Што рокна?

Статус
Затворена за нови мислења.
P

Princ

Гостин
Syn, му се обраќав на marcus, ме претрка ти додека го објавував постот :)
Не ми е јасно нешто... Ако експлозијата од Градец не можела да се слушне во Скопје, зошто онаа од македонско-косовската граница можела да се слушне до Битола?
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Луге тука како шо пишува дека ДУРИИ се слушнало во Тирана ова нема шанси да се слушне до кај нас....невозможно е....сепак мислам дека дрманјево е од косовско-македонската граница...ова со минирањево:nesum:
Aбе луѓе само погодуваме и ние овде, незнаеме точно. Ова за границава ми изгледа веројатно за Скопје, но не и за другите градови што рекоа дека почувствувале.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ова е случај за Скали и Молдер.:pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Syn, му се обраќав на marcus, ме претрка ти додека го објавував постот :)
Не ми е јасно нешто... Ако експлозијата од Градец не можела да се слушне во Скопје, зошто онаа од македонско-косовската граница можела да се слушне до Битола?
Хехе како што сега ти ме претрка, ок ако таа експлозија не се слушнала во Македонија - Скопје тогаш како се слушнало минирањето на Кфор до Струга и Битола, што минираат тие ????
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Syn, му се обраќав на marcus, ме претрка ти додека го објавував постот :)
Не ми е јасно нешто... Ако експлозијата од Градец не можела да се слушне во Скопје, зошто онаа од македонско-косовската граница можела да се слушне до Битола?
Евентуално трета експлозија..немам објаснување..:toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Еве сега ми кажа мајка ми дека се слушнало и овде. Јас имав музика пуштено, така да...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Aбе луѓе само погодуваме и ние овде, незнаеме точно. Ова за границава ми изгледа веројатно за Скопје, но не и за другите градови што рекоа дека почувствувале.
Со минирање нешто и татко-ми ми спомна(работи во Министертсво за Одбрана), не го разбрав баш најдобро што како. Спомна секој викенд дека вака минирале нешто...ама па секој викенд не слушавме ова.

Навистина не знам за што се работи!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.527
Поени од реакции
43.049
/me on Sidewalk - Проклет Балкан

btw , тие што разбираат албански нека преведат од Алсат за што говорат , повеќе од пола саат даваат репортажи за експлозијата .
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Пробуваат во Тирана како ќе биде кога ќе влезат во НАТО,ако им се откачи некоја бомба кога ќе слетуваат на аеродром.
Шегата настрана,први податоци дека има повеќе од 200 повредени!
 
Член од
14 март 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Леле значи темава не изцрпииии.....баш сакам да видам шо ке испадне од шо е дрмањево....ајде Македонци имајте трпениеее:jaj:
 
P

Princ

Гостин
Го вртат цело време истото. Експлозија, повредени, недоволно информации...
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
od toa parche zemja drzava ne bidue
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Тирана, 15 март (МИА) - Најмалку 155 лица, повеќето цивили, се повредени денеска во силната експлозија, што се случи во магацин за оружје во близина на Тирана, соопшти албанскиот министер за здравство Нард Ндока.
Медицински возила ги пренесуват повредените, меѓу кои има многу жени и деца. Лекар ги повикал граѓаните да дадат крв, бидејќи количината со која располгаат болниците можеби нема да биде доволна.
Многумина од повредените се возеле со своите автомобили на патот Тирана - Драч во моментот кога се случила експлозијата.
Албанската влада формираше кризен штаб кој ќе раководи со спасувачките операции.
Во моментов спасувачките екипи се обидуваат да извлечат 25 лица кои што се наоѓале во еден тунел кога се случила експлозијата.
Експлозијата се случи денеска околу пладне во магацин за оружје на албанската армија во реонот на Вора, на 12 километри северно од Тирана.
Експлозијата многу силно била почуствувана и во албанскиот главен град.
Албанскиот премиер Сали Бериша изјави дека состојбата е многу тешка и алармантна и дека веројатно има многу повредени.
- Испративме хелихоптери на Министерството за одбрана и започнавме да го евакуираме населението на селата што се наоѓаат во околината на магацинот, изјави Бериша.
Прозорците на аеродромот „Ринас“ во Тирана, што се наоѓа на одалеченост нешто повеќе од километар од магацинот, се искршени од експлозијата. Има и оштетени автомобили.
Од пладне, кога беше првата детонација, се слушнаа уште неколку други експлозии.
Франс прес цитира и очевидци, според кои во моментот на експлозијата војниците складирале гранати.
Полицијата соопшти дека воената болница во Тирана е ставена во состојба на тревога.
Движењето во насока на аеродромот е блокирано, полицијата го обезбедува коридор за брзо движење на медицинските екипи. ев/14:33
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Јас знам што беше.

Денес Боки 13 џогираше покрај кејот и се сопна трипати и падна трипати затоа не се чудите. Ништо страшно ќе му помине :vozbud:

:pos2:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Јас знам што беше.

Денес Боки 13 џогираше покрај кејот и се сопна трипати и падна трипати затоа не се чудите. Ништо страшно ќе му помине :vozbud:

:pos2:
Море убо кај шо не прднал.:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom