Што пиете рано наутро?

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Турско бе шеќер и Цедевита портокал. Без тоа не станувам.. И кога сум у школо како денес на пример мора истиот ритуал иначе после сум зомби цел ден
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Ако сум сам не пијам ништо. Ако има со кој пијам кафе.
Ако сум пијан вечерта, обавезно по еден бокал вода.
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
Протеински шејк.. млеко + whey протеин ( ванила, чоколадо... ) .. мн е вкусно!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Обично, нормално пијам вода, ладна!!! После незе исто сакам ладно млеко благо со цимет. Мххх!

Послеее пијанкаа (освен што цела вечерр локам вода ко будала), на сабајле сакам јогурт најмногу и после нескафе без млеко.

:)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
сега почнав само вода да пијам зш на кафе не ми се помислува толку рано
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Се што содржи кофеин е опција. Ако не се напијам кафе насабајле да ги наполнам батериите, половина ден не функционирам. Со кафето обавезно и чаша вода, па и ако е минерална со вкус на лимонче, поубав почеток на денот здравје, ако се наоѓаат дома шумливи таблети, не е на одмет ни тоа. Последниве неколку дена поради проблеми со желдникот пијам кафе дури попладне :(

За млеко ретко имам желба кога ќе станам од спиење, единствено ако појадувам крем па тогаш.

Е за јогурт и те како имам желба, посебно наутро, ама ретко има во фрижидер, а ме мрзи да одам уште рано до продавница, па обично не пијам.

Сок не пијам, немам навика :toe: Чај понекогаш, обично го конзумирам во текот на денот. И за мамурни утра - огромни количини вода :)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ладна, многу ладна вода. А понекогаш ми се случува и да се разбудам со дечко ми и ајде со него прво кафе, по негова инцијатива бидејки нема да може да функционира
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Кога станувам рано кафе обавезно,значи прво идам да ставам кафе да се вари па после се друго.Инаку тешко ќе функционирам цел ден.
А кога спијам до покасно, што знам сок ако има пијам,ако нема вода:toe:.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
абе од една чаша млеко на сабаље нешо по убаво нема а нема ни да има
 

Kajgana Shop

На врв Bottom