Што играте во моментов

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.125
Поени од реакции
1.225
The Witcher 3 complete edition на Nintendo Switch, се чудам како до сега не сум го изиграл ова ремек дело од игра. Можда графички не е како на PS4, ама можноста да ја играш кај сакаш за мене е непроценлива, затоа и се одлучив да ја купам за Switch. Повеќето од вас ја имаат изиграно ама за тие што ја немаат нека не се мислат ова е Must play!
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.945
Поени од реакции
10.948
The Witcher 3: Game of the year edition, првите два дела ги имам играно, па мислам во прошлиот живот, многу многу одамна, и отприлика знаев што да очекувам. Се е супер, врвно, освен комбат системот, кој морам да кажам дека е толку неинвентивен и очаен, полош не може ни да биде. Али ок, тоа не е во прв план кај оваа игра. Планирам све до 100 посто да изиграм со мисиите, претпоставувам дека има некои си 150-200 саата, таман за до пролет дур затопли малку.
 
Член од
24 декември 2020
Мислења
556
Поени од реакции
780
Ме фаќа носталгија. Па да се потсетиме на старите добри времиња.

Battlefield2Cover.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom