21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Од денес бројте 3 години... на денешен ден за 3 години идемо у 300 си лепе... 2012 is comming.... :vozbud:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ништо нема да се случи освен порамнување на планетите. Џабе само толку зборување на оваа тема и правење филмови кога крајот на светот ќе дојде ненајдејно и без најава, барем така пишува во библијата.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ништо нема да се случи освен порамнување на планетите. Џабе само толку зборување на оваа тема и правење филмови кога крајот на светот ќе дојде ненајдејно и без најава, барем така пишува во библијата.
Не се базира се според библијата. В'ред и јас сум Христијанин и сум ја читал Библијата, али се што пишува во неа не значи дека така било или така ќе биде. Времето ќе покаже се, што и како ќе се случи. Ние треба само да си живееме најубаво што можеме додека еден ден не не снема сите.End of story!:toe::smir:
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
A ima li nekoj nekoi informacii kog prethodno se poramnile planetite i sto se slucilo togas? Ako togas imalo nesto ke ima i sega ako ne togas dzabe vreva.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
A ima li nekoj nekoi informacii kog prethodno se poramnile planetite i sto se slucilo togas? Ako togas imalo nesto ke ima i sega ako ne togas dzabe vreva.
Се порамнувале... и ништо, а стварно ме интресира кој ја протури таа теорија дека ќе има нешто од порамнувањето.
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Се порамнувале... и ништо, а стварно ме интресира кој ја протури таа теорија дека ќе има нешто од порамнувањето.
I jas neznam zatoa i prasav ako togas ne se slucilo zosto 2010 da se sluci. Mislam deka toa go kazuvaat zatoa sto prethodno nekoj rekol deka ke ima kraj nasvetot vo 2012 i nema sto da izmislat pa go povrzuvaat so toj nastan.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Не се базира се според библијата. В'ред и јас сум Христијанин и сум ја читал Библијата, али се што пишува во неа не значи дека така било или така ќе биде. Времето ќе покаже се, што и како ќе се случи. Ние треба само да си живееме најубаво што можеме додека еден ден не не снема сите.End of story!:toe::smir:

Како не се базира според библијата? кога и самиот господ исус христос тоа го кажал додека бил на земјта, дека царството небесно нема да дојде ил исудниот ден се додека не се исполни се како што пишува во библијата и најмалата точка напишана треба да се исполни и тогаш ќе дојде господ бог со сета своја слава.

и нели ќе се спасат смао избраните а другите ќе бидат уништени заедно со уништувањето на земјата а господ бог пред очите на другите преживеаните ќе го створи повторно новиот свет. нели така пишува во библијата ново небо и нова земја.
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Abe nesto se slucuva so klimata jas nikogas ne pamtam koga vo anglija i amerika imalo tolkavi vrnezi od sneg mozda imalo ali ne se sekavam ako nekoj se sekava neka kaze
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Poslednoto poramnuvanje bilo mn mn odamna i nikoj ne znae sto se slucilo barem kako sto mislam jas a mozebi na poslednoto poramnuvanje izumrele dinosaurusite
hmmmm
ako izumrele dinosaurusite koi bile tolku golemi togas sto da praime muabet za nas

Se slucuvaat nezdravi raboti ovaa godina a i ovoj den 21 dec 2009 hehe
nekoj golem vulkan se budi
snegot pravi haos niz cela evropaa zimata deneska doprva pocnuva.

Krajot na svetot moze lesno da se predvidi i so edna isto taka licna moja teorija ,PRIRODA GI ZDRUZUVA SILITE I JA UBIVA PLANETETA ZEMJA' i so toa mu se odmazduva na covekot za toa sto toj i go prai. Prirodnite sili kako vulkanite, ledenite gle4eri, zemjotresi koi bi bile predizvikani od topenjeto na glecerite, cunamite,strasnite vetrista vo amerikanskite drzavi site tie zaedno bi mozele da i donesat katastrofa na zemjata i toa golema katastrofa koja mozebi nema da ja unisti celata zemja no kje pridonese nov pocetok na zemjata i ke mu odrzi lekcija na covekot
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Ako ima nekoj da ostane ziv da im ja prenese porakata sto napravile nivnite pretci ako ne nema covecki sustestva da ima poveke.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Добро, тоа покажаното можеби е вистина, но да не заборавиме дека во последните неколку години имаме далеку подобри методи и технологија за мерење на сеизмичката активност.
Како и да е изгледа дека некое од предвидувањата за 2012 ќе се оствари...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom