„Со кого си - таков си!“ - Дали е така?

Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Ne mora da bide toa taka ali ponekogas sum primetil na primer kaj poveke to drustva koj pie koj pusi istoto go pravat i drugite od toa drustvo ali sekogas ne mora da bide taka ...
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Не мора да значи ама во 90% од случаите така е...Јас имам 2-3 другарки шо се однесуват, мислат, прават сичко исто как една друга другарка...Тава толко ме нервире.. не знам...
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
mislam deka nemoze nikoj da go negira ova mislenje!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
Какво друштво, таков си и ти
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ако си недозреан тинејџер, кој сеуште е во фаза на „пронаоѓање на себеси“ и уште не го изградил својот карактер, шансите да НЕ потпаднеш под влијание на однесувањето на средината која те опкружува се 0.0000001.:)
Се додека се попримаат позитивни или нештетни особини и карактеристики, не е страшно... Треба да се има карактер да се избегнат негативните.
 
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
individualno prasanje ... ne mozi da se zboruva vo globala ... moze da se kazuva samo za tinejdzerite od 14 -15 do 18 god .... a za niv verojatnosta da se poistovetat so drustvoto i so tie sto gi opkruzuvaat se golemi ... sto ne e slucaj na licnost od na primer 22 - 23 godini .... no sepak sekadee postojat isklucoci ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Зависи од личноста.Лично,во моето друштво скоро сите пушат,пијат,но до мојот карактер сепак зависи дали и јас ќе почнам да го правам тоа.
Се зависи до карактерот на личноста.
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
ne e sekogas taka,ama gledano od strana ako ti e drstvoto na primer narkomani i tebe nema da te preripaat pa kolku i da si cist.Se e do karakterot
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
ne mora da znaci deka ako si so tako drustvo-takov si. Moeto drustvo ima 10 pusaci(cigari) i 2 nepusaci. Se druzime 5-6 godini, pa ete nikogas ne zapalile cigare i ne spored niv mala e verojatnosta da zapalat. Taka e i so alkoholot i drogata, ako ne sakaat da probaat ne moze nikoj da gi natera
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Не мора да значи но 90% од случаите така е :)
Го гледам само однесувањето на некои мои другари кои порано биле во друго а сега се во друго друштво.. Еве еден пример за еден мој не сега толку добар другар.. Порано бевме во исто друштво.. многу фер дете, редовно одевме на фудбал, на вечер шетавме низ град.. седевме низ паркови, секој викенд пиевме.. и интересно нешто.. во друштвото никогаш не се случуваше некој да зборува лошо за друг, да оговара или слично.. Но сега е поинаку.. Тоа друштво се растури.. Јас заминав во друго, тој во друго.. и еве ја разликата..
Тој е целосно сменет, ист е како неговите сегашни другари. Влезен е во некој филм, не пие не оди повеќе на фудбал, не одат по паркови.. и неколку пати што има со мене правено некои муабети.. веднаш ја гледам разликата.. кажува за неговите другари.. овој ваков е тој таков..
Па и јас можам да речам дека имам промени.. не некои големи видливи.. бидејќи моето сегашно друштво е слично со она во кое бев порано.. нон стоп сме излезени, идеме по паркови пиеме.. :)
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
183
Поени од реакции
2
Добро ја ова го знам како /Ским си, такав си/ али исто ти се фаќа.
Зависи ти како се чуствуваш,зашто ти ако си чоек на место т.е. со памет у глаа . Нема да се чуствуваш така ,зашо тоа уствари ти е дека праиш како шо ке ти кажат другарите.

п.с.Многу луѓе мислат дека праам како шо ќе ми кажат ама ако тоа си е нивно мислење.
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
нема врска тоа, барем за мене! освен сеа ако некој прима навики од мене тоа е друго...сум забележала дека со цел подобро да се сложуваме (ваљда) една другарка слуша иста музика како мене и слично ама нема веза не се замарам за такви работи оти може да доведат до несакани последици... а и зависи до личноста...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Taka e do nekoj stepen ne se slozuvam celosno...nekogas zavisi i od karakterot...kaj mene barem taka e...so kogo sum takva sum :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
13.295
Zavisi od karakterot... Eve pr: Imam edno drugarce od sredno...Covekot si bese ok sve i posle otidovme po razlicni fakulteti (jas na eden toj na drug). Prvite 3 meseci covekot si bese onaka kul.. Posle se promeni naglo t.e. se zdruzi so edno drustvo na razmazeni bogati decista... Pocna skapo da se oblekuva (ne e mnogu bogat) mobilen morase da ima najskap i najnov i se rasfrlase so pari... Sega ne go poznavam toj covek i nekako se rasipa...(znaci tipov lesno navleguva vo drustvo no i lesno se promenuva - uklopuva) Jas imam i drugari koi se navistina bogati (nekoi se razmazeni) ama sekogas stojam na svoj stav - nikogas ne mi vlijaelo koga nekoj ke kupel nesto mnogu skapo/sovremeno...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom