2013 FIFA Confederations Cup |15 - 30 June| Brasil

Кој ќе биде шампион

  • Бразил

    Гласови: 48 18,5%
  • Шпанија

    Гласови: 46 17,7%
  • Јапонија

    Гласови: 8 3,1%
  • Мексико

    Гласови: 10 3,8%
  • Уругвај

    Гласови: 12 4,6%
  • Тахити

    Гласови: 61 23,5%
  • Италија

    Гласови: 69 26,5%
  • Нигерија

    Гласови: 6 2,3%

  • Вкупно гласачи
    260

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
А Жунињо бе синко:D.
Кога видов дека ме цитира фан на Јунајтед, го свртев филмот од мечевите Јунајтед-Реал од последнава деценија и ми текна на голот на Бекам кога Јунајтед победи 4-3:)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
За Касиљас сите медиуми вклучувајќи ја и Марка пишуваа дека нема да стартува против Ирска и Уругвај!

А за дел босќе почекајте малку , да се врати Алонсо од повреда ќе го земе местото на напаѓачите (било кој напаѓач) и ќе си се врати Шпанија на играта со 2 пилоти што би рекле они
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе овој Прандели си мисли дека е којзнае колку голем тренер па глуми лудило со изборот на играчите. Недефинирана формација со Маркизио како полушпиц, дечкото ниеднаш не се состави со топката, факинг Џакерини не би го пуштил да игра во Салернитана а не па во Италијанска репрезентација :confused:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Преска не бев во можност да гледам па сега пратам реприза.

Маестрален беше вториот гол, тоа е Шпанија што сите ја сакаат, за оние што не забележале погледнете со кој стил Иниеста ја пренесе топката од пред голот на Шпанија. Перфектен пас потоа на Цеск и прекрасна завршница на Солдадо.

Не видов некој да прокоментира за играта на Иниеста, кој магионичар ја изигра оваа утакмица во стилот на Еуро 2012 убедливо најдобар играч на теренот.

И уште да кажам за Педро прочитав тука многу критики за него, делумно се сложувам зошто беше очаен за Барца ама погледнете ја неговата статистика за Шпанија во последната година и ќе ви стане јасно зошто е стартер секој меч за Дел Босќе
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
ке даваат ли снимки од вчерашните утакмици
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
ФОРЗА ИТАЛИЈА :love:
Добра победа на Италија, Балотели пак голче. Вечер се гледа Тахити - Нигерија од 21:00. :icon_mrgr:
 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
116
Поени од реакции
31
Иниеста,играч на натпреварот. Ненормално е тоа со каква леснотија игра овој човек мерак ти е да го гледаш. Респект за голот на Суарез:)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Мексико премногу ме разочараа. Од секат они играа отворен фудбал без разлика кој е пртивникот, а она вчера што го видов е сосема различно, 90 мин само се бранеа. Чекат од Чичарито да направи нешто, а тој е тип на играч кој чека само да ја добре топката за да влезе во гол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom