A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
22 јануари 2021
Мислења
24
Поени од реакции
5
Вечер на А1 на Арена Спорт 1 имаше Севилја-Борусија Дортмунд а на Македонски Телеком на Арена Спорт 1 имаше Порто-Јувентус а на Арена Спорт 5 Севилја-Борусија Дортмунд.
Може ли некој да ми објасни како може Арена Спорт да има различна програма за Македонски Телеком,а за А1 различна програма?
П.С- А1 тешки преваранти се!!!
Се испофалија за Арена Спорт ама на крајот не заебаа за сите пари и кусурот.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Вечер на А1 на Арена Спорт 1 имаше Севилја-Борусија Дортмунд а на Македонски Телеком на Арена Спорт 1 имаше Порто-Јувентус а на Арена Спорт 5 Севилја-Борусија Дортмунд.
Може ли некој да ми објасни како може Арена Спорт да има различна програма за Македонски Телеком,а за А1 различна програма?
П.С- А1 тешки преваранти се!!!
Се испофалија за Арена Спорт ама на крајот не заебаа за сите пари и кусурот.
99%a1 arenite se od a1 hr.a na telekom se izgleda arena.srbija
Ova go znam bidejki imam iptv lista a tamu gi imam i 2te verzii razlicni se prenosite....
Автоматски споено мислење:

99%a1 arenite se od a1 hr.a na telekom se izgleda arena.srbija
Ova go znam bidejki imam iptv lista a tamu gi imam i 2te verzii razlicni se prenosite....
Ps...eve i momentalno na reprizi odi razlicna programa....
 
Член од
22 јануари 2021
Мислења
24
Поени од реакции
5
99%a1 arenite se od a1 hr.a na telekom se izgleda arena.srbija
Ova go znam bidejki imam iptv lista a tamu gi imam i 2te verzii razlicni se prenosite....
Автоматски споено мислење:


Ps...eve i momentalno na reprizi odi razlicna programa....
Во Хрватска ваа сезона нема ЛШ кај нив дури наредната ќе има изгледа глупавиве од А1 само ги реемитуваат Арена Спорт каналиве што се од Србија така да што ќе си има таму на програма тоа и ќе гледаме ние на А1.Знаат дека не им се исплаќа од Телеком да ги зимаат правата оти дебело треба да платат.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Aj da razresime dilemi,A1 gi prenesuva Arenite od Telekom Srbija,a ne od Makedonski Telekom.
Srpskata Arena vo sreda ne go prenesuva glavniot mec bidejki toj ide na nacionalniot servis,RTS 1.
Ostanuva A1 da vidi da se dogovori so Arena nekako da go dobivaat istiot signal kako i Makedonski Telekom,za da mozeme i nie da go gledame glavniot mec vo sreda.
Tie Areni sto srbite gi gledaat kaj niv gi gledame i nie na A1,a naknadno posto Telekom gi ima kupeno pravata za LS/LE vo MKD,Arenite im prilagoduvaat kanal i edinstveno koga ima LS vo sreda,toj mec sto kaj niv odi na nacionalniot servis na nasiot Telekom odi na AS1.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.549
Во Хрватска ваа сезона нема ЛШ кај нив дури наредната ќе има изгледа глупавиве од А1 само ги реемитуваат Арена Спорт каналиве што се од Србија така да што ќе си има таму на програма тоа и ќе гледаме ние на А1.Знаат дека не им се исплаќа од Телеком да ги зимаат правата оти дебело треба да платат.
Greska moja sega proveriv detalno ...kaj nas odi Arena srbija ,a na telekom arena.hr
Автоматски споено мислење:

Greska moja sega proveriv detalno ...kaj nas odi Arena srbija ,a na telekom arena.hr
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Aj da razresime dilemi,A1 gi prenesuva Arenite od Telekom Srbija,a ne od Makedonski Telekom.
Srpskata Arena vo sreda ne go prenesuva glavniot mec bidejki toj ide na nacionalniot servis,RTS 1.
Ostanuva A1 da vidi da se dogovori so Arena nekako da go dobivaat istiot signal kako i Makedonski Telekom,za da mozeme i nie da go gledame glavniot mec vo sreda.
Tie Areni sto srbite gi gledaat kaj niv gi gledame i nie na A1,a naknadno posto Telekom gi ima kupeno pravata za LS/LE vo MKD,Arenite im prilagoduvaat kanal i edinstveno koga ima LS vo sreda,toj mec sto kaj niv odi na nacionalniot servis na nasiot Telekom odi na AS1.
Да но ова важи до полуфиналето или така нешто, кога останува една утакмица во среда мислам дека оди паралелно на РТС и Арена, нема смисла нели финалето да го нема.
 
Член од
22 јануари 2021
Мислења
24
Поени од реакции
5
Aj da razresime dilemi,A1 gi prenesuva Arenite od Telekom Srbija,a ne od Makedonski Telekom.
Srpskata Arena vo sreda ne go prenesuva glavniot mec bidejki toj ide na nacionalniot servis,RTS 1.
Ostanuva A1 da vidi da se dogovori so Arena nekako da go dobivaat istiot signal kako i Makedonski Telekom,za da mozeme i nie da go gledame glavniot mec vo sreda.
Tie Areni sto srbite gi gledaat kaj niv gi gledame i nie na A1,a naknadno posto Telekom gi ima kupeno pravata za LS/LE vo MKD,Arenite im prilagoduvaat kanal i edinstveno koga ima LS vo sreda,toj mec sto kaj niv odi na nacionalniot servis na nasiot Telekom odi na AS1.
Се на место кажано ама некако не ми изгледа дека А1 и Телеком ќе емитуваат иста програма бидејќи ко што кажа Телеком ги има откупено правата за ЛШ за Македонија а А1 за да има иста програма ко таа што ја има на Телеком дебело треба да платат на Телеком,а мислам дека вака е најдобро оти не се знае дали во некоја иднина Телеком пак ќе ги има правата за Македонија или Телеком Србија ќе ги откупи правата за ниво на EXJY.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
А ова како е можно на А1 сега на Арена 5 даваат Ракомет Вардар а на Арена 5 HD има Лига Европа?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
А ова како е можно на А1 сега на Арена 5 даваат Ракомет Вардар а на Арена 5 HD има Лига Европа?
Ima na telekom gledam sega ima liga evropa
Автоматски споено мислење:

Сеа оди на Арена Спорт 1 утакмицава а на српската Арена Спорт 1 студио за Утакмицава Црвена Ѕвезда-Милан
Шо се дешава тука?
na arena sport5 ima Granada-Napoli
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
А1 Македонија со големо задоволство го најавува збогатувањето на понудата на своите телевизиски услуги со Arena Sport каналите веќе од февруари. Во првите три месеци оваа понуда ќе биде бесплатна за корисниците на А1.

Воведените канали на Arena Sport соодветно ќе ги заменат досегашните Sport Кlub канали, кои од 1.3.2021 нема да бидат дел од понудата на А1 Македонија.


Леле, леле мајче расплакаа, све им јебем. А насловот им е збогатување на каналите. :pos: Значи не само што ги заменуваат С.Клубовите со Арените(Англиско & Шпанско vs факинг италијанско, ЛШ се све на све неколку утакмици), туку од 1.5 ќе треба дополнително да се плаќа за арените. Катастрофа се Вип, крадат интернет на мобилен, крш им е домашниот интернет и на крај мајче и споебаа и на програмава.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Aj da razresime dilemi,A1 gi prenesuva Arenite od Telekom Srbija,a ne od Makedonski Telekom.
Srpskata Arena vo sreda ne go prenesuva glavniot mec bidejki toj ide na nacionalniot servis,RTS 1.
Ostanuva A1 da vidi da se dogovori so Arena nekako da go dobivaat istiot signal kako i Makedonski Telekom,za da mozeme i nie da go gledame glavniot mec vo sreda.
Tie Areni sto srbite gi gledaat kaj niv gi gledame i nie na A1,a naknadno posto Telekom gi ima kupeno pravata za LS/LE vo MKD,Arenite im prilagoduvaat kanal i edinstveno koga ima LS vo sreda,toj mec sto kaj niv odi na nacionalniot servis na nasiot Telekom odi na AS1.
Да така некако е.
Телеком бидејќи ги има правата за Uefa Лига Шампиони најверојатно имаат право да ја менуваат/влијаат да се смени дел од програмата во случајов натпревар во живо. Најверојатно имаат договор со Аrena кој им нудат посебен тв сигнал feed или како и да се вика тоа на англискки кој може да менуваат дел од програмата. Ако сте приметиле во Македонија Sport klub има македонски реклами додека пак во Србија мислам ги нема тие македонски реклами.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom