Што највеќе цените во животот?

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
па шо би реко кралот марко здравјето на прво место. па после иди пријателството и искреноста ... ретко кој да најдиш чоек ваков шо можиш баш заради овие карактеристики да го цениш
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ги ценам луѓето кои се искрени,љубовта,вистинското пријателство.
 
М

Мрак

Гостин
Искреност и почитување.Патриотите се една мала група на луѓе,да мала затоа што вистинските се ретки,тие лажните ги има колку сакаш...тешко се распознава кој каков е,но времето ќе покаже.Е тие вистинските многу ги ценам.Се надевам еден ден ќе направам нешто за наша мајка Македонија,па да може некој да ме нарече патриот,сега сум само Македонка што ја сака својата земја.Патриотот е мноогу повеќе од тоа.
Ценам и вистинска искрена љубов(родителска,пријателска....)
 
I

InF3cTeD

Гостин
највеќе пред се го ценам тоа шо ја го имам сработено и придонесено за моиве 21 год....а после тоа иде пријателство и искреност...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Здравјето, пријатели и сите они што ме ценат и мене.
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
највеќе ценам коа мојата радост исто ја делат и другите луѓе како и мегусебната помош и соработка....во однос на пријателство а во однос кон дечко највеќе искреноста ! бај бај :helou:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Невиност :pos:
Ги ценам луѓето кои се искрени, а малку ги има во мојот круг, а општо и насекаде. Праведност, скромност, вредни луѓе работлии, а не со гзот на стол и седи легачи се чекај на мама и тато, а поголем број од македонците се такви,(за младинава зборам). Ценам луѓе со широки сфаќања, без оној балкански менталитет.
 
Ј

јовица11

Гостин
Семејството пред се, ништо друго не ми е поважно од она моите дома да се среќни и исполнети. Се друго е релативно, кога тие се среќни, јас сум најсреќен.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Еднаш напишав овде дека највеќе ја ценам љубовта, или како и да беше не се сеќавам, каква и да било љубов.
Но сега во моментов ја ценам само искреноста... која сеуште ја нема
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Добрина, пристапност, отвореност, невообразеност,солидарност, чесност, љубов, нелицемерие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom