Што играте во моментов

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.879
Поени од реакции
10.696
Red Dead Redemption 2, играва ме соживеа тотално, одамна не сум играл нешто различно сем DS, ама ова е вистински бисер. Лабаво, со добра прича, графика лудило, совршено.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.220
Поени од реакции
4.547
Total War: Shogun 2.

Јас сум Шогун, цела Јапан е моја со уште 3 државички на раб кои ги газам провинција по провинција. Си викам тоа е тоа победив дај да си експериментирам во меѓувреме. Што е опцијава change religion, еј станав Христијанин. Еј нареден ред/turn пола држава е во револт а другата половина се спрема да револтира. Еј немам сејвнато. Еј алт+ф4.
 

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
1604498463370.png

Ми остави добар впечаток демото што го покажаа пред некој месец, а и сега видов добри коментари откако излезе па ршив да ја пробам. Првите импресии ми се ептен позитивни. Не знам во каков стил на игра спаѓа ова, ама ептен интересни механики има, платформи кои треба да ги користиш во своја предност, противници кои ќе те убијат со еден куршум, што значи и многу умирање. Првиот левел го поминав за нешто помалце од 11 минути во кои умрев точно 30 пати. Што од противници, што од тоа што ми требаше малце време за да се навикнам на тоа како да ги поминувам платформите. Ама ептен е брзо темпото и воопшто не смета тоа. Кога ќе умрете нема лоадирање, само на Р стисташ и инстантно те враќа во игра. Мислам дека вреди секој да ја проба (y)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.022
Поени од реакции
28.942
Прегледај го приврзокот 272949

Ми остави добар впечаток демото што го покажаа пред некој месец, а и сега видов добри коментари откако излезе па ршив да ја пробам. Првите импресии ми се ептен позитивни. Не знам во каков стил на игра спаѓа ова, ама ептен интересни механики има, платформи кои треба да ги користиш во своја предност, противници кои ќе те убијат со еден куршум, што значи и многу умирање. Првиот левел го поминав за нешто помалце од 11 минути во кои умрев точно 30 пати. Што од противници, што од тоа што ми требаше малце време за да се навикнам на тоа како да ги поминувам платформите. Ама ептен е брзо темпото и воопшто не смета тоа. Кога ќе умрете нема лоадирање, само на Р стисташ и инстантно те враќа во игра. Мислам дека вреди секој да ја проба (y)
Mirrors edge x Superhot?

Gledav i jas demoto ama mnogu repetivno mi izgledase i mislam deka e igra samo ednas do dvapati sto se pusta. :D
 

Донев

На одмор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.719
Поени од реакции
46.738
Mirrors edge x Superhot?

Gledav i jas demoto ama mnogu repetivno mi izgledase i mislam deka e igra samo ednas do dvapati sto se pusta. :D
Еј да, Мирорс Еџ на времето ми беше добра, може да се спореди со тоа движењето. Другата ја немам играно.

Иначе уште сум на старт, ама не би требало тоа да е проблем. Во втор левел ми даде нова механика, а сега има и некои модули за да правиш апгрејди. Понатаму ко што видов ти дава и поразлични противници. Местата кај што имаш противници ми се како пазлс на некој начин и интересно ми е на почетоков дур да најдам добар начин за да ги поминам сите без да ме убијат. А и цела игра била околу 8-10 саати така да не би требало да е тоа проблем. Дур совладаш се како што треба, си ја завршил :D

Последниве месеци ништо не ми прави доволно мерак за асално да играм дур чекам Мајлс Моралес, ама изгледа ова ќе биде играта.

Може да ви е јака на вас соулс фановите, дека ве пали што повеќе умирање :icon_mrgr:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
На врв Bottom