30 Day Movie Challenge

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.668
Поени од реакции
10.060
ден 7. првиот гледан филм во кино

Troy (
2004)

Во 1во одд.не носеа во градското кино преку школо. Дома прво прашуваш дали ке ти дадат пари за карта. Ти даваат 50денари и одиш да гледаш кино. Јас си имав купено гринго ( тие пакетчињата шо се раствараат у вода, за да се добие сок). Лом се имав направено по фацата кога излеговме од киното :D.

troy_2000x3000.jpg



Сега кога пишувам се сетив за еден член пред некое време како раскажуваше дека го заврзале за столчето у кино, се згазив од смеење.:vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
ден 7: првиот гледан филм во кино
Во Домот на културата во Кочани. Не беше преку школо, онака само упаднавме тројца четвртоодделенци. Преку школото не' водеа следната година на Star Wars: Phantom Menace. После филмот враќање дома по темница и муабети "Еј брат замисли сега Годзила да ни излезе од некаде".
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Имаше фрка со името на филмов затоа и различни корици,на imdb сеуште стои Волшебничкиот камен,на други места е Философскиот камен.
Kakov Volsebnicki kamen, Kamenot na Mudrosta e :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
ден 1: филм кој ти е виновно задоволство

Transformers
-------------------------
Easy A

ден 2: најстар гледан филм

The General
-------------------------
The Cabinet of Dr. Caligari

ден 3: филм на кој му го знаеш скоро цело сценарио

Hamilton
---------------------
Casablanca

ден 4: филм што те депримира

Bridge to Terabithia
------------------------------
Marty

ден 5: филм што те орасположува

Scott Pilgrim vs the world
-----------------------------------------
Simpsons the movie

ден 6: филм од твојата година на раѓање

Darkman
-----------------
Il Postino

ден 7: првиот гледан филм во кино

Републиката во пламен
------------------------------------------
Солунски атентатори
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
ден 7: првиот гледан филм во кинo

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Се погоди некако спонтано со комиткава заедно филм да сум глеала у кино :LOL:

Со татко ми бев да го гледаме, и многу убаво си поминав. Некаде имав и подетално пишано за ова искуство ама сега ме мрзи да го барам. Прво па 3Д, со тие картонските наочари. Не оти имаше многу 3Д сцени ама тие што ги имаше ми се врежани во меморија за навек. Друго ништо не памтам од филмот, мислам и дека беше за нијанса послаб од другите два.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
ден 7: првиот гледан филм во кинo

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Се погоди некако спонтано со комиткава заедно филм да сум глеала у кино :LOL:

Со татко ми бев да го гледаме, и многу убаво си поминав. Некаде имав и подетално пишано за ова искуство ама сега ме мрзи да го барам. Прво па 3Д, со тие картонските наочари. Не оти имаше многу 3Д сцени ама тие што ги имаше ми се врежани во меморија за навек. Друго ништо не памтам од филмот, мислам и дека беше за нијанса послаб од другите два.
Само штрафчиња летаа од тој роботот, сцената кога се тепаа. Картонските наочари уште ги чувам во некоја од кутииве :D Памтиш кое кино беше?
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Ееј сите сте имале позитивно прво искуство на кино, само јас глава шинав на мое прво гледање филм. :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom