Што играте во моментов

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
901
Поени од реакции
109
Star Wars Galaxies

screenShot0005.jpg

screenShot0006.jpg
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.994
Поени од реакции
5.546
1564675302006.png

Не се сеќавам кога последен пат некоја игра до толку ме заразила да го користам секој слободен момент за да ја играм. И дефинитивно првата игра на Switch која го постигна овој ефект кај мене. До сега 45 саати за 5 дена :sramezliv:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.802
Поени од реакции
3.476
1569590989839.png :D


После Дарк Соулс со што друго да се лечам ако не со ова... :D

Искрено, играва на својот почеток претрпи доста критики, имаше доста багови и слични глупости, али отпосле како да ја средија.
Не правам детална компарација, пошо ДС е мај гејм, али графички заостанува позади ЛОТФ.

Ова е мое второ патешествие. Првото беше пред 4 години, али ми влезе во око пошо цената на Стим и' беше падната на 5Е (а моментално кај што се наоѓам не смеам пиратерија) so fuck it!

Можеби требаше да одам прво со Sekiro но не ми се даваат 50 Е, ќе чекам некој попуст ваљда.
А да бидам искрен не ми се допаѓа многу, премногу изразити јапонски елементи, како во приказната така и во механиката. Али графички е доста јака и мора да ја пробам.

А ветувам и уште по еден walkthrough од ДС2 и 3, комплет сосе DLC-ња. :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.177
Поени од реакции
19.068
Се навлеков на Subnautica. Ми беше само кажано дека е survival игра и ништо повеќе, а не сум по sci-fi игри којзнае колку, ама оваа ми е посебна. Обично ми е депре да играм соло и би било многу покул ако ја направат мулти.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.802
Поени од реакции
3.476
Се навлеков на Subnautica. Ми беше само кажано дека е survival игра и ништо повеќе, а не сум по sci-fi игри којзнае колку, ама оваа ми е посебна. Обично ми е депре да играм соло и би било многу покул ако ја направат мулти.
Subnautica дефинитивно во топ 3 за 2018! Межеби графички не нешто врвно, али сама по себе како (суб)жанр доста посебно во гејмингот!

Доста потрошени часови на неа а сѐ уште гори во мене желба за следен обид, али највероватно тоа ќе биди со продолжението.
Subnautica - Bellow Zero е вториот дел кој излезе оваа година и треба да го пробам.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.177
Поени од реакции
19.068
Subnautica дефинитивно во топ 3 за 2018! Межеби графички не нешто врвно, али сама по себе како (суб)жанр доста посебно во гејмингот!

Доста потрошени часови на неа а сѐ уште гори во мене желба за следен обид, али највероватно тоа ќе биди со продолжението.
Subnautica - Bellow Zero е вториот дел кој излезе оваа година и треба да го пробам.
Има втор дел?!? :O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom