2013 FIFA Confederations Cup |15 - 30 June| Brasil

Кој ќе биде шампион

  • Бразил

    Гласови: 48 18,5%
  • Шпанија

    Гласови: 46 17,7%
  • Јапонија

    Гласови: 8 3,1%
  • Мексико

    Гласови: 10 3,8%
  • Уругвај

    Гласови: 12 4,6%
  • Тахити

    Гласови: 61 23,5%
  • Италија

    Гласови: 69 26,5%
  • Нигерија

    Гласови: 6 2,3%

  • Вкупно гласачи
    260

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
ФОРЗА ИТАЛИЈА :love:
Добра победа на Италија, Балотели пак голче. Вечер се гледа Тахити - Нигерија од 21:00. :icon_mrgr:

Vahirua- The members of the selection of Nigeria are very fast and strong. The Nigerian football has evolved a lot. It is not what we saw a few years ago, it was just physical. Today the players are very prepared, play in Europe ... I respect them because they are humble and work hard. Enjoyed playing with and against some few. Tomorrow will be a war. I do not say that we will be on equal footing with Nigeria, with professionals over there, but we will fight like lions and we will do everything to represent our country.

 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Разочаран сум од Мексико и посебно од Уругвај... Уругвај се ептен утепани не можат пола да претрчаат и нема да ме чуди одлично спремната физички Нигерија да ги совлада... Друга работа е што во јужноамериканските квалификации се очајни и најверојатно нема да го осетат мундијалот идна година. И сега ова е доказ колку паднаа после освоеното 4то место и Копа Америка во 2011... Италија стандард се провлекува вчера можда беа доминантни ама не ја заслужија победата за разлика од Шпанците.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ова е најдоброто што можев да го најдам ама пак фалат неколку секунди


од 1.30 почни да ја гледаш акцијата
 
C

Castiel

Гостин
Разочаран сум од Мексико и посебно од Уругвај... Уругвај се ептен утепани не можат пола да претрчаат и нема да ме чуди одлично спремната физички Нигерија да ги совлада... Друга работа е што во јужноамериканските квалификации се очајни и најверојатно нема да го осетат мундијалот идна година. И сега ова е доказ колку паднаа после освоеното 4то место и Копа Америка во 2011... Италија стандард се провлекува вчера можда беа доминантни ама не ја заслужија победата за разлика од Шпанците.
a извини вака...мексико со што заслужи да избегне пораз?
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
a извини вака...мексико со што заслужи да избегне пораз?

Мексико парираше цела утакмица ствараше шанси и мечот беше неизвесен за разлика од Уругвај кој беше мачкина кашлица за Шпанија... А Италија на крајот среќа имаше ништо повеќе...
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Мексико парираше цела утакмица ствараше шанси и мечот беше неизвесен за разлика од Уругвај кој беше мачкина кашлица за Шпанија... А Италија на крајот среќа имаше ништо повеќе...
Мексико парирала, правела шанси :pos:
Ти изгледа друга утакмица си гледал. Дали имаа две шанси и тоа по грешки на Барзаљи.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Кај Уругвај игра Гаргано во средината. Самиот играч го кажува квалитетот на нивната игра.

Шпанија се ѕверови нема што да се каже. Колку и да се досадни сепак класа над сите други и очекувам да земат и овде. Само што мислам дека ќе поминеше и со вториот состав отколку да ги мачи Чави и Иниеста.
 
C

Castiel

Гостин
Мексико парираше цела утакмица ствараше шанси и мечот беше неизвесен за разлика од Уругвај кој беше мачкина кашлица за Шпанија... А Италија на крајот среќа имаше ништо повеќе...
ти гарант имаш гледано друга утакмица... прво викаш италија доминирала а после Мексико парирал цел натпревар..ај одлучи се...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
За денес прогноза 2-0 за Нигерија. Физички ќе ги наттрчат.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Јас ја играв 4+ и последен натпревар ми е... ќе ме заебат Тахити, осеќам :(
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не се заебавајте со планинарите, професорите и пекарите на Тахити, ако се сеќавате у 2010 на Светското аматерите на Нов Зеланд им извадија 1-1 на тогашните актуелни светски прваци Италија :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom