Што мислите за Жан Митрев?

I

IBIZA SOUND

Гостин
da ima uste 2 3 doktori vo mkd kako nego i ke ima pomalku umreto lugje od srce
ednostavno e dobar covekot :)
 

Chanel

I feel like a tiny bird with a big song!
Член од
22 мај 2011
Мислења
478
Поени од реакции
307
Нека се гордеат Македонциве што го имаат Жан Митрев. Секоја чест мајсторе :)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Не знаев дека има тема за него.Sweet.

Доктор Митрев го спаси вујко ми од тешка состојба на срцето,имаше бавен период на опоравување но и тоа се среди.Сега оди кај него на рутински проверки.
 
Член од
3 јули 2011
Мислења
348
Поени од реакции
142
sam sebe se dovedov vo situacija da mi bide potrebna operacija za zamena na mitralniot zalistok si mehanicki i toa vo interventna postapka.Blagodaren sum mu na dr MItrev sto mi go spasi zivotot no isto taka i na celiot tim pocnuvajki od kardiologot SOkolova, transfuziologotVilarova i celiot personal vo bolnicata
--- надополнето: Jul 21, 2011 10:32 AM ---
kade ucese hemija..amino kiselini i masni kiselini se edno isto....
 
Член од
18 март 2011
Мислења
60
Поени од реакции
12
Јас имам гледано дел од емисијата и навистина имаше чудни моменти :) ( се разбирам и јас нешто од медицинава ), но верувам во неговата стручност до крај !!!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
“Филип Втори“ останува корисник на просторот на поранешната Воена болница

22.12.2011 - 11:17:57


Болницата “Филип Втори“ останува корисник на просторот на поранешната Воена болница.
На денешната лицитација за добивање на користење под наем на просторот на поранешната Воена болница, која се оддржа во Министерството за здравство, Жан Митрев и болницата “Филип Втори“ го добија просторот и за наредните 20 години за 75 илјади евра месечна наемнина.
На лицитацијата, покрај кардиохирургијата учествуваше и уролошкиот центар “Ресхумана“. Почетната цена беше 22.908 евра. “Ресхумана“ понуди 75 илјади евра, а “Филип Втори“ како досегашен закупник мораше да каже дали ја прифаќа оваа понуда. Доколку одбиеше, уролошкиот центар ќе го добиеше просторот во градската болница “8 септември“.
Во тендерот од МЗ се бара во рок од три години од потпишувањето на закупот да се стартува со детска кардиохирургија.
http://www.netpress.com.mk/mk/vest.asp?id=96434&kategorija=1


Орце Камчев кој вчера најавуваше лицитирање за просторот не ни се појавил. Како го наместија човекот за сите пари.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VLJ
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Колку што слушам муабети наоколу за човекот, најдобар е.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
сите го фалат сигурно е роден за хирург ама јас лично несакам да го видам а ич да го запознаам :свиркам:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Да се спојат Филип 2 и Систина ,тоа би била најјаката кардиохирургија на Балкан ако не и пошироко..озбилно го велам ова.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Леле како го заебаа со лицитацијавааааааааа...
Почетна сума 20к евра, типциве 500 евра над почетната дале само, Жан од страв - 75к.
Го обраа.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Леле како го заебаа со лицитацијавааааааааа...
Почетна сума 20к евра, типциве 500 евра над почетната дале само, Жан од страв - 75к.
Го обраа.
Обратно Жан на почетокот 500евра над почетната овие одма 75 илјади и овде Жан Митрев треба да се изјасни ако прифати 75 тој ја зема под закуп прифатил и ја зема под закуп.
Еве Систина која стоеше зад втората фирма се бунат за нефер надавање бидејќи немале право за второ надавање:)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Обратно Жан на почетокот 500евра над почетната овие одма 75 илјади и овде Жан Митрев треба да се изјасни ако прифати 75 тој ја зема под закуп прифатил и ја зема под закуп.
Еве Систина која стоеше зад втората фирма се бунат за нефер надавање бидејќи немале право за второ надавање:)
Ептен во клизачи му влегоа. Мене не ми е јасно како човеков ќе успее да ја исплати киријата, да ги плати вработените и лековите и да вложи во нова опрема за детска хирургија. Мислам дека е ова начин политиката да уништи еден врвен хирург.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom