Што мислите за LGBT популацијата?

Статус
Затворена за нови мислења.
S

smart ass

Гостин
не се закачивме,напротив водиме интересна дискусија:smir:

значи 2/3 од гејој мажи користат дрога додај некој процент алкохол:wink:

додај ги и жените паааа калкулирај:)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
не се закачивме,напротив водиме интересна дискусија:smir:

значи 2/3 од гејој мажи користат дрога додај некој процент алкохол:wink:

додај ги и жените паааа калкулирај:)
Не ти ја бива математиката. Статистика не иде така :wink:
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
I Riki Martin e peder ...
U Makedonija ima 40 % pederi
oti zenskite ne davaat picka
i se sponzrusi
NIgde pari nema
da se kupat
da se ebat pod krusi
a koga nema sponzorusi
na drugot kurac se pusi

Ete malce poezija na temava
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ја сум поддржувач на ЛГБТ популацијата, со исклучок на оние гејови што ми ги крадат пред нос типците што прва си ги видов! :icon_lol:

...Jас сум само една либерална жена која е огорчена од фактот што сите убави мажи што ги запозна во последно време се геј.
Уосталом, што има да мислам за популацијава? Не сум припадник на истата, ама воопшто не ми пречат. Не сфаќам какво стручно мислење се бара од постирачите на темава. ЛГБТ постојат, и се како и секоја друга група на планетава, а најпосле како и целото човештво во глобала. Во секој круг на луѓе има такви кои чинат и такви кои не чинат. Ама тоа „чинењето“ се рачуна по други критериуми, во кој НЕ спаѓаат сексуална ориентација, боја на кожа, етничка припадност, религија или социјален статус... Барем не во мојот поглед кон светот.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
не ми сметаат, ама нека се држат подалеку од мене.нека си ја бркаат работата на страна :toe:
 

B u S a V

It's clue to madness
Член од
17 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
4
I Riki Martin e peder ...
U Makedonija ima 40 % pederi
oti zenskite ne davaat picka
i se sponzrusi
NIgde pari nema
da se kupat
da se ebat pod krusi
a koga nema sponzorusi
na drugot kurac se pusi

Ete malce poezija na temava

Интересен начин да се опише работава која за жал е РЕАЛНОСТ!!!!:pusk:
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Би сакал некој од хомофобиве да ми објасни од кај стравот од хомосексуалците, што зло мислите дека тие ќе направат - а не го направиле досега - ако им се дозволат, да речеме, хомосексуални бракови, па и посвојување деца (ама ова со посвојувањето деца аргументирано и убаво да се образложи, не сакам тресење на неосновани пароли)?

Кога сме веќе тука, гледам подеинци се расфрлаат со термини “нормално-ненормално“, “болно-здраво“ итн... Би сакал некој од тие да ми даде јасна и сеопфатна дефиниција на тоа што е тоа болест (а знам дека не може да даде, затоа што имам читано медицински книги во кои цели поглавја се посветени на дефинирање на тоа што е болест, а што здравје) и што е “нормално“, а што “ненормално“, што е “природно“, а што “неприродно“. Не мора со примери од хомосексуалноста.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Кога сме веќе тука, гледам подеинци се расфрлаат со термини “нормално-ненормално“, “болно-здраво“ итн... Би сакал некој од тие да ми даде јасна и сеопфатна дефиниција на тоа што е тоа болест (а знам дека не може да даде, затоа што имам читано медицински книги во кои цели поглавја се посветени на дефинирање на тоа што е болест, а што здравје) и што е “нормално“, а што “ненормално“, што е “природно“, а што “неприродно“. Не мора со примери од хомосексуалноста.
Има доста работи, претходно споменати низ постовите, не може посебен одговор да се дава за секој кој ќе се појави на темава.
Накратко мене она кое ми пречи е редеифинирањето на општеството.
Значи не се работи само за хомосексуалците како проблем, тука има и цел пакет закони позади нив, групи кои ги протежираат, кои сакаат да се наметнат како фактори, а кои не ми се бендисуваат.

Подетално имаш и тука, имаш и во темата Шведска ги озакони геј браковите.
Потпрочитај, па издвои цитати, нема смисла нон-стоп истото да го повторувам.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Би сакал некој од хомофобиве да ми објасни од кај стравот од хомосексуалците, што зло мислите дека тие ќе направат - а не го направиле досега - ако им се дозволат, да речеме, хомосексуални бракови, па и посвојување деца (ама ова со посвојувањето деца аргументирано и убаво да се образложи, не сакам тресење на неосновани пароли)?

Кога сме веќе тука, гледам подеинци се расфрлаат со термини “нормално-ненормално“, “болно-здраво“ итн... Би сакал некој од тие да ми даде јасна и сеопфатна дефиниција на тоа што е тоа болест (а знам дека не може да даде, затоа што имам читано медицински книги во кои цели поглавја се посветени на дефинирање на тоа што е болест, а што здравје) и што е “нормално“, а што “ненормално“, што е “природно“, а што “неприродно“. Не мора со примери од хомосексуалноста.
Па со оглед на тоа дека геј популацијата е инфилтрирана во општеството нормално ке се менуваат и критериумите за нормално и абнормално. Исклучоците ги потврдуваат правилата. Ако хомосексуаноста е исклучок тогаш правило е да си хетеро. :smir:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ne sum mnogu toleranten i nikogas nema da bidam . Ednostavno ne go smetam toa za normalno i drzam na stavot deka toa sto si go pravat neka go pravat po doma i bez moznost za "PARADI " , brakovi i posvojuvanja
 
O

Out Boy

Гостин
Ја сум поддржувач на ЛГБТ популацијата, со исклучок на оние гејови што ми ги крадат пред нос типците што прва си ги видов! :icon_lol:

...Jас сум само една либерална жена која е огорчена од фактот што сите убави мажи што ги запозна во последно време се геј.
Уосталом, што има да мислам за популацијава? Не сум припадник на истата, ама воопшто не ми пречат. Не сфаќам какво стручно мислење се бара од постирачите на темава. ЛГБТ постојат, и се како и секоја друга група на планетава, а најпосле како и целото човештво во глобала. Во секој круг на луѓе има такви кои чинат и такви кои не чинат. Ама тоа „чинењето“ се рачуна по други критериуми, во кој НЕ спаѓаат сексуална ориентација, боја на кожа, етничка припадност, религија или социјален статус... Барем не во мојот поглед кон светот.
Хахаха... добро е. ЛГБТ популација не постои. Постои ЛГТ-популација :smir: А ако некој од нас ти украл некој што прва си го видела, тогаш штета што ти се допаѓаат геј-луѓето, погрешен избор правиш (ама па и добар комплимент е тоа) :tv:

Друго, ЛГТ популацијата не се инфилтрира во општеството. Таа е составен дел од него, и тоа е факт кој не се менува. И ова последното ме тера да те гушнам оти мислиш така, ама ете, не можам :smir:

Поздравче!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Се знае како е во универзумот.
+ - елетрицитет, ден-ноќ,топло-ладно, добро-лошо, убаво-грдо, машко-женско...

зошто прават вакви пореметувања на хармонијата?
 
O

Out Boy

Гостин
I Riki Martin e peder ...
U Makedonija ima 40 % pederi
oti zenskite ne davaat picka
i se sponzrusi
NIgde pari nema
da se kupat
da se ebat pod krusi
a koga nema sponzorusi
na drugot kurac se pusi

Ete malce poezija na temava
Поезијата твоја очигледно спаѓа во подгрупата комедија-сатира.
Инаку, реално не е така. Мене еден куп жени ми се пуштале, ни пари ми барале, значи, не биле спонзоруши... Женските кај нас не да даваат... охооо, само треба да знаеш каде и како да побараш.

Значи, поезијава не е поврзана со темата :pos2:

Се знае како е во универзумот.
+ - елетрицитет, ден-ноќ,топло-ладно, добро-лошо, убаво-грдо, машко-женско...

зошто прават вакви пореметувања на хармонијата?
Љубовта не прави никакво пореметување на хармонијата, туку само ја засилува... :toe:
 
S

smart ass

Гостин
Хахаха... добро е. ЛГБТ популација не постои. Постои ЛГТ-популација :smir: А ако некој од нас ти украл некој што прва си го видела, тогаш штета што ти се допаѓаат геј-луѓето, погрешен избор правиш (ама па и добар комплимент е тоа) :tv:

Друго, ЛГТ популацијата не се инфилтрира во општеството. Таа е составен дел од него, и тоа е факт кој не се менува. И ова последното ме тера да те гушнам оти мислиш така, ама ете, не можам :smir:

Поздравче!

Што не се инфилтрира зарем геј парадите каде гордост е да се искаже неморал не се инфилтрирање,зарем целта на ЛГБТ да изврши саботажа на бракот како институција а со тоа и да нанесе трајни штети на општеството.

ЛГБТ имаат доволно права пред устав се еднакви единствени кои прават разлика помегу луѓето се они со т.н сексуална ориентација.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Љубовта не прави никакво пореметување на хармонијата, туку само ја засилува... :toe:
Каква љубов? Тоа е инстинкт.

Како може куче со кучка, мачор со маче, вол со теле, маж со жена и.т.н. значи спротивни полови.

Значи јас ако сум гладен и инстинк ми е да јадам леб ќе земам да јадам камења. Тоа сигурно ќе ме засити.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom