A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Vo posledno vreme imam mnogu nisko mislenje za A1. Osven nekolku dobri serii, televizijata e sranje.

Kako sto rekoa site, predolgi reklami sto idat na zivci. Premnogu reklami za smoki, tuzot i drugi sranja od velija ramkovski. A vo posledno vreme pa bog da cuva. Koga i da pustam A1, gledam kako sopstvenikot kenja nesto na mitinzi.

Porano bea daleku podobri.

:lut:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Абе добро тоа со митинзите,може и да се очекува таков е периодот,на сите телевизии го има тоа,мене ми се доѓаше тоа што даваа по 5 натпревари од Англија за викед,и знаат да даваат добри филмчоња од време на време,единствена замерка се огромните реклами,додека завршат ке забораиш шо филм си глеал.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
mRnO напиша:
Абе добро тоа со митинзите,може и да се очекува таков е периодот,на сите телевизии го има тоа,мене ми се доѓаше тоа што даваа по 5 натпревари од Англија за викед,и знаат да даваат добри филмчоња од време на време,единствена замерка се огромните реклами,додека завршат ке забораиш шо филм си глеал.
A da zaboraviv za fudbalot. Ama pak ke kazam, da ti se odmili gledanje koga ke dadat blok reklami. Ustvari toa ne e blok tuku pola poluvreme.:nenene:
 

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
a1 propadnaa
kanal 5 gi prestigna ko nisto
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
dav напиша:
a1 propadnaa
kanal 5 gi prestigna ko nisto
Е во што ги престигнаа Канал 5? Да не имаат подобра програма од на А1, јас ни добар филм ни добра серија немам видено на Канал 5. Имаат откупено права за една Формула 1 и се испосраа, дури ни го исклучија ХРТ 2 на кабловска поради тоа.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
vardarce напиша:
Е во што ги престигнаа Канал 5? Да не имаат подобра програма од на А1, јас ни добар филм ни добра серија немам видено на Канал 5. Имаат откупено права за една Формула 1 и се испосраа, дури ни го исклучија ХРТ 2 на кабловска поради тоа.
се слагам...канал 5 се тапа...даваат некој филмови од Ц категорија...со лош квалитет на снимка и деифинитивно лоши тематики...
најголем проблем со нашиве телевизии, поготово А1,телма, канал 5 се ефтини шпански серии...мора еднаш за секокаш да ги тргнат од програма :zlo:
 
С

Сатори

Гостин
A1 само кога гледам Волшебнички и Очајни домаќинки, инаку не мн. мн.
 
Член од
7 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Go2bed напиша:
се слагам...канал 5 се тапа...даваат некој филмови од Ц категорија...со лош квалитет на снимка и деифинитивно лоши тематики...
најголем проблем со нашиве телевизии, поготово А1,телма, канал 5 се ефтини шпански серии...мора еднаш за секокаш да ги тргнат од програма :zlo:
Kako prvo ne se spanski i ne se eftini. Moze ti nekoj predlog da ni dades sto bi mozele da davaat?
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Јас мислам дека е мн досадна а1 со тие реклами али останатот значи сериите и филмовите што ги даваат едноставно немже ниедна телевизија во мак за мене тоа е нај добра ама малце повеќе тупи со тоа рекламите ама ај што ќе им правиш тоа е тоа
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
A1 смрди.
Устфари, сите македонски телевизии смрдат.
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Na A1 gledam samo Prijateli i Ocajni domakinki i nisto drugo.Inaku ne ja cenam mnogu kako televizija,osven premnogu reklami,politika i glupi emisii od tipot na Suze,nemaat sto da ponudat.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
vardarce напиша:
Е во што ги престигнаа Канал 5? Да не имаат подобра програма од на А1, јас ни добар филм ни добра серија немам видено на Канал 5. Имаат откупено права за една Формула 1 и се испосраа, дури ни го исклучија ХРТ 2 на кабловска поради тоа.
Ne be braka, ne go pominaa na a1, tuku kanal5 e na BS i licnosta e na vlast, potocno blisko do vlasta,dodeka na Velija mu ja unistuvat televizijata.
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
А1 е катастрофа. Кога се пробија беа најдобри, даваа најдобри емисии, најдобри филмови...сега се испозанесоа, со рекламите не да го ТУПАТ...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Велија е тежок опинок а за рекламите, се повикувам на постот на Марата
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
А1 е се полоша и полоша. Како прво газдата и е за никаде. голем преварант и лопов и не можам да го гледам како им го пере мозокот на земојделците и пензионерите. Рекламите ја уништуваат секоја можност за уживање во неколкуте добри сериски филмови. CSI, очајни домаќинки, пријатели не можеш да ги изгледаш на раат. на секои 5 минути од серијата има по 10 минути реклами. Понекогаш ги реклам во репризниот термин после полноќ (околу 3-4 насабајле) бидејќи тогаш скоро и да нема реклами па може да се изгледат саламно. А и ниа брко што ја воде чуму, врска нема за водител. Цело време ги прекинува гостите и не знае да поставе прашање. Бетер е кога кажува вести. А понекогаш дават „премиери”, филмови од пред 5-10 години, а ги најавуват како премиери. Филмовите што ги дават не се лоши, ама глупо е да се најавува филм од пред 5 години како премиера. Треба многу да се сменат ако сакат да го задржат нашето внимание.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom