Што физички ги воодушевува жените?

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Тема за жени, ама мерак ми е да пишам чисто ради скеч.
Не го сваќајте озбилно ама заебанција е.

Очите - очите
Стајлингот - поскапа облека повеќе пари
Рацете - особено моментот кога посегнува по паричникот па да се скенира од која банка има картица и се разбира дали е дебитна дали кредитна
Рамењата - Колата што ја вози, ако е фичо значи мали рамења ако е ауди значи широки рамења
Стомакот - должината на фалусот
Карактер - дали ќе можам да го вртам околу малиот прст да ми купуе се шо сакам дур да начекам бољи
Гзот - Ваљда поврзано со сексот нешто појма неам...
итн итн :pos:

дисклејмер...не го мислам ова ама смешно е малку.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Сте се фатиле за дланките и рацете како да се едини работи кои девојките ги приметуваат;)
Тоа е нешто и од корените па наваму... кога цврсти раце кај машкото значеле опстанок на фамилијата ..дека е способен да лови да го штити брани семејството итн......сега е тоа по мое останато и во модерно време во женскт ген;) .. но бар за мене рацете го откриваат карактерот негов...дали е суров нежен ..сензитивен ..внимателен...и исто така даваат некоја претстава како допира ...гали ..оној сензуалниот и страствениот дел;)
затоа што вистина е дека ако е добар со рацете како ќе не гали, допира ..ние ке уживаме повееке.пошто женското тело за да ужива е и те како блиску поврзано со допири.....и затоа паѓа елиминацијата какви дланки имате вие машките;)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Пекторални , рамо и абдоминални . Од мое искуство :pipi:
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113

Еве ги моите раце и сакав да ве прашам што мислите за мене, треба да одам на козметичар или пак да одам кај егзорцист?Каков карактер имам јас според рацеве, опседнат или нормален карактер?
Магија ти имаат направено, подитно 2 свеќи запали наопаку!
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Магија ти имаат направено, подитно 2 свеќи запали наопаку!
Па добро ... да речеме дека еден од 1000 има екстремно влакнести дланки, ама па секој втори или секој трети тешко,... така да, па речеси сите машки дланки се совршени де (освен ако како мал си ги изел ноктите и прстите,...тоа е друга приказна) .... тие се двата најголеми проблеми од моја гледна точка ... ! Зарем не, женски ?! (y) :ROFLMAO:
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
мажи бе...секогаш гледаат на работите како нив им одговара...;)
сакам кога рацете им се уредни, чисти и негувани ( никако запуштени нокти или пак не дај боже малиот нокт да им е пуштен:sick:)...ете тогаш имам впечаток дека станува збор за педантен дечко/маж и кога ќе ме помилува да помислам дека ветерот ме гали, сакам кога нивните раце изгледаат цврсто- тогаш се чувствувам сигурна во нивната прегратка. И да се разбереме ова нема никаква врска со влакнетоста по нивното тело, иако да признаам преферирам да се депилирани барем на градите и под пазуви. :)
Сакам кога мириса на чисто и воопшто не мора е мирис на познат парфем, нека е и обично сапунче. Сакам да е уреден, испеглан и чист.
Ме привлекува убава насмевка( со здрави заби се разбира), уредни веѓи и начинот на кој се движи. И уште неколку пропратни ситници на прв поглед ама ај да не цепидлачам:vozbud:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
мажи бе...секогаш гледаат на работите како нив им одговара...;)
сакам кога рацете им се уредни, чисти и негувани ( никако запуштени нокти или пак не дај боже малиот нокт да им е пуштен:sick:)...ете тогаш имам впечаток дека станува збор за педантен дечко/маж и кога ќе ме помилува да помислам дека ветерот ме гали, сакам кога нивните раце изгледаат цврсто- тогаш се чувствувам сигурна во нивната прегратка. И да се разбереме ова нема никаква врска со влакнетоста по нивното тело, иако да признаам преферирам да се депилирани барем на градите и под пазуви. :)
Сакам кога мириса на чисто и воопшто не мора е мирис на познат парфем, нека е и обично сапунче. Сакам да е уреден, испеглан и чист.
Ме привлекува убава насмевка( со здрави заби се разбира), уредни веѓи и начинот на кој се движи. И уште неколку пропратни ситници на прв поглед ама ај да не цепидлачам:vozbud:
Има такви колку сакаш, низ цел свет бараат право на брак и прават паради.

...мала шала
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Мене ме привлекува мажиште бе...
Сакам мускул да фатам, нејкум љубовни јамболии ниту прашуми под одредени делови, углавном да држи хигиена, педантен, да е пристојно облечен, културен, а за во кревет мхм ....:sneaky: мажиште бе!

П.С Поубо сама одколку со кекеле....
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Мене ме привлекува мажиште бе...
Сакам мускул да фатам, нејкум љубовни јамболии ниту прашуми под одредени делови, углавном да држи хигиена, педантен, да е пристојно облечен, културен, а за во кревет мхм ....:sneaky: мажиште бе!
Вистинска жена........................:rolleyes:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
мажи бе...секогаш гледаат на работите како нив им одговара...;)
сакам кога рацете им се уредни, чисти и негувани ( никако запуштени нокти или пак не дај боже малиот нокт да им е пуштен:sick:)...ете тогаш имам впечаток дека станува збор за педантен дечко/маж и кога ќе ме помилува да помислам дека ветерот ме гали, сакам кога нивните раце изгледаат цврсто- тогаш се чувствувам сигурна во нивната прегратка. И да се разбереме ова нема никаква врска со влакнетоста по нивното тело, иако да признаам преферирам да се депилирани барем на градите и под пазуви. :)
Сакам кога мириса на чисто и воопшто не мора е мирис на познат парфем, нека е и обично сапунче. Сакам да е уреден, испеглан и чист.
Ме привлекува убава насмевка( со здрави заби се разбира), уредни веѓи и начинот на кој се движи. И уште неколку пропратни ситници на прв поглед ама ај да не цепидлачам:vozbud:
А да си фатиш Женска ти ?
--- надополнето: 17 јуни 2012 во 03:17 ---
Вистинска жена........................:rolleyes:
Да да опишува вистинска жена немој тоа “ МАЖИШТЕ “ да те буни малата си бара жена :rolleyes:
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
ШТО Е БРЕ ОВА ДИСКРИМИНАЦИЈА СПРЕМА ЉУБОВНИ ЈАМБОЛИИ!

Aj да видам тие ќосави што се нека се обидат да направат тапестрија што ја опишува љубовта што ја чуствува влакнестиот љубовник спрема љубовницата на градите и стомакот а ако се чуствува експериментално дури и на задникот. Може? НЕ МОЖЕ! Влакна немаат! Да не се знае своето да се цени. Срамота.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom