A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
I

IBIZA SOUND

Гостин
A1 bese edna od najdobrite televizii vo makedonija,no vike gledanosta ke i padne koga togas
pa epten pocnaa da se zaebavat so lugjeto
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Не се заебаваат со луѓето со државата се заебаваат! :nenene:
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Хедис, Време, Шпиц, 1Е, значи колку го тупат со тие реклами на Велија.... а нешто што најмногу ме иритира се рекламите за албанските весници и тоа на албански јазик... се чувствувам понижено и како странец во сопствената држава. И веќе ретко гледам А1, а пак недај боже да седнеш вести да гледаш.. ќе добиеш чувство дека целата држава се распаѓа, дека само лоши работи се случуваат, толку многу ги преувеличуваат работите и шират паника меѓу народот. Пример кога беше поплавата во Охрид и околината и самите граѓани и надлежните кажуваа дека ситуацијата е под контрола, они тоа го направија како нешто најалармантно, како да ќе го поплави цел Охрид, како да ке се случи катастрофа невидена досега. :tapp:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Еве сега даваат т.е прават тензија за тероризам на некој начин изнудуваат изјави каде што се прави прашање за безбедноста на државава а со самото тоа на некој начин тие што ги даваат изјавите после тоа се чуствуваат одговорни заради тоа!

И дури и доколку не им било у план да направат нешто после мораат за да не бидат осудени од народот (екстремистите) кои ги подржуваат.

Абе у секоја втора политичка емисија гости се некои албанци (терористи) таканаречени "експерти" кои ги провоцираат со прашања во врска со правата на алабанците кои демек биле нееднакви и нерамноправни како да ние (Македонците) живееме у Албанија не обратно.. :tapp:

ти *бам телевизијата предавничка. Само лошото е кај нас што политичката орпеделеност иде до таа крајност што секој што е патриот е со етикета дека е од вмро и обратно. Како да неможе некој да биде неутрален со отворени очи и доволно голем IQ за да може да свати што прават гадовите. Све е поврзано со политички партии, у мојот случај тоа нема ВРСКА!

Се извинувам за офтопик појако од мене беше!
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Што се случува ако си го кажеш своето мислење на А1

Полицијата го откри човекот кој се закануваше дека ќе пука со калашников по новинарите на А1. Се работи за 56 годишниот Илија Митрески од Охрид, кој воопшто не се ни обидел да го сокрие својот вистински идентитет при испраќањето на пораките, утврдиле по проверките експертите на Одделот за компјутерски криминал.
„Кај Митрески кој живеел сам и е корисник на инвалидска пензија, со судска наредба е извршен претрес, а при претресот не е пронајдено никакво оружје или експлозиви со кои би можел да ги оствари заканите“, стои во соопштението од МВР.
При претресот, на охриѓанецот му бил одземен компјутерот, а бил и повикан на разговор во полициска станица.
Таму Митрески потврдил дека заканите се негови, но се правдал дека ги испраќал оти бил револтиран од ставовите на телевизијата, без намера да ги оствари.
Од полицијата информираат дека против него досега не биле поднесувани кривични пријави, а дали и каква пријава ќе добие за овој случај ќе одлучат по консултациите со обвинителството.
Митрески заканите дека ќе пука по новинарите, така предвидувајќи ја последната ноќ и крајот за сите во А1, ги упати пред 2 дена.
„Убијци македонски во прва средба со вас или ваш новинар ќе бидете убивани, го достигнавте врвот на Ал Каеда“.
„Ова е вашето последно почивалиште“.
„Гасна комора за А1“.
Овие и сличните на нив закани почнаа да стигаат до А1 по симулациите на преговорите за името што телевизијата ги организираше во Охрид минатиот викенд.
Освен по електронска пошта, ширењето на говор на омраза кон телевизијата со обвинувања за наводни предавства, деновиве се појавија и во контактните емисии на некои локални телевизии, како и на блоговите на некои водители.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Еве сега даваат т.е прават тензија за тероризам на некој начин изнудуваат изјави каде што се прави прашање за безбедноста на државава а со самото тоа на некој начин тие што ги даваат изјавите после тоа се чуствуваат одговорни заради тоа!

И дури и доколку не им било у план да направат нешто после мораат за да не бидат осудени од народот (екстремистите) кои ги подржуваат.

Абе у секоја втора политичка емисија гости се некои албанци (терористи) таканаречени "експерти" кои ги провоцираат со прашања во врска со правата на алабанците кои демек биле нееднакви и нерамноправни како да ние (Македонците) живееме у Албанија не обратно.. :tapp:

ти *бам телевизијата предавничка. Само лошото е кај нас што политичката орпеделеност иде до таа крајност што секој што е патриот е со етикета дека е од вмро и обратно. Како да неможе некој да биде неутрален со отворени очи и доволно голем IQ за да може да свати што прават гадовите. Све е поврзано со политички партии, у мојот случај тоа нема ВРСКА!

Се извинувам за офтопик појако од мене беше!
So vakov govor na omraza tesko deka imas dovolno golem IQ
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
после вчерашната „ексклузивна“ посета на А1 на нивните пријатели

денеска Јанкуловска вели
впрочем нашата полициска станица за обезбедување на државната граница која се наоѓа токму во Танушевци, во континуитет со години наназад функционира со полн капацитет“,
кој тоа тука лаже и си игра со чувствата на народот ... :tapp:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
So vakov govor na omraza tesko deka imas dovolno golem IQ
Каква омраза??????? зарем не се теористи? јас не зборам генерално за Албанците, него за нивните гости во емисиите!!!!
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Ајде бе доста пишувате за Велија и неговиот љубовник Сорос, не успеаа да го сменат името сега паника ги фаќа, мора да се иде на карта на граќанска војна ау крај на светот, ако не се врати лицето Б.Ц. пропаќа Европска Унија, нема да има кој да им дила дрога. Најпогана телевизија, велепредавник ја води кој во секоја нормална земја би го стрелале, ама тоа е ние не живееме во нормална земја. Ајде ќе биде, има Господ.
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Хедис, Време, Шпиц, 1Е, значи колку го тупат со тие реклами на Велија.... а нешто што најмногу ме иритира се рекламите за албанските весници и тоа на албански јазик... се чувствувам понижено и како странец во сопствената држава. И веќе ретко гледам А1, а пак недај боже да седнеш вести да гледаш.. ќе добиеш чувство дека целата држава се распаѓа, дека само лоши работи се случуваат, толку многу ги преувеличуваат работите и шират паника меѓу народот. Пример кога беше поплавата во Охрид и околината и самите граѓани и надлежните кажуваа дека ситуацијата е под контрола, они тоа го направија како нешто најалармантно, како да ќе го поплави цел Охрид, како да ке се случи катастрофа невидена досега. :tapp:
Sto te iritiraat tolku mnogu ovie reklami, jas sekoj den na Alsat M gi sledam vestite na makedonski nitu mi smetat ni nisto, ne e loso da znaes drug jazik osven majcinskiot.:smir:
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Sto te iritiraat tolku mnogu ovie reklami, jas sekoj den na Alsat M gi sledam vestite na makedonski nitu mi smetat ni nisto, ne e loso da znaes drug jazik osven majcinskiot.:smir:
Да не бидам погрешно сватена, јас немам ништо против Албанците но ако сакам да гледам телевизија на албански ќе гледам Алсат М. Како што знам А1 се смета за македонска телевизија а пошто албанскиот не е задолжителен како втор јазик на телевизиите ми смета.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Да не бидам погрешно сватена, јас немам ништо против Албанците но ако сакам да гледам телевизија на албански ќе гледам Алсат М. Како што знам А1 се смета за македонска телевизија а пошто албанскиот не е задолжителен како втор јазик на телевизиите ми смета.
и оти ти смета?
ете и превод има на рекламите ...
а не ти смета кога има нешто на англиски или филм на англиски?
глупости зборуеш ...

Мене ми смета тоа погоре шо пишав ... ете затоа е смрдена телевизија ... (да пазам шо пишуам да не ме пријават племето нивно :) )

Шират страв, креваат тензии ... како тоа смеат да пишуваат дека биле таму во Танушевци дека имало МНОГУ во црни униформи па и снајпери во околина .. ? како тоа без доказ? Дали полицијата беше кај А1 да провери од каде такви информации кои се патем битни за безбедноста на државата? смеат ли да си шпекулираат на тој начин и да креваат меѓуетнички тензии ? да тибам телевизијата да тибам ... :tapp:
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
и оти ти смета?
ете и превод има на рекламите ...
а не ти смета кога има нешто на англиски или филм на англиски?
глупости зборуеш ...

Мене ми смета тоа погоре шо пишав ... ете затоа е смрдена телевизија ... (да пазам шо пишуам да не ме пријават племето нивно :) )

Шират страв, креваат тензии ... како тоа смеат да пишуваат дека биле таму во Танушевци дека имало МНОГУ во црни униформи па и снајпери во околина .. ? како тоа без доказ? Дали полицијата беше кај А1 да провери од каде такви информации кои се патем битни за безбедноста на државата? смеат ли да си шпекулираат на тој начин и да креваат меѓуетнички тензии ? да тибам телевизијата да тибам ... :tapp:

Па ми смета затоа што во последно време се повеќе оваа телевизија станува антидржавна што може да се каже дека повеќе се од албанска страна.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Не дека нешто особено ми се симпатични А1, ама г-нот што го пријавиле, си го заслужил тоа...
Тоа не е искажување став, туку тоа е закана...и, како таква, претставува кривично дело.
Што се однесува до нивниот сајт и оставањето коментари...чудно ми ешто оставаат коментари кадешто граѓани на Македонија ја нарекуваат државата БЈРМ, отворено го негираат постоењето на македонски народ јазик и сл..., и ајде, ако веќе не го цензурирале ова (а неколку пати се обидов да коментирам, и не ми го објавиле коментарот), исто така требале да го пријават, па да се преземат соодветни законски мерки против таквите пишувачи...
Но, тоа е веќе уредувачка политика на А1 и нека им служи на чест.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Да не бидам погрешно сватена, јас немам ништо против Албанците но ако сакам да гледам телевизија на албански ќе гледам Алсат М. Како што знам А1 се смета за македонска телевизија а пошто албанскиот не е задолжителен како втор јазик на телевизиите ми смета.
Прв пат слушам. Има негде напишано така?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom