Што мислите за Битолчани?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Почит за битолчани.. закон луѓе :msc3:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Маријанти - дај бе бабе некоја банка жити швалеро :lol: а еднаш на татко ми му рече дека личел на мафијаш мухахахахха се скинав од смеење
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
оти така збораш ле!? :lol:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Јас знам само една Битолчанка.
А таа да ти беше бомба у кревет!
За другите не знам. :wink:
 
B

BoZiCA

Гостин
БИТОЛА - УСТАВ! Најградскиот град, град со традиција, и од кај сеа битолчани селани? Не дека нема, збориме у глобала. А демек Скопје не се селани? 80 посто од луѓето што живееле по селата сега живеат во Ск, во потрага по подобра егзистенција. Старите Скопјани се многу,многу ретки! Гледам и сама каков профил на луѓе се!
Битола мој роден крај, јас те сакам од срце знај.....
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Да Божица вистинскиот одговор! Па морам да ја поддржам нели братучедка ми е и стварно лудници сме си поминувале у БИТОЛА! Кој не верува нека оди еднаш и се ќе му биде јасно
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Незнам ништо, ама би сакал да дознаам.
 
Член од
13 април 2005
Мислења
49
Поени од реакции
1
ubavina, stil, tradicija, istorija, kultura.... bitola
najcool deca, najubavi "chupina" ... da
vo pravo ste, najzakon sme :)
 
Член од
25 август 2005
Мислења
98
Поени од реакции
2
BoZiCA напиша:
БИТОЛА - УСТАВ! Најградскиот град, град со традиција, и од кај сеа битолчани селани? Не дека нема, збориме у глобала. А демек Скопје не се селани? 80 посто од луѓето што живееле по селата сега живеат во Ск, во потрага по подобра егзистенција. Старите Скопјани се многу,многу ретки! Гледам и сама каков профил на луѓе се!
Битола мој роден крај, јас те сакам од срце знај.....
Se soglasuvam so tebe. Skopjani ne se nisto posebno. Bitola e ubavo gradce so ubavi "cupinja"
 
Член од
2 јуни 2005
Мислења
9
Поени од реакции
0
Nikki напиша:
imam samo edno zborce za bitolcanite.... seljacishta
Jas ne znam kako tebe te ucele vo skolo ama znam nas deka ne ucea posle sekoj odgovor treba da kazeme obrazlozenie,pa ke te zamolam i ti da mi go obarzlozis toa "seljacishta" :roll:
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
BoZiCA напиша:
БИТОЛА - УСТАВ! Најградскиот град, град со традиција, и од кај сеа битолчани селани? Не дека нема, збориме у глобала. А демек Скопје не се селани? 80 посто од луѓето што живееле по селата сега живеат во Ск, во потрага по подобра егзистенција. Старите Скопјани се многу,многу ретки! Гледам и сама каков профил на луѓе се!
Битола мој роден крај, јас те сакам од срце знај.....
Demek vo Bitola nema dojdeni od okolnite sela ili se mnogu malku?!?
 
Член од
13 април 2005
Мислења
49
Поени од реакции
1
MimsON напиша:
Nikki напиша:
imam samo edno zborce za bitolcanite.... seljacishta

woooow nikki, sorry so sme seljachista ... ali toa sme... ali pak ko ke vidish ... ich k***t ne me boli sho mislish ti, najmalce pa drugarka ti natasha... iskompleksirani ste.. isfrustrirani... i ne znam ushe sho, a kako prvo ne ni znaes nekoj bitolchanec osven na net... pa za to nikki, ne se maltretiraj da kazuvash :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom