Што се` сте жртвувале во љубовта ?

Член од
11 август 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Ako ljubovta bila VISTINSKA togas nema potreba ni maskoto ni devojkata da se kae za zrtvuvanoto.....Toa bile ubavi momenti koi i edniot i drugiot ke gi pameti.... Po moe mislenje vredi da se zrtuvaat nekoi raboti za ljubovta ali ne da se PRETERA kako ne primer da izgubis sekakov kontakt so prijatelite, no ne treba i da pominuvas premnogu vreme so niv zs toa moze i da dovede da prijatelite ti smetaat u vrskata, a bogami i da ti ja rasipat......
 

e4e

Член од
20 јули 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
ги изгубив САМО другарките,ама за возврат добив многу повеќе.
веќе не ми е жал и не се каам
 
С

Сатори

Гостин
Само слободата (буквалната смисла на слобода), малку е?
Хммм...
 
Член од
6 август 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
ako te saka i ja sakas vredi da i se posvetis celosno nea
 
N

NeMiRnA

Гостин
Nervite!!!Od toa nema pogolema zrtva,ne se obnovuvaat,uste sum sakata,a i ponatamu ke se osakatuvam...:)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Лицето.
Озбилно. Толку е дегенски нежна и лесно раздразлива кожата што или ми излегуваат некои бубуљичести створења или црвенило, а во најлош случај и мали пликови. И све тоа од цврста брада. :tapp:
У моментов пример кожата на брадата под устата ми се лупи, уште малце ќе заличам на Мајкл Џексон. :pos:

Мора да почнам да си барам голобради мажи. :icon_lol:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Повеќето мои другари, голем дел од моето слободно време итн ...
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
sum zrtvuval. no na krajot se cuvstvuvav deka ne mi e vrateno vo ista mera. se odaleciv od drugarite. i se ogranicuvas od izlaganje. nisto poveke. ama i ona go pravi istoto neli. arno ama dodeka nejze i odgovara se e ok e koga ona svaka deka zrtvuva, i stanuva dosadno i saka "sloboda". i ti tuka svakas deka se sto si zrtvuval e za djabe. zosoto ti si mozel da zrtvuvas i ne ti puknal film. i na momenti svakas deka zrtvuvas i deka toa ne e vo red ama pak go pravis toa za nea. a ona odma stom ke svati deka zrtvuva odma saka sloboda i nejke da se potrudi za tebe. mozebi e malku ne razbirliva porakata ama pisuvav kako mi dojde zoso temava me pogoduva.:)
 
P

Princ

Гостин
Се`, како се`.
Засега не ми го ценеле тоа, ама се надевам во иднина ќе се смени :)
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Zdravjeto i pred se samata sebe a posle se drugo za da bidam od korist na sekoj mozen nacin.
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Што вие сте жртвувале во љубовта ?!
- Можеби се каете што еден период ја запоставивте работата, друштовото , пријателите, го изгубивте времето за забава, рекреација, ја жртвувавт вашата слобода,
-Можеби се каете за чуствата кој биле толку јаки , исполнети со љубов, и приказна со неславен крај.
-Можеби се жртвувавте самите себе си, целата ваша харимза, желби , среката што навидум ја имавте, а далеку од реланата слика од вашата вистинска љубов.

п.с. ако има ваква тема..фрлајте во губре.
Многу боли кога се даваш и на крајот приказната завршува неславно...ама таков е животот и треба да се продолжи
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
жртва за љувов хмммм пааа хмммм:):):) имам една тетоважа од љубов :):):) еднаш засекогаш .....:):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom