A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
8 февруари 2012
Мислења
20
Поени од реакции
3
Preska jas bev vo ONE da se rasprasam.Ne mozis pobrzo.Najbrzo za 30 rabotni dena (i toa ako imas nekoj poznat vo ONE da ja zabrza nekako rabotata).Fiksniot tel,ke ti go povrzat odma za 1-2 dena izgleda,ama za internetot ke pocekas :tapp:
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.346
Поени од реакции
700
Preska jas bev vo ONE da se rasprasam.Ne mozis pobrzo.Najbrzo za 30 rabotni dena (i toa ako imas nekoj poznat vo ONE da ja zabrza nekako rabotata).Fiksniot tel,ke ti go povrzat odma za 1-2 dena izgleda,ama za internetot ke pocekas :tapp:
Za internetot se ceka bajagi vreme po moe neopravdano a telefonot ne odi za 1-2 dena kako sto vikaat....i za toa se ceka primer jas cekav 17 dena za telefonot im eem sve :)
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Од кога дојдат овие за фиксниот телефон колку се чека да се пуште да можам да звонам...? Кај мене може да се звоне а јас не можам ми вика биравте непостоечки број.....шо е проблемот?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.346
Поени од реакции
700
Од кога дојдат овие за фиксниот телефон колку се чека да се пуште да можам да звонам...? Кај мене може да се звоне а јас не можам ми вика биравте непостоечки број.....шо е проблемот?
Pa ne bi trebalo da imash problam kaj mene na primer odma bese skoro bez prekin telefonot...samo se javija da mi kazat deka e prefrlen brojot kaj niv i tolku bese bez prekini...javi se na 181 prasaj gi tamu sho e kako e
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
ОНЕ го модернизираше системот за изработка на сметки

Скопје, 10.02.2012
Телекомуникацискиот оператор ОНЕ информира дека успешно го заврши процесот на имплементација на надградба и модернизација на билинг системот, односно системот за изработка на сметки.
Оваа инвестиција на ОНЕ во модернизиран систем ќе овозможи поголема ефикасност во пресметката на потрошениот сообраќај, но сепак најголемата придобивка ќе ја имаат корисниците за кои новиот билинг систем ќе значи подобра корисничка услуга односно подобар увид во нивните сметки и можност сите услуги да ги добијат на една сметка.
Во наредниот период ќе следува и промена и модернизација на изгледот на сметките за што ОНЕ навремено ќе ги извести своите корисници на кои останува отворена можноста самите да одберат дали ќе ги добиваат сите услуги на една сметка или поединечно. ОНЕ воедно потсетува дека увид во своите сметки корисниците можат да направат и електронски односно со користење на услугата e-bill.
За дополнителни информации и појаснувања во врска со новите сметки корисниците можат да се обратат до службата за грижа за корисници на бројот 181 или на е-маил адресата info@one.mk.
Имајќи ја предвид важноста и обемноста на проектот, ОНЕ им се заблагодарува на корисниците на соработката во спроведувањето на оваа многу значајна активност.

One

BTW Денеска ми стигна нова фактура од нив овој месец се побрзи :D
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Обеќаа дека наредната недела ке пуштиле сигнал за фиксниот и да идел да сам си земел опремата...Фала курцу после месец и пол ебавање...
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.346
Поени од реакции
700
ОНЕ го модернизираше системот за изработка на сметки

Скопје, 10.02.2012
Телекомуникацискиот оператор ОНЕ информира дека успешно го заврши процесот на имплементација на надградба и модернизација на билинг системот, односно системот за изработка на сметки.
Оваа инвестиција на ОНЕ во модернизиран систем ќе овозможи поголема ефикасност во пресметката на потрошениот сообраќај, но сепак најголемата придобивка ќе ја имаат корисниците за кои новиот билинг систем ќе значи подобра корисничка услуга односно подобар увид во нивните сметки и можност сите услуги да ги добијат на една сметка.
Во наредниот период ќе следува и промена и модернизација на изгледот на сметките за што ОНЕ навремено ќе ги извести своите корисници на кои останува отворена можноста самите да одберат дали ќе ги добиваат сите услуги на една сметка или поединечно. ОНЕ воедно потсетува дека увид во своите сметки корисниците можат да направат и електронски односно со користење на услугата e-bill.
За дополнителни информации и појаснувања во врска со новите сметки корисниците можат да се обратат до службата за грижа за корисници на бројот 181 или на е-маил адресата info@one.mk.
Имајќи ја предвид важноста и обемноста на проектот, ОНЕ им се заблагодарува на корисниците на соработката во спроведувањето на оваа многу значајна активност.

One

BTW Денеска ми стигна нова фактура од нив овој месец се побрзи :D
Sve ubo delovat ama kako ke bidit vo praksa to e drugo prasanje :)
--- надополнето: 11 февруари 2012 во 13:20 ---
Обеќаа дека наредната недела ке пуштиле сигнал за фиксниот и да идел да сам си земел опремата...Фала курцу после месец и пол ебавање...
Samo imet zaboraeno da ti kazet deka od kako ke ja zemish opremata ke cekash uste 5-6 dena za aktivacija na netot :)))
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
2
Еве јас малце да ви бидам combo breaker :) Незнам дали има врска што уште го имам стариот модем за ДУО ЕКСТРИМ (Callisto 821+) ама интернетот му текнува рандом reconnect повеќе пати во денот... Незнам дали би се поправило ако го сменам модемот пошто договоров ми истекува за 1 недела и ако не напраам ништо најверојатно на Близоо се префрлам...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Еве јас малце да ви бидам combo breaker :) Незнам дали има врска што уште го имам стариот модем за ДУО ЕКСТРИМ (Callisto 821+) ама интернетот му текнува рандом reconnect повеќе пати во денот... Незнам дали би се поправило ако го сменам модемот пошто договоров ми истекува за 1 недела и ако не напраам ништо најверојатно на Близоо се префрлам...
Па пријави го како проблем на техничка не треба да прави реконекти сам
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
2
Се откажав од техничка од кога ми кажа еден дечко исклучи го модемот и остај да ти се конектира преку рутер...
--- надополнето: 11 февруари 2012 во 16:02 ---
BTW некој што има ДУО ЕКСТРИМ тука да ми каже дали му прави реконект сам во текот на денот и на колку време?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.598
Поени од реакции
749
Се откажав од техничка од кога ми кажа еден дечко исклучи го модемот и остај да ти се конектира преку рутер...
--- надополнето: 11 февруари 2012 во 16:02 ---
BTW некој што има ДУО ЕКСТРИМ тука да ми каже дали му прави реконект сам во текот на денот и на колку време?
Од пред некаде недела две и кај мене сам си прави реконект , само не сум запазил на колку време
 
Член од
8 февруари 2012
Мислења
20
Поени од реакции
3
Abe lugje,kazuvajte,dobar e sega ili ne cini? JAs utre planiram da odam da potpisam dogovor.Ako ne cini voopsto da ne odam :confused:
 
Член од
8 февруари 2012
Мислења
20
Поени од реакции
3
Deneska potpisav dogovor za tel+internet.Pa sega ke vidime posle nekoj mesec ko ke me priklucet..hahaha..Ako ne cinit,ke ve skrsam site do eden ovde na forumov so go falevte ONE :tapp: :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom