Што играте во моментов

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Verojatno edna od najpotcenetite igri vo posledno vreme. Nikoj nikogas ne ja ni spomnal, a mene mi ostavi vpecatok na nesto sosema avtentitcno i originalno
Ja imate besplatno na ps store, sto licno me iznenaduva.
Igrava e smestena vo postapokalipticen svet, potocno vo Tokio, kade se naoga edna kula, cij vrv nikoj nikogas go nema stignato, a legendata veli deka na vrvot ima skrieno bogastvo, i tamu se bogovite. Niz igrata ve vodi eden reaper, Uncle Death, koj e mnogu zabaven, i toj ke vi pomaga da stignete do vrvot. Igrava e vrv, dizajnot na kulata ne e repetitiven, ako toa go mislite, ima raznovrsni oruzja i armori, koi gi sobirate od protivnicite, soundtrackot e posebna prikazna - znaci ludilo, jas si pustiv trash metal u pozadina dur gi mackam protivnicite so cekic i pila, i mi e mnogu cool cuvstvoto. Treba da pazite, ako vi zagine likot, vo koj ste vlozuvale casovi, treba da platite za da go revivjnete, a ako nemate Death Metals, togas pocnuvate so nov lik, od tamu kaj sto ste zastanale, znaci progresot se zacuvuva

Obavezno da ja probate, nema da zazalite.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Cisto da vidite kakvo remek delo e. Mi se sviga stripovskiot koncept.


 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356


Nioh2 (PS4 Pro)
Отприлика две третини ја изиграв, од досегашни впечатоци за играва можам да издвојам дека е доста слична на првата, по комплексна е, кој ужива во билдови и комбинаторики во вакви игри да знае дека оваа игра е врвот за тие работи.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Doom 2016
Mi falese vakva cista pucacina, epten relax nekako mi dojde. Kulten fps, intezivno i brzo pukanje so horda demoni, dobar soundtrack, relativno pristoen playtime, taman da ne zdosadi.
Ау каков саундтрак... страва!

Дотогаш немав играно толку fast pace shooter и малку бев скептик. А мислев и ќе имам проблем со фрејмовите, но ептен добро им е оптимизирана играта, буквално предеше машината.

Плачев ко ја завршив :place:
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Истото и за Doom Eternal. Јас па за таа бев скептин да не зезнат нешто ама од супер на одлично бидна. Сега и второто продолжение треба да го купам.

А Doom 2016 беше причината што си сотавив нов компијутер. :ROFLMAO:
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Во скоро време ќе ги почнам и јас Дум (1&2), велат саундтракот е ептен уклопен со гејмплејот. Вулфенштајн Јанг Блад сакам да ја изиграм со Ко-Оп на иста конзола, веројатно е подобра така иако изгледа е најлоша досега од серијалот.

Кои други игри ти се на репертоар?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
days-gone-ps4-review-7.jpg

Кога ја почнав некако не ми остави силен впечаток и мислев дека брзо ќе ја баталам, ама it grew on me и еве при крај сум со приказната, а планирам и да поиграм дополнително за платинум.
На 18ти мај излага и за РС.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ја изиграв пред нова година и ме изненади колку е долга за сингл плеер, не очекував такво нешто. Мене ми се допадна, уживав во неа, супер е играта и единствена причина што не продаде повеќе е тоа што кога излезе беше доста неоптимизирана, до скоро вадеа апдејти и ја пеглаа.

Ако сакаш игра со многу сличен гејмплеј би ти ја препорачал Mad Max (2015). Играва е доста потценета.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Taзз дингооо бухаха, штракам Дота и Форца Хорајзон 4.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom