A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.278
Поени од реакции
644
Фала за одговорот Мики.Ги читав твоите постови вчера,ама не знам дали имат некој од Охрид и какво искуство имат тој.И јас сакам да земам само тел+интернет.А колку е минута кон останатите мрежи за тел, 1.2ден цел ден кон сите мрежи?И дали телефонот е ВОИП,па ако снемат интернет да снемат и телефон или си е башка независен од интернетот?Ти вртиш од телефонот кон други фиксни и колку ти идат плус на тие 799ден месечно (отприлика) ?
Ako si za zemanje da si odish pobrzo zs se cekat bajagi vreme..nad 30 dena moze i 40-50 dena toa im e edna glupa rabota na ONE....inace minutata kon drugi fiksni mrezi im e 1.2 den i do sega sve si bilo taman so telefonijata (kolku sto pravish muabet tolku ke si platish), a dali e VOIP ili ne, ne sum siguren...inace se prefrliv od thome telefonija na one telefonija brojot si ostana isti...kako sto rekov do sega sum nemal problem...
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Miki imam i ja total toa so e 999 den 400 gb ama mn sporo e netot 5-6 mb 500-600 max :) a sea se mrdna 1.5 mb simnuva ima nekoj paket so pobrz dl speed imav doma prospekt pisuvase dl speed 5333 kb/s :) za ova paketov se javiv 500 bilo toa inace netot go iam 3-4 god stabilen :) nema gajle xD
 
Член од
8 февруари 2012
Мислења
20
Поени од реакции
3
A kolku vreme koristis ONE tel+ internet?Signalot od tel. e dobar,ne seckat i sl. ?
 
D

Deleted member 53418

Гостин
2 meseca mislam ama se e ok niso mi se nema deseno do sea :) so netov ne bi go menjal za niso :) sea samo da daaat poise dl :) speed inace ako zims ohoho zimaj odma :)
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.278
Поени од реакции
644
Miki imam i ja total toa so e 999 den 400 gb ama mn sporo e netot 5-6 mb 500-600 max :) a sea se mrdna 1.5 mb simnuva ima nekoj paket so pobrz dl speed imav doma prospekt pisuvase dl speed 5333 kb/s :) za ova paketov se javiv 500 bilo toa inace netot go iam 3-4 god stabilen :) nema gajle xD
Neznam sh oda ti recam poso jas neam nikakov problem so download...nekogash i 6.4...6.5 mb kreva download...ili preku 750 do 800 poretko..se zavisi sto zemash i od kade zemash..torent ili obicen download od strana...da si proverish da ne imash ti nekoj problem kaj tebe vo ulicata ili slicno...bidejki vo Struga one e super kako net...najgolemiot del barem...nemam sretnato nekoj da se pozali zatoa i jas staviv takov net.....i da..stabilen mi e i mene..jas licno sum zadovolen so netov ama najdobro e koj ska da se prefrli na netov da si prasa sho e kaj e kaj nego....
 
D

Deleted member 53418

Гостин
ne se zalam :) netov e najdobar u mk :) spored mene :) 400 giga da ni staat nekoi 2mb u sekunda da siminja i togas ke bide ok :) hahaha
 
Член од
8 февруари 2012
Мислења
20
Поени од реакции
3
Pa zato jas baram ovde da ne ima slucajno nekoj od OHRID da mi kazit kako e ovde stabilnosta.......ama izgleda seuste nemat :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom