1899

Член од
25 ноември 2022
Мислења
26
Поени од реакции
32
90% исто мислење имам. Сега ја изгледав 6та еп и остануваат уште 2. Се надевам има каков таков крај, да се спаси што може да се спаси. Инаку го нема ефектот "одвај чекам што ќе се случи во следната епизода" и поради тоа засега серијата ми е чист просек 5/10. Можда последните две еп малку ќе го кренат впечатокот. Останува да ја догледам па се враќам со финален коментар. А веста за укинување "предвреме" можда е и баш поттикната од просечноста и слабиот одзив на публиката. Btw каков е генералниот заклучок во светски рамки?
Преголем беше хајпот и очекувањата од серијата затоа и впечатокот е разочарувачки.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.537
Поени од реакции
33.744
I ima li smisla krajot za samo edna sezona da ostane?
Jas zaglaviv na vtora ep i sakav da ja bingenam mesecov.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
I ima li smisla krajot za samo edna sezona da ostane?
Jas zaglaviv na vtora ep i sakav da ja bingenam mesecov.
Според мене, има. Повеќето работи се разоткриваат во 7 и 8 епизода. Си има своја завршница серијата.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Според мене, има. Повеќето работи се разоткриваат во 7 и 8 епизода. Си има своја завршница серијата.
Има каква таква завршница ама со голем cliffhanger. Додавајќи го темпото со кое се одвиваше и самите случки кои ги видовме, само 5/10, ништо повеќе од тоа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.124
Поени од реакции
81.113
Глеав дваесет минути.

Naah, Претенциозно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom