Што највеќе цените во животот?

С

Сатори

Гостин
Индивидуалноста на поединците што имаат храброст и сила да го прават она што вистински го сакаат, а не она што нормите им го налагаат.
Екцентриците и егоцентриците кои што живеат за својата амбиција и за својата слобода.
Луѓе што го добиваат она што го сакаат и знаат што сакаат.
Како Ева Перон, (Santa Evita). :)
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Добрина,чесност,искреност,брзина,способност,верување во Бог а не во луѓе,пријател кој може во секој момент да помогне...
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
самодовербата
вера во Бог
искрено пријателство...
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
najmnogu go cenam zdravjeto,a potoa slobodata, vistinskata ljubov, lugjeto koi sekogas se tuka za mene vo bilo koe vreme, vernosta i lugjeto koi veruvaat vo mene deka mozam i sum sposobna da napravam mnogu raboti koi vredat vo zivotot...:smir:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Пријателство, Здравје, Љубов, Труд.
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Си ценам се што е мое..
ги ценам оние кои ме ценат мене
:pipi:
 
Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
-Луѓе што знаат што сакаат и знаат како да стигнат до целта
-Храбри луѓе(во секоја смисла на зборот) итн
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Материјално нешо, значи дефинитвно не.
Очеквам доверба од личност шо ја сакам и шо и сама знајт колку јас сум постигнала за сето то.
За останатите љуѓе и не ми е баш нешо неопходно то... уствари од нив нишо не ми е битно.
Ценам, значи најногу ценам, ИСКРЕНОСТ. Ја добивам од личностиве околу мене најчесто, од најбитните. Е сеа некош од некои и не ја добивам ама тие се минливи љуѓе во мојов живот. Немат искреност... :helou:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
*Искрена љубов
*искрено пријателство
*искреност
*верност
и ценам луѓе кои имаат свој личен став и стил,кои не копираат други.
 
П

Паган-др

Гостин
Целиот живот го ценам, се што ми се случува во него. Убави и не убави нешта. Вербата во нештата, самодовербата...
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Едно време не бев свесен за нештата што треба да ги ценам, но откога на три пати сериозно имав проблеми со здравјето од кои последниот пат во 2005 год. за малку со трагични последици по мојот живот кој за влакно ќе ме напуштеше, јас највеќе го ценам здравјето кое е моја најголема концентрација за да можам да продолжам најдобро да се справувам со останатите проблеми, патем ценејќи ги искреноста, чесноста и скромноста.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Најпрво ценам искреност од човек.. додека е искрен се друго ке дојде на место без оглед на се.. а потоа си го ценам животот.. без него нема ништо.. а со него .. е тоа е друга прича
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
cesnosta iskrenosta i prijatelstvoto i :sekss::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom