Што пиете рано наутро?

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Со чаша вода, бидејќи е најдобар начин да се исфрлат токсините од организмот од сабајле
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ако има густи сок во фрижидер, ќе се напијам тоа. Ако нема ладна вода и тоа многу ладна, зошто често кога ќе се разбудам грлово ми е запечено и сум жедна. Особено па ако сум јадела вечерта нешто солено, како на пример пица.
Млеко исто така пијам, ама тоа во тек на училишна година и ако не се брзам.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Млеко, и пред спиење и откако ќе се разбудам сабајле, затоа пораснав голем, како вол :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Со Сок,нормално на гладен стомах. :tapp:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ладна вода или пак ако одма појадувам Јогурт.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Рано наутро? Тој дел од денот одамна го немам видено.
Затоа, после спиење пијам веднаш кафе, јако, турско. Тоа е единственото кое може да ме расони.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Чаша ладно млеко. Обожавам наутро одма до фрижидер и да се изнапијам млеко :smir: Евентуално можам и сок, ама кафе никако. Мада и преретко пијам кафе, скоро ич.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Млеко,Млеко,Млеко,било благо било кисело,солено газирано млеко да е.
Ако нема млеко идеме на Џус од портокали,ако нема ни тоа викам МАМО ДАЈ ПАРИ,ако нема пари идам на чешма и пијам вода јеботе...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па немам баш некој ритуал, зависи што доручкувам. Најчесто пијам ладно млеко, ама може да се случи да се напијам и јогурт или сок, а некогаш па и ништо да не пијам.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Па пошто прво мијам заби, ус пут и од вц се изнапивам вода, пошто од вц најубава ми е ладна. А после кока - кола. Реееетко пијам кафе, ако другарки спиеле кај мене и имаат навика сабајле да пијат кафе им правам друштво, инаку премногу сум мрза да станата од спиење пијам нешто за што е потребно повеќе од отварање шише, сипање, затварање шише.:nesum:
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Прво нешто кога станувам правец фриждерот и терам сок ако нема не пијам ништо...може и млеко ама ретко се случува,вода или кафе у никој случај скоро ич.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Најчесто кафе .. Или Несквик , зависи од расположение :)

Ама почесто се случува Кафе... Иако на празен стомак сепак нема споредни ефекти :)...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom