Што играте во моментов

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
Прегледај го приврзокот 272949

Ми остави добар впечаток демото што го покажаа пред некој месец, а и сега видов добри коментари откако излезе па ршив да ја пробам. Првите импресии ми се ептен позитивни. Не знам во каков стил на игра спаѓа ова, ама ептен интересни механики има, платформи кои треба да ги користиш во своја предност, противници кои ќе те убијат со еден куршум, што значи и многу умирање. Првиот левел го поминав за нешто помалце од 11 минути во кои умрев точно 30 пати. Што од противници, што од тоа што ми требаше малце време за да се навикнам на тоа како да ги поминувам платформите. Ама ептен е брзо темпото и воопшто не смета тоа. Кога ќе умрете нема лоадирање, само на Р стисташ и инстантно те враќа во игра. Мислам дека вреди секој да ја проба (y)
Конечно и седнав асално и ја завршив. Претходно имав заглавено на едно место, па ми излегоа други игри и остана така. Ептен интересна игра. На хартија мене не треба да ми се свиѓа, ама уште од старт ме завлече и ете дури и неколку неделна пауза не направи да не ја доиграм. Препорака за сите што сакаат некое освежување. Бар мене ми беше, немам видено (или играно) ептен слични игри во последно време.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.950
Поени од реакции
48.909
После миљарда години гејминг почнав да го играм жанрот што никогаш не сум го играл - FPS,TPS.
Warface, Vigor.
Автоматски споено мислење:

Ko нубовиве на Кајгана што чуле само за кантер (Wot, Agda и слични) сум станал.
 
Последно уредено:

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.879
Поени од реакции
10.696
Si gi zemav na popust, Alien isolation i Days gone. Ke pocnam da ja igram Alien, paralelno so Horizon, ne e nekoja igra so golem playtime, taka da mozam da i posvetam po nekoj saat gejming, i oddamna ne sum igral hororce, posledna mi bese Soma ( preporaka za ovaa igra, ja imate na psnow, steta sto veke ne moze da se napravi trial akaunt, pokrija od Sony takvi propusti, zaedno so psplus ) . A Days gone posebno ke si ja ispostuvam, da ja doigram prvin Horizon.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
269
Поени од реакции
247
Si gi zemav na popust, Alien isolation i Days gone. Ke pocnam da ja igram Alien, paralelno so Horizon, ne e nekoja igra so golem playtime, taka da mozam da i posvetam po nekoj saat gejming, i oddamna ne sum igral hororce, posledna mi bese Soma ( preporaka za ovaa igra, ja imate na psnow, steta sto veke ne moze da se napravi trial akaunt, pokrija od Sony takvi propusti, zaedno so psplus ) . A Days gone posebno ke si ja ispostuvam, da ja doigram prvin Horizon.
Days Gone ја почнав веќе пред барем 3 недели и дури сега сум некаде 80% со приказната, настрана тоа што имам уште "side stuff" за играње и надоградување. Сакам да кажам дека не очекував оволку долга да биде, но добро е раскажана а и добра е приказната ако е толку развлечена, си тече постепено. Би рекол подолга е од HZD, по гејмплејот е доста слична на Mad Max, а по тематиката се гледа дека е доста инспирирана од The Last of Us.
 
На врв Bottom