A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2008
Мислења
83
Поени од реакции
7
Како редовна гледачка на Ексклузив на А1, неможев да не се насмеам на ова. Иако после се, ми има логика. Фино и смело напишано. Дури и потпишано. И пропасат на Ексклузив е вероватно заложник на сите срања што се случуваат моментално во А1. Повеќе на линкот. . .
http://www.backstage.com.mk/daily/kraj-na-edna-tragikomichna-estradna-vojna
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Мене не ми е јасно дали новиот директор/директорка во А1 има памет?
Ја упропасти телевизијата која до почетокот на оваа сезона вредеше колку сите телевизии заедно.
За жал или за среќа, во деновите кога нема Шехерезад, Сител има и над 10% подобар дневен удел од А1 според официјалните рејтинзи, т.е. има рејтинг колку што имаше Сител кога имаше тапа програма (пред неколку години). Да немаше на А1 Шехерезад, којзнае што ќе беше.
Ги поместија сите асални серии во улави термини кога никој не ги гледа, а на нивно место ставија филмови кои сигурно нема да качат поголем рејтинг од сериите...
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Мене не ми е јасно дали новиот директор/директорка во А1 има памет?
Ја упропасти телевизијата која до почетокот на оваа сезона вредеше колку сите телевизии заедно.
За жал или за среќа, во деновите кога нема Шехерезад, Сител има и над 10% подобар дневен удел од А1 според официјалните рејтинзи, т.е. има рејтинг колку што имаше Сител кога имаше тапа програма (пред неколку години). Да немаше на А1 Шехерезад, којзнае што ќе беше.
Ги поместија сите асални серии во улави термини кога никој не ги гледа, а на нивно место ставија филмови кои сигурно нема да качат поголем рејтинг од сериите...
Сител се спонзорирани од Владата која сака Сител да биде најгледана и да врши пропаганда.Кога се откупувале во мај-јуни Премиер Лига,Сурвајвор 2 и Prison Break Сител за сите понудила речиси двојно од А1.Што мислиш одкаде Сител одеднаш толку пари кога до вчера вртеа само шпански серии и стари филмови.
За Премиер Лига Сител давале 600 000 евра,а А1 400 000; за Сурвајвор А1 100 000,Сител 300 000, за Prison Break А1 1500 евра по епизода,а Сител 6000 по епизода :toe:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Како редовна гледачка на Ексклузив на А1, неможев да не се насмеам на ова. Иако после се, ми има логика. Фино и смело напишано. Дури и потпишано. И пропасат на Ексклузив е вероватно заложник на сите срања што се случуваат моментално во А1. Повеќе на линкот. . .
http://www.backstage.com.mk/daily/kraj-na-edna-tragikomichna-estradna-vojna
Па до некаде е во право овој Александар Блажевски, само треба малку да си поработи речникот што го употребува, сепак е новинар, без разлика какво шоу води. А не би рекол дека Бекстејџ нешто подобро функционираат. Кога си замина од кај нив Вучич пола саат дробеа “страчка нема врачка“, или кога си заминаа Тони и Део беше “кој ве шиша“. И двете се крш, катастрофа...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Абе со кој памет даваат мега-популарни серии како Изгубени и ЦСИ на полноќ???А пред нив некој филм од пред 5 години.:tapp:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
У 5 за 11 даваат реклама дека у 11 почнува CSI, а за само 5 минути у 11 почнуваат вестите, ало бе А1 шо ви е ?
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Целосно се изгубија А1, не знаат веќе што прават, Шехерзад во 20:00 евентуално 20:45 па некој филм репризиран по 100-ти пат а CSI, Lost, Desperate Housewifes после 00:00 и тоа ако имаме среќа да поминиме без Доринда гледачката на карти...WTF, а сега гледам нова турска, индиска или што и да е најавуваат која сигурно ќе оди на местото на Шехерзадот...ДАЛИ ИМА СПАС ? ? ?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
У 5 за 11 даваат реклама дека у 11 почнува CSI, а за само 5 минути у 11 почнуваат вестите, ало бе А1 шо ви е ?
И не само тоа, Опуштено го најавија во 22 00, пуштам си игра филм некој и тоа до пола е филмот, па горе на телоп пишат 22 30, пак пуштам тогаш абер нема, ај заврши филмот 22 40, почнуваат Вести, пише горе на телоп 23 00 ќе оди опуштено, доаѓа 23 10 абер нема, па пишат 23 30, за конечо да почне 23 45 :tapp:

Ова се случи двпати по ред
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Антидржавна телевизија, толку ќе кажам само.
 
Е

експерт

Гостин
И не само тоа, Опуштено го најавија во 22 00, пуштам си игра филм некој и тоа до пола е филмот, па горе на телоп пишат 22 30, пак пуштам тогаш абер нема, ај заврши филмот 22 40, почнуваат Вести, пише горе на телоп 23 00 ќе оди опуштено, доаѓа 23 10 абер нема, па пишат 23 30, за конечо да почне 23 45 :tapp:

Ова се случи двпати по ред
Шехрезад му ги испоремети термините :pos2:
 
Е

експерт

Гостин
Некој да ја има снимано македонската верзија на насловната песна на Малите Ајнштајни цртаниот филм ??? На јутуб ја нема.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Најмногу покрај се останато ме нервира што ги утнуваат термините за по цели 30 до 50 минути.:nerv::nerv::nerv:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Антидржавна телевизија, толку ќе кажам само.
Oчигархиска телевизија, моја најомразена телевизија, телевизија која прави "СИМУЛАЦИИ" за името на мојата држава, ни Сител не е нешто боље, али А1 претераа.... Предавници!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom