Што се` сте жртвувале во љубовта ?

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Интимноста, слободата и делот од светот што беше само мој... Морав да го поделам, да го пуштам и него внатре:pipi:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Сум сакала , сум жртвувала:pipi:
Секое задоволство се плаќа
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Главата:pipi:бидејќи веќе сум го дала срцето дозволувам да ми го измешаат кодот и да ме направат пациентка:retard
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Се`, но не гледам на тоа како на жртва. Се` што сум направила било од љубов, изборот бил мој и само мој, така сум сакала и тоа е завршено. Возвратено или не... Не се каам ама баш за ништо.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Ја жртвував иднината имав шанса да останам во Германија ден денес и таму да успеам али се вратам ради во тоа време девојка ми дека многу ја сакав и немаше шанси да ја оставам тука сама.Се вратив најмногу ради нејзе али тоа она за жал не го ценеше.Како и да е дали се каам па не баш никој со сила не ме тераше знаев дека идам на ризик.Убаво напиша Лејди горе секое задоволство се плаќа.
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
За љубовта сум подготвен да жртвувам се, и да се борам против се, само заради нас, иако можеш да бидеш повреден сепак патото до таа љубов е само ако жртвуваш и влегуваш со цело срце, ако гледаш на нештата со резерва никогаш нема да го осетиш она вистинското
 

aquarius

sweet child
Член од
20 октомври 2007
Мислења
170
Поени од реакции
0
Не би се рекло дека е жртвување,бидејќи секој си го одбира патот по кој оди.Јас ја одбрав љубовта како патоказ,и не ми е жал воопшто.
Имаше тешки моменти,сите околу нас беа против,значи жртвував да бидам отфрлена од сите,вклучувајќи ги и најблиските,но видоа дека не ни можат ништо и не оставија.За љубовта би сторила се и никаква жртва не би ми била тешка.Сепак,таа е најважна,нели?
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Доколку ја најдеш вистинската личност со која сакашда го поминеш животот и сигурен си во тоа,тогаш не постои никакво жртвување,само задоволство.Но додека да го достигнеш тој врв многу работи мораш да поминеш и да жртвуваш.
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
momentalno ja zrtvuvam gordosta i nervite! u ku*ac!
pardon....:(
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
ги жртвувам нервите али не би требало:nesum:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
Се жртвував ама јбг џабе е изгледа
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Да, другарките... Кои се покажаа вистински кога после некое време се вратив кај нив :) И не се каам...
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Се карав со татко ми, кога не ми дозволуваше да одам со еден бивши... сега веќе не сум со него и за среќа, не се карам со татко ми веќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom