некој оператор во Долнодупени нуди 1000 најквалитетни канали и неограничен интернет од 1000мбс за 100 денари? Кога неможам да го користам за мене исто како и да не постои.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Малиот се следи во едно село, населба или град. Што фајде имам јас од Скопје ако некој оператор во Долнодупени нуди 1000 најквалитетни канали и неограничен интернет од 1000мбс за 100 денари? Кога неможам да го користам за мене исто како и да не постои.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ти ако си од СК, верувам дека има локален оператор во твојата населба кој има поквалитетна понуда од овие „големи“ оператори.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ти ако си од СК, верувам дека има локален оператор во твојата населба кој има поквалитетна понуда од овие „големи“ оператори.
Нема.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
bez sk 1-6 i bez eurosport 1 i 2...pa zar ima uste nekoj pretplatnik na a1 vip.....lakrdija i potcenuvanje na intelegencijata na makedonskiot narod
 
Член од
22 јануари 2021
Мислења
24
Поени од реакции
5
VELIKE PROMJENE NA TRŽIŠTU TV-KANALA! A1 OSTAO BEZ SPORTKLUBA
И А1 Хрватска ги трга од нивната понуда СпортКлуб каналите,кај нив ќе се воведат истотака Арените ама ќе имаат Арени од 1 до 10....
Очекуван потек чим преговараа со Телеком знаеле и они дека ако ги сакаат Арена Спорт каналите ќе мораа да се откажат од Спорт Клуб каналите се со цел да ги имаат,а Телеком да има ексклузива на сите спортски канали.
Ко шо прочитав ќе се отвореле нови канали Арена Спорт од 7-10 ама само за територијата на Хрватска не и за Српските Арена спорт бидејќи Арена Спорт во Хрватска и Србија имаат посебен изворен канал и посебно работат барем српскиве арена да го следат примеров на хрватскиве арена спорт и да отворат повеќе канали особено што ги откупија правата за Конференцискава лига на УЕФА што ќе се емитува од наредната сезона а тие натпревари ќе се емитуваат во четврток ко што имам прочитано плус имам прочитано дека Холандскава лига ја откупиле и дека сакале Премиер лигата да ја земат од Спорт Клуб така да за да го емитуваат сево воа им требаат повеќе канали оти сигурно нема со 5 канали се да стасат да емитуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom