Што играте во моментов

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
764
Поени од реакции
2.249
nba2k20 .. офлајн у секој случај, пошто онлајн серверите им се тешко срање.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
764
Поени од реакции
2.249
Ја симнувам The Outer Worlds у моментов, шо како.. ја бива играва ? Ми искочи на заМУДА па ај викам да ја видам.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
356
Поени од реакции
338
Ја симнувам The Outer Worlds у моментов, шо како.. ја бива играва ? Ми искочи на заМУДА па ај викам да ја видам.
Духовен наследник на Fallout: New Vegas, од истоимените креатори позади неа, ветерани во rpg жанрот.... така да се поврзано со rpg елементи во играта е скоро безпрекорно, градење свет, градење карактери, избор на диалози, лутинг/инвентори менаџмент... ганплејот и комбатот се достојни, приказна/наратив супер, минимални багови/гличови.

Објективно е една од подобрите игри годинава, али мене визуелно и естетски Фолаут серијалот слабо привлечен ми бил од секад за да ме натера да експлорам, истото и овде се пренесува, што ја праи да изглеа lastgen игра.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.740
Поени од реакции
5.408
NFS No Limits Mobile,PUBG Mobile .....
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
12
Поени од реакции
3
Last of us e igriste :vozbud:
Postapokalipticen survival horror. Za porno zboram ili za igra?
Потполно се согласувам ја завршив пред две недели, пробај ја и Fallout 4 би рекол дека е од сличен калибар а и има добра приказна
 
На врв Bottom