A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
a be site televizii kaj nas se sranje ama A1 e maalce podobra od drugite
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Мене лично А1 ми е најсаглам телевизија.Иако не трошам многу време пред телевизор,најчесто каналот ми е свртен таму.Ако не за ништо друго,барем даваат добри серии во недела навечер.
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Spored mene A1 e edna od najdobrite makedonski programi.Vistina sea ima mnogu reklami okolu 15-20 min.ama jas najpoveke ja gledam A1 od site nasi programi.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Не гледам домашни телевизии, освен понекогаш А1. Не дека не ме нервираат рекламите, ама ги сфаќам луѓето - мора некако да ги платат правата за тоа што го емитуваат (а, знам колку многу чинат :(). Гледајте филм на НОВА (Хрватите ја величаат до зла Бога)... ќе заборавите кој бил филмот и како се викал кога ќе пуштат реклами.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
катастрофа , жива пропаст
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Momentalno ima "Suze", i monolog drzi DraK4e, a u pozadina so ladaloto nonsalantno si mafka Glorija, i eden brkajlija jasnovidec, zamisleno si go suka brkot...... joj sto sve nema na televizija :pov:
 

Lord Vader

The dark side
Член од
10 јуни 2006
Мислења
95
Поени од реакции
0
Spored toa sto go vidov do sega poveketo imaat slicni mislenja.Deka ima dobri serii i filmovi ama preteruvaat so reklami i reprizi.
I jas se soglasuvam.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
најсаглам е од македонскиве телевизии, ама има моменти кога ме ваѓат од такт!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
NaTaLi напиша:
Momentalno ima "Suze", i monolog drzi DraK4e, a u pozadina so ladaloto nonsalantno si mafka Glorija, i eden brkajlija jasnovidec, zamisleno si go suka brkot...... joj sto sve nema na televizija :pov:
Ааа Дракчеее! Само заборавам да отворам една посебна тема за неа во Чек дис аут ... леле, па мислам дека нејзината емисија е поглупава и од Телетабиси! Ја гледал некој друг уствари Патот до светлината (така мислам дека се викаше)? Така недела рано наутро почнува ... станете си во 7h и нашата Дракче е тука за нас и нашите сонови ... :pos2: :pos2: :pos2:
Инаку, моето општо мислење за А1 во моментов е во минус влезено ... па тие рекламите не можам да ги сварам ич! Знам да пропуштам и добар филм што многу сакам да го гледам, само за да не ме прекинуваат рекламите!!!
Дракчеее:vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
А1 е најдобра од сите македонски програми ама во споредма со нон македонските А1 е уште на 0. Рекламите се за никаде. само што почне интереснио дел у некој филм дават реклами и додека завршат ти си отидел до кујната, убаво си се најадел, погледнал си нешто на компјутерот и кога се вратиш пред телевизорот веќе си заборавил за што се работело во филмот. После 15-20 минути кога пак се вклучиш во што се работело во филмот пак ти дадат реклами и пак истата прикаска јово-наново :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
pa mislam od makedonija najdobra e a1 ama ima nekoi emisii kako "suze" sto epten gnjavat i imaat po milion serii. inaku gledano vo globala programata si e super.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Највеќе ме нервира што рекламите ги даваат многу често и плус шпанските серии но тие се неминовни за секоја телевизија а во глобала се ок али не сметам дека се најдобра телевизија кај нас!
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
abe televizijata e dobra. slobodno mozam da kazam deka e najdobra mak TV so drzavna koncesija samo sto mnogu preteruvaat so reklamite ama i toa go razbiram zos ako ne se reklamite ke nema da opstoi televizijata. vo posledno vreme preteraa so nivniot gazda ama i toa go razbiram zos normalno e gazdata da se reklamira na svojata TV, pa sigurno nema mene da me davat tolku kolku sto go davaat velija.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Od site makedonski e najdobra i najveke vlozuva! Pa ke mi kaze li nekoj koja druga ima takva programa? Nikoja! Moze ima debilni serii i teletabisi ama toa ima nekoi luge sto go gledaat. Decata neka si gledaat Teletabisi, majkite i babite sapunici ja si gleam filmovi i serii i tocka. Pa vi teknuva li za mladi buntovnici bee. Sekoj den stanuvav u 11 da gleam 2 epizodi dali propustiv. Taka da A1 e najdobra televizija vo makedonija.
p.s a ste pustile li nekad na kablovska da vidite kolku traat reklamite. Pa toa e luge smrt!!! Po 20 minuti traat!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom