Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Збориме за немање доволно (у стил да и платиш и на џенцката).....а не у стил ич да немаш
Ако нема доволно за да и плати пијачка на девојката тогаш нема да има девојка.... ако на овие години нема доволно тогаш што понатаму?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ако нема доволно за да и плати пијачка на девојката тогаш нема да има девојка.... ако на овие години нема доволно тогаш што понатаму?
Воа би требало да го сватам дека ти не би била со дечкото шо го сакаш,ако нема пари секоја вечер пијачка да ти плаќа? :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Воа би требало да го сватам дека ти не би била со дечкото шо го сакаш,ако нема пари секоја вечер пијачка да ти плаќа? :)
Не дека не би била со него ако нема да ми плати пијачка и слично но би можел да најде друго решение не мора у некој кафиќ да дремеме или дискотека... Секој е у криза со пари понекогаш но да ја остави девојка му дома да дреме затоа што он нема паре не иде... ке си најде решение....
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
24
Поени од реакции
14
Јас радо би платила сметка например ....но доколку фатам некој буљаш кој никогаш во животот нема да биде маж и ќе чека на девојка му да плаќа сметки тогаш до каде ќе стигнеме....
Преферирам тој што ќе ми биде дечко да знае да заработува пари ,а не да чека од мамичка и татичко ,ако го спремам за зет да им биде на моите што ќе им донесам дома -лешинарија,мршојадец ? Како прво страм ќе ми биде да кажам дека не работи ништо (нее важна позицијата ,важна е неговата сериозност и посветеност како и самоподобрувањето),а и дечковци од типот , ај сеа немам работа плати ја сметката другиот пат јас, кога ќе најдам работа (а оваа работа веќе му била трета што ја сменил оваа недела) ....
И заклучок... Почитувам момци што заработуваат сами ,би плаќала сметки и јас ,би делела се ,но со мршојадец никако ....
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Јас радо би платила сметка например ....но доколку фатам некој буљаш кој никогаш во животот нема да биде маж и ќе чека на девојка му да плаќа сметки тогаш до каде ќе стигнеме....
Преферирам тој што ќе ми биде дечко да знае да заработува пари ,а не да чека од мамичка и татичко ,ако го спремам за зет да им биде на моите што ќе им донесам дома -лешинарија,мршојадец ? Како прво страм ќе ми биде да кажам дека не работи ништо (нее важна позицијата ,важна е неговата сериозност и посветеност како и самоподобрувањето),а и дечковци од типот , ај сеа немам работа плати ја сметката другиот пат јас, кога ќе најдам работа (а оваа работа веќе му била трета што ја сменил оваа недела) ....
И заклучок... Почитувам момци што заработуваат сами ,би плаќала сметки и јас ,би делела се ,но со мршојадец никако ....
Тоа е тоа.. Потполно си во право, се согласувам со тебе :) Не ни треба мамин и татин син, туку стабилен дечко кој знае да заработува сам и кој го цени она што го има :)
--- надополнето: Jul 24, 2011 1:26 PM ---
ако платам треба да добијам “нешто“ ?!
Ти поради корист и поради онаа ствар ке и плакаш пијачка не довојката?
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Јас ке си кажам за мојата ситуација.Се фатив со девојката спонтано, и се договориме да отидеме на вечера.И таму се испокаравме кој да плати :D .А потоа кој беше повеке при пари.Имаше еден период нејзините ги отпуштија од работа (па среката отидоа да ја бараат во Германија) и тогаш плаќав јас, сега јас сум во криза плаќа таа и така..
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Значи збориме за години 20+
Ја треба да платам, кој треба да плати?, се знае кој плаќа. Што вика Red Angel ако немаш пари не фаќаш девојка. Е сега дали ви грозно звучи или не тоа е реалноста. :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Значи збориме за години 20+
Ја треба да платам, кој треба да плати?, се знае кој плаќа. Што вика Red Angel ако немаш пари не фаќаш девојка. Е сега дали ви грозно звучи или не тоа е реалноста. :)
mwa :**
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
На прво гледање јас плаќам секогаш,ако сметката максимум е 1000че.Е сега ако се запиеме алкохол и сметката е огромна секако дека ќе поделиме.Неможе мене некоја глупа вукојебина да ми се прави дама и да ми пие сингл барели,тоа ни јас не го пијам пошто ми е скапо,а не па она да го пие на моја сметка.Плаќам нормални пијачки,пиво,кафе,мартини,сечени пијачки и слично.Ама ако ми нарача Мартел ХО тогаш очекувам она да го плати.

Јас го практикувам тоа на прво излегување да ја платам сметката,ама за понатаму не плаќам јас се.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ако платам треба да добијам “нешто“ ?!
Фискална. :pos:

Он:
На прв ја плаќам, за следните... :), освен ако не има некој повод, па она да части, ама у глобала јас сум тој што плаќа. Е сега ако ми се лигави и да нарачува се и сешто, извини мадам ама ќе си изронкаш за тоа. :) Ако немаш пари да ја частиш едно кафе, сок... поарно не ја ни викај на дејт на кафе-мафе, идете у парк.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Значи сите шо немаат ДОВОЛНО пари треба да седат дома и да пукнат?
немораш по кафулина да одиш,имаш планини,езера,реки а мислам дека има исто доста клупи за седење:)
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Koj kako jadi toj tolku plakja ;) Ili kao sho praefme ja i dechkomi..ednash jas drugio pat toj .. pa ja pa toj :) Sakame site zenski da imame plata kao mashki, da ni pomagat mazite doma, da ne prajme samo nie ruchek, epa ako sakame da bide isto - isto ondak mislam deka i so plajkanje bi trebalo da e isto :)
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Кога- како.Некогаш се договараме јас да платам некогаш он .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom