Што мислат вашите родители за музиката што ја слушате?

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Да не е турбофолк само! Среќа шо се погодило:)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
па со мајками имам проблеми ми вика да намалам а со татко ми немам пошто и тој слуша AC-DC и Pantera
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Na moite im se sviga muzikata so ja slusam :music2:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Па зависи од музиката што ќе ја пуштам, ама најчесто, да речеме во 70% влегува некој:
“ :nerv: Намалиииииииииииии!“ и
“Бог да чува“ (се крсти).
И живци ми се кинат кога ќе го видам па татко ми како ми прави фаци, а на времето бил тежок металец. :violent1:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Мајка ми понекогаш знае да заигра по дома на некои од песните што ги пуштам (не дај Боже ретро да пуштам, се потсеќа на времето кога лудувала во диско :pos:), а татко ми се јаде затоа што не може да ме „преобрати“ кон The doors, Pink Floyd и останатите групи што му се омилени.
Едино се радува кога го слушам Бери Вајт, ама толку знае он зошто го слушам.:)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Мајка ми понекогаш знае да заигра по дома на некои од песните што ги пуштам (не дај Боже ретро да пуштам, се потсеќа на времето кога лудувала во диско :pos:), а татко ми се јаде затоа што не може да ме „преобрати“ кон The doors, Pink Floyd и останатите групи што му се омилени.
Едино се радува кога го слушам Бери Вајт, ама толку знае он зошто го слушам.:)
Слична ситуација со таа разлика што татко ми се сложува во некои бендови на музика што ги слушам (Queen, Beatles) и класичната музика. Кај мајка ми е потполно иста ситуација. А за постарите (бабите) не поднесуваат кога ќе пуштам филмска музика (саундтрак од гладиатор). Премногу им е тажна.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Не ми се мешаат многу, важно им е само да не е премногу гласна.
Изборот на музика си е лично моја работа, макар што не сум определена на некој посебен жанр.
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
Генерално се согласуваат со се само да не е многу гласно. Родителиве ми се пресреќни дека не слушам (читај:мразам) турбофолк или бугарско.
На татко ми и мајка ми им се допага најмногу Queen и Christina Aguilera од мојата музика.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
"soto e ova dupci dupci i samo mrdate so glavite gore dole kako odstrafeni nekoi" Ali tatko mi zane da se zanese po nekad pa i on da pocne da ja mrda:)
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
"soto e ova dupci dupci i samo mrdate so glavite gore dole kako odstrafeni nekoi" Ali tatko mi zane da se zanese po nekad pa i on da pocne da ja mrda:)
хаха супер!!:pos2: :pos2: :pos2: Мене баба ми вака ми вика!!! Ама не мрда она глава... кобно ќе и биде!!!
 
S

Sweet666

Гостин
Татко ми си слуша рок, порано имал бенд така да не му пречи мојата музика, па ни на мајка ми..
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
mi promrcea neso za rapot pa odma im pustiv psihodelik kolku da vidat deka ima i beter :nesvest:
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Kaj mene tatko mi slusa rok ama od tie negovite grupi kako Ribja corba, Azra i nekoi drugi. A majka mi si slusa zabavni makedonski pesni, osobeno makfest i to. Vazno milo mi e sto ne slusat narodno ili pak turbofolk.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Татко ми се исплаши кога го слушав Marilyn Manson, ама откако му објаснив неколку работи пошна да ми ја носи музиката што знае дека ја сакам. Мајка ми никогаш немала проблем со тоа. Дури ме однесе на мојот прв рок концерт (во седмо одделение) надвор од државата. \m/
 

ToX!c

JuVeNtUs FaN
Член од
20 јуни 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Јас слушам рап музика и моите родители не ја поднесуваат таа музика и нонстоп викаат да не ја слушам но јас си слусам што сакам никој неможе да ми го забрани тоа :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom