Што правите кога ви е досадно?

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Сеуште без решение за истата... интернетов малку помага ама не нуди целосно решение за проблемов, а истиот е поголем поради тоа што со било што да почнам да се занимавам колку и истото да било интересно ќе ми здосади :S
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Играм од оние flash игрицине на on.net :icon_lol: се друго е проверено и не функционира ко шо треба!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Кога ми е досадно одам со другарите на кафе,билијард или во кладилница може зависи :) А понекогаш ќе пуштам музика до даска и одлепувам колку да се расположам малку и да му ја летнам на некаде :)
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Тражим другар за идење на кафе или шетање :) :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ако се мисли на *период*, во смисла повеќе дена: си го планирам времето, во смисла - овој ден излегувам ваму, оној ден таму, трет ден онаму итн.

Ако се работи само за дел од денот или само некој саат: тапшам игрици (по најново шах) или барам некој филм или спорт на телевизија.

А ако ми е ептен досадно - чистам по дома.

А ако ми е ултра досадно - се чистам од дома. ;))))))
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Досаден период? Што е тоа? Не паметам кога последен пат ми било досадно. Иако сум алегичен на нив, животов ми е вистинска шпанска серија. Доволно е само да помисалм на фрките кои последни ми се случиле и веднаш ја снемува досадата. Некогаш ќе ме насмеат, некогаш спротивното, но во секој случај животов ми е далеку од досаден. Можеби за среќа, можеби и не. Понекогаш посакувам да ми биде досадно... до таму дотерав!
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе се наоѓа постојано нешто да убие досада...дали тоа ќе биде дремење на кајгана, спиење од досада, гледање нешто глупаво на тв (затоа што баш тогаш нема ништо на тв) или шетање без везе од еден до друг другар и бадијалчење :icon_lol: тоа е тоа...т.е. коа ми е досадно, тешко нешто паметно да направам:pos2:
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
абе со ова компјутериве и интернетов ретко ми е досадно...само некогаш ама многу ретко ми се здосадува од нив па шетам кај ќе стасам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom