Што пиете рано наутро?

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
Епа вака. Јас секое утро ко ќе станам ќе се одвлечкам до фрижидерот, ќе го отворам, и се обидувам да идентификувам што е што(барам шише со вода). Еднаш земав едно мало шишенце(пола литар) со проѕирна течност и коа земав да пијам скоро цело го испив пред да сфатам дека тоа е ракијата на дедо ми. Језда ме расони убо ама мене ми се пиеше вода:toe:.

После со појадокот, зависи што јадам пијам чаша млеко/јогурт и веќе накај 12-1 сатот си пијам нескафе.
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Вода и тоа одма ко ќе станам
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Не можам да почнам да функционирам насабајле додека не испијам едно поголемо и појакичко турско.А ако сум претерала вечерта со пиење само јогурт ме враќа во живот
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Или нес кафе или чоколадно млеко :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
По 3-4 живи јајца.
Тураш 2 по 2 во чаша и си пиеш. Може и малку млеко да додадам, зависи.

In hello body, hello ghost :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Рано наутро...Не пијам ништо,зашто спијам во тоа време.:icon_lol:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Voda.Samo voda mozam da pijam neposredno posle razbuduvanje.I kafe ne mozam da pijam ako ne sum barem malku rassoneta,so znaci go pijam po edno pola sat.:)
 
К

*Каталонец*

Гостин
Виски че се начукам и цел ден ме држи... кидинг

само вода и кафе :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Обично денот го почнувам со една чаша вода, многу луѓе ми коментираат дека на празен желудник не одело вода, ама потреба си е потреба :)

Кога имам проблеми со расонување (како денес), а често имам најдобро нешто за добар почеток на денот е еден свежо исцеден сок од портокал без шеќер.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Денот го почнувам со свежо исцеден сок од портокал,ленено масло и со млеко од соја...:toe:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Арно ме потсети..баш пред 3 дена бев дупка пијан, и во текот на ноќта станував 2-3 пати да пијам вода бев ненаситен дехидрирам.. и станав накај 11 часот а си легнав 5 сабајле а обично секој ден станувам накај 3-4 :),кога се разбудив зедов една Горска ладна од фрижидер со вкус на лимон едно литро од неа испив и одма потоа си порачив да јадам истото тоа ми се случува секогаш кога сум пијан:toe: значи секогаш кога сум пијан станувам многу рано и неопходни ми се ладни течности и сум многу гладен :):) чекам постови и од другите да видам како вие реагирате насабајле кога сте биле пијани.. :)

Во такви ванредни ситуации, еднаш пробав чај да се напијам (ми го предложија ко најдобра ствар после некоја таква бурна ноќ) и да ти кажам помага 99%. И многу важно да мавнеш 2 витамин Ц таблети. Ко нов си.:wink: Иако многу ретко годинава вака да сум се разбудила...ама се случува.:pipi:

А инаку секојдневните утра класика, кафе(без шеќер) и некој сок (по можност и тој без шеќер):coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom