Што мислите за LGBT популацијата?

Статус
Затворена за нови мислења.
S

smart ass

Гостин
не знам дали ја пастирав но не моземе да каземе дека ЛГБТ се еднакви и им следуваат права потоцно кои права ги имам јас ги имаат и они а и ја проширија сидата дрогата девијантното однесуванје оваа слика е доказ дека тие појави и нивните нагони се...



The article starts with a useful review of the controversial literature on previously suggested brain differences between homosexual and heterosexual individuals of the same sex. Here is their abstract and two figures:
Is sexual orientation associated with structural differences in the brain? To address this question, 80 homosexual and heterosexual men and women (16 homosexual men and 15 homosexual women) underwent structural MRI. We used voxel-based morphometry to test for differences in grey matter concentration associated with gender and sexual orientation. Compared with heterosexual women, homosexual women displayed less grey matter bilaterally in the temporo-basal cortex, ventral cerebellum, and left ventral premotor cortex. The relative decrease in grey matter was most prominent in the left perirhinal cortex. The left perirhinal area also showed less grey matter in heterosexual men than in heterosexual women. Thus, in homosexual women, the perirhinal cortex grey matter displayed a more male-like structural pattern. This is in accordance with previous research that revealed signs of sex-atypical prenatal androgenization in homosexual women, but not in homosexual men. The relevance of the perirhinal area for high order multimodal (olfactory and visual) object, social, and sexual processing is discussed.

Figure 1. Areas of increased GM concentration in heterosexual women compared to homosexual women. Coronal sections from y = 8 to y = −6 (p<0.05;>homosexual) was implicit masked with the contrast heterosexual (women>men). That way the intersection of significant voxels of both contrasts was gathered. As a result we found one cluster that matches both comparisons. That is, this brain area showed both, a lower GM concentration in heterosexual men compared to heterosexual women and a lower GM concentration in homosexual women relative to heterosexual women.

Figure 2. Heterosexual men and homosexual women compared to heterosexual women.
Areas of decreased GM concentration in heterosexual men are shown in blue and areas of decreased GM concentration in homosexual women are shown in yellow. Reduced GM concentration of homosexual women (relative to heterosexual women) is located within a sex dimorphic brain area.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
не знам дали ја пастирав но не моземе да каземе дека ЛГБТ се еднакви и им следуваат права потоцно кои права ги имам јас ги имаат и они а и ја проширија сидата дрогата девијантното однесуванје оваа слика е доказ дека тие појави и нивните нагони се...
Таман си мислам дека сум се откачил од темава, ме враќаш со толку смеа, што е чудо едно!

Ај тоа неинформираноста дека педерите ширеле сида... ама лезбејките?!? Жити све! Ај те молам пробај да ми објасниш како тоа они ја шират СИДА-та.

Инаку, за дрогата, ептен, ептен сакам да прочитам како ја прошириле. Без заебанции.

Аха... има една финта што се вика интерпункција (. , ? !) која помага мислите кои си ги напишал да бидат разбирливи и за другите луѓе. За почеток, можеш само ентер да стискаш кога ќе ти помине здивот ;)
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Со кој памет ја претставувате хомосексуалноста како нормална појава? Вие сте во ред или сакате да се ковате со вашиот пол? Ќе повторам пак: АКО ИМА ПЕДЕРИ 10%, А НОРМАЛНИ 90%, ЗНАЧИ ПЕДЕРИТЕ СЕ АБНОРМАЛНИ. Затоа не ја правете хомосексуалноста природна појава зошто нема 50+1%. Јас ОТСЕКОГАШ СУМ ГИ, И ЌЕ ГИ СМЕТАМ ЗА БОЛНИ ЛУЃЕ. Ама медицината е напредна, така да кај и да е ќе се преобразите со едно апче :).
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
не знам дали ја пастирав но не моземе да каземе дека ЛГБТ се еднакви и им следуваат права потоцно кои права ги имам јас ги имаат и они а и ја проширија сидата дрогата девијантното однесуванје оваа слика е доказ дека тие појави и нивните нагони се...
Хомосексуалците всушност и ги организираа сите светски војни, геноцидот, падот на руското царство, палењето на клада на Џордано Бруно, а ги поврзуваат и со колумбиската империја за производство на дрога. :uvo:
Сликата е морфологија на мозок. Прво, не треба да веруваш на секое истражување објавено на интернет. На Википедиа уште помалце. Второ, и да е точно (постојат многу фактори дали е точно или не) ова е само морфологија на мозокот. Мозокот на една лезбејка бил повеќе сличен со машкиот мозок. Како тоа докажува дека тие појави и нагони се нешто? И што се? Три точки?
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Со кој памет ја претставувате хомосексуалноста како нормална појава? Вие сте во ред или сакате да се ковате со вашиот пол? Ќе повторам пак: АКО ИМА ПЕДЕРИ 10%, А НОРМАЛНИ 90%, ЗНАЧИ ПЕДЕРИТЕ СЕ АБНОРМАЛНИ. Затоа не ја правете хомосексуалноста природна појава зошто нема 50+1%. Јас ОТСЕКОГАШ СУМ ГИ, И ЌЕ ГИ СМЕТАМ ЗА БОЛНИ ЛУЃЕ. Ама медицината е напредна, така да кај и да е ќе се преобразите со едно апче :).
Во светот има помалку од 1% македонци. За тоа сме ние ептен ненормални.

Евреите се дефинитивно ненормални, пошто се 0.22% од популацијата.
Ненормални се и: будисти, таоисти и индијанци и пуно од црнците (по 6%)

http://www.adherents.com/Religions_By_Adherents.html

... ќути што сум нерелигиозен - 16% сме :)

... по истава логика и сите на возраст од 25-34 години се ненормални. или секој, на секоја возраст.

Статистика ти е заебана играчка. :P
 
S

smart ass

Гостин
Хомосексуалците всушност и ги организираа сите светски војни, геноцидот, падот на руското царство, палењето на клада на Џордано Бруно, а ги поврзуваат и со колумбиската империја за производство на дрога. :uvo:
Сликата е морфологија на мозок. Прво, не треба да веруваш на секое истражување објавено на интернет. На Википедиа уште помалце. Второ, и да е точно (постојат многу фактори дали е точно или не) ова е само морфологија на мозокот. Мозокот на една лезбејка бил повеќе сличен со машкиот мозок. Како тоа докажува дека тие појави и нагони се нешто? И што се? Три точки?
знам дека е морфологија а на википедија не и верувам и ова не е од таму еве повели
http://www.allvoices.com/contributed-news/647764-grey-matter

Таман си мислам дека сум се откачил од темава, ме враќаш со толку смеа, што е чудо едно!

Ај тоа неинформираноста дека педерите ширеле сида... ама лезбејките?!? Жити све! Ај те молам пробај да ми објасниш како тоа они ја шират СИДА-та.

Инаку, за дрогата, ептен, ептен сакам да прочитам како ја прошириле. Без заебанции.

Аха... има една финта што се вика интерпункција (. , ? !) која помага мислите кои си ги напишал да бидат разбирливи и за другите луѓе. За почеток, можеш само ентер да стискаш кога ќе ти помине здивот ;)
знаеш што е промискуитет,ако разбираш англиски прочитај ја студијата

како лезбејките и целата геј популација шири сида...ај замисли лезбејки кои се задоволуваат со иста играчка:wink:

дрогата како ја прошириле 80%од наркоманите се геј најверојатно не можат да се прифатат како такви трендот започна со дрогите како амфетамин и ГХБ(се губи делумно меморијата) потоа кетамин...
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Дибек, зошто не организирате педерски марш низ Скопје? Сакам да ја знам причината.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
знам дека е морфологија а на википедија не и верувам и ова не е од таму еве повели
http://www.allvoices.com/contributed-news/647764-grey-matter



знаеш што е промискуитет,ако разбираш англиски прочитај ја студијата

како лезбејките и целата геј популација шири сида...ај замисли лезбејки кои се задоволуваат со иста играчка:wink:

дрогата како ја прошириле 80%од наркоманите се геј најверојатно не можат да се прифатат како такви трендот започна со дрогите како амфетамин и ГХБ(се губи делумно меморијата) потоа кетамин...
Не ми одговори како тоа ги докажува нагоните? Ако сакаш да си нафрламе студии кои звучат стручно и не докажуваат ништо, ти само кажи :wink:
Од каде статистикава иначе? Официјално негде постои? Или од ракав си ја истресе?
 
S

smart ass

Гостин
еве ги напредните




и трансексуалец

јас немам ништо против овие индивидуи но нивното појавување во јавност смета,исто така тука се и гејпарадите аууу ужас што се нема на геј паради,мислам дека се врши пропаганда-притисок со овие геј паради ајде да организираме хетеро паради,паради на мажи кои носат женски гаќички..каде се правата на овие:vozbud:

Не ми одговори како тоа ги докажува нагоните? Ако сакаш да си нафрламе студии кои звучат стручно и не докажуваат ништо, ти само кажи :wink:
Од каде статистикава иначе? Официјално негде постои? Или од ракав си ја истресе?
не прочита за grey matter очигледно има разлика а што се однесува за дрогата не знаеш кој користи кетамин и ГХБ инаку податокот е

инаку никогаш не вадам податоци од рака форумот е за дискусија и размена на идеи а не за инатење повели за податоците



[FONT=Arial,Helvetica][SIZE=+2]Substance (Drugs / Alcohol)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica][SIZE=+2]Use / Abuse / Addiction[/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman,Times]Gay, Lesbian, Bisexual Drug Abuse and Alcohol Abuse. - Gay, Lesbian, Bisexual and Substance Abuse: "Alcoholism is a fatal chronic illness affecting the lives of 20-30% of the homosexual population. Studies have found that 35% of lesbians had a history of excessive drinking, compared to only 5% of the heterosexual women. In addition, further studies have shown that 30% of lesbians and gay men are addicted to drugs, suggesting that the gay and lesbian community constitutes a high-risk population with regard to alcoholism and drug abuse..." [/FONT][FONT=Times New Roman,Times](Alternate Link). [/FONT][FONT=Times New Roman,Times]- Two-thirds of young US gay men use drugs says study, amid alarm that HIV research under threat.[/FONT][FONT=Times New Roman,Times] - Higher use of drugs, alcohol and tobacco in gay, lesbian and bisexual population (NZ). - Gay, lesbian and bisexuals drink more, do more drugs (NZ). [/FONT][FONT=Times New Roman,Times]- Chicago Holds Forum on LGBT Substance Use Among Seniors. [/FONT][FONT=Times New Roman,Times]- Chasing the dragon: Crack use rising among queer seniors. - Coming to America to be gay: "The urge to fit in takes its toll. "Gay immigrant participation lends itself to venues with substance abuse and lots of sex," says Diaz." [/FONT][FONT=Times New Roman,Times]- Poly-drug use common amongst gay men in UK. [/FONT][FONT=Times New Roman,Times]- Studies: Young Gay Men More Likely to Take Drugs. - Gay Men at Increased Risk for Drug Addiction and Alcoholism.
[/FONT] [FONT=Times New Roman,Times]Has recreational drug use become a rite of passage for gay men and lesbians? Yes = 38.3%, No = 51.3%, Undecided = 10.4%[/FONT]
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
И кај се тука 80%?
Патем,

Pedro Almodovar (September 24, 1949)
Spanish film director, screenwriter, composer and actor, born in Caldaza de Calatrava. His film 'All about my mother' received both a Golden Globe and an Oscar for the best foreign language film in 2000. Films: Pepi, Luci, Bom (1980), Labyrinth of passion (1982), What have I done to deserve this (1985), The law of desire (La ley del deseo, 1986), Women on the verge of a nervous breakdown (1988), Tie me up! Tie me down (1989), Kika (1993), Carne Tremula (1997), All about my mother (Todo sobre mi madre, 1999), Hable con ella (2002)





Hans Christian Andersen (April 2 1805 - August 4, 1875)
Danish storyteller and playwright, born in Odense. Stories: The little mermaid (1836), The ugly duckling, The emperor's new clothes, The princess and the pea, The snow Queen Autobiography: Jackie Wullschlager: Hans Christian Anderson - the life of a storyteller



Joan Baez (January 9, 1941)
American singer, born as Joan Chandos Baez in Staten Island, New York. Hits: The night they drove ol' dixie down (1971) LP's / CD's: Joan Baez (1960), Joan Baez, volume 2 (1961), Joan Baez in concert (1962), Joan Baez in concert, part 2 (1963), Joan Baez 5 (1964), Joan Baez in San Francisco (1964), Farewell, Angelina (1965), Noel (1966), Joan (1967), Baptism: A journey through our time (1968), Any day now (1968), David's album (1969), One day at a time (1970), Blessed are....(1971), Carry it on (soundtrack, 1971), Come from the shadows (1972), Diamonds and rust in the Bullring (1989)



Leonard Bernstein (August 25, 1918 - October 14, 1990)
American bisexual composer, pianist and conductor, born in Lawrence, Massachusetts. Music: On the town (1944), Candide (1956), West Side Story (1957), 1600 Pensylvania Avenue (1976) Website: www.leonardbernstein.com




Dan Butler (December 2, 1954)
American actor, born in Fort Wayne, Indiana. TV: Frasier (as Bob "Bulldog" Briscoe, 1993- ) Film: The long walk home (1990), Silence of the lambs (1991)


(m ay 29, 1959)
Rupert Everet
British actor, model and writer born in Norfolk, England.
Britse akteur, model en schrijver; geboren in Norfolk, Engeland.
Films: Another Country (1984), The comfort of strangers (1991), Prêt-à-porter (1994), Cemetery man (1996), My best Friend's wedding (1997), Shakespeare in love (1998), Inspector Gadget (1999), B. Monkey (1999), A midsummer nights dream (1999), An ideal husband (2000), The next best thing (2000), Paragraph 175 (narrator, 2000),Big fat liar (2002)
Books: Hello darling, are you working (1992), The hairdressers from St. Tropez


Ова се сите познати лгбт луѓе. Доста ставате само слики од некои идиотски примери. Да почнам да ставам дебилни слики од стрејт луѓе?

 
S

smart ass

Гостин
не ги виде процентите инаку неофицијалните се 80% а овие хммм епа ставај слики од гејови не велам дека не се креативни туку прочита нели:wink:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
не ги виде процентите инаку неофицијалните се 80% а овие хммм епа ставај слики од гејови не велам дека не се креативни туку прочита нели:wink:
Неофицијално и 99% од ескимите се евреи? Buying that? :smir:
 
S

smart ass

Гостин
јеа официјално [FONT=Times New Roman,Times]hronic illness affecting the lives of 20-30% of the homosexual population. Studies have found that 35% of lesbians had a history of excessive drinking, compared to only 5% of the heterosexual women

[/FONT][FONT=Times New Roman,Times]further studies have shown that 30% of lesbians and gay men are addicted to drugs, suggesting that the gay and lesbian community constitutes a high-risk population with regard to alcoholism and drug abuse


[/FONT][FONT=Times New Roman,Times] Two-thirds of young US gay men use drugs says study, amid alarm that HIV research under threat.[/FONT][FONT=Times New Roman,Times] (две третини=60%)[/FONT]
[FONT=Times New Roman,Times]
[/FONT]
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
[FONT=Times New Roman,Times]
[/FONT][FONT=Times New Roman,Times] Two-thirds of young US gay men use drugs says study, amid alarm that HIV research under threat.[/FONT][FONT=Times New Roman,Times] (две третини=60%)[/FONT]
[FONT=Times New Roman,Times]
[/FONT]
Но тоа не е 2/3 од сите кои (зло)употребуваат дрога. Тоа е 2/3 од геј мажите. Значи постојат геј мажи и од нив 2/3 користат дрога.
Колкав процент од сите корисници на дрога се геј? (кога веќе се закачивме...)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom