Што играте во моментов

Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.627
Поени од реакции
16.266
Subnautica дефинитивно во топ 3 за 2018! Межеби графички не нешто врвно, али сама по себе како (суб)жанр доста посебно во гејмингот!

Доста потрошени часови на неа а сѐ уште гори во мене желба за следен обид, али највероватно тоа ќе биди со продолжението.
Subnautica - Bellow Zero е вториот дел кој излезе оваа година и треба да го пробам.
Го проба вториот дел? Ќе ја купам деновиве...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.176
Поени од реакции
2.842
Го проба вториот дел? Ќе ја купам деновиве...
Баш денеска планирав да објавам во темава дека конечно го почнав и вториот дел. :D

5 часа преживување направив досега.

Мој впечаток е дека имаат подобрувања, да, но можеле повеќе да се потрудат и да воведат повеќе нови работи, како во светот (флора - фауна) така и во еквипментот и целата технологија која ја користиш во преживувањето. Но генерално впечатокот е добар.

Претходно играв AC Origins, ми здосади после пола играње и сфатив дека е време да се вратам на Сабнаутика. :LOL:

За разлика од првиот дел во кој играв на фридом мод - без менаџирање со биолошки потреби, во овој играм на хардкор мод во кој мораш да внимаваш на твојот глад и жед, а исто така после било какво умирање играта завршува и немаш никаков сејф.

Многу е заебано, мораш да истражуваш и самата игра те форсира да одиш надолу во длабочините и да откриваш нови работи и технологии, но од друга страна си опкружен со левијатани и други животни/растенија и немаш право на грешка.
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.627
Поени од реакции
16.266
Баш денеска планирав да објавам во темава дека конечно го почнав и вториот дел. :D

5 часа преживување направив досега.

Мој впечаток е дека имаат подобрувања, да, но можеле повеќе да се потрудат и да воведат повеќе нови работи, како во светот (флора - фауна) така и во еквипментот и целата технологија која ја користиш во преживувањето. Но генерално впечатокот е добар.

Претходно играв AC Origins, ми здосади после пола играње и сфатив дека е време да се вратам на Сабнаутика. :LOL:

За разлика од првиот дел во кој играв на фридом мод - без менаџирање со биолошки потреби, во овој играм на хардкор мод во кој мораш да внимаваш на твојот глад и жед, а исто така после било какво умирање играта завршува и немаш никаков сејф.

Многу е заебано, мораш да истражуваш и самата игра те форсира да одиш надолу во длабочините и да откриваш нови работи и технологии, но од друга страна си опкружен со левијатани и други животни/растенија и немаш право на грешка.
Прочитав критика дека имало премалку нуркање и повеќе играње на копно. Јас ја завршив првата со глад и жед, pain in the ass! Иритираше повеќе. Мора да ја пробам!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.176
Поени од реакции
2.842
Прочитав критика дека имало премалку нуркање и повеќе играње на копно. Јас ја завршив првата со глад и жед, pain in the ass! Иритираше повеќе. Мора да ја пробам!

Да, во вториов дел истражуваш и копно од планетата. Но во овие неколку часа мисиите ми беа сите под вода. Еве баш во последниот квест се бараше од мене да откријам некаква база, беше на повеќе од 200 метри под вода, а се' уште немам добра технологија и беше стварно pain in the ass.
и да ти признаам една работа... еден сејв од 5-6 часа веќе го оставив позади мене, умрев баш до ова ниво бараќи ја базата под вода :LOL: Внимавај ако ја играш на истиот мод!
Автоматски споено мислење:

А морам да прокоментирам и за другаров @Kornet
Фраерски си коментираше пријателот и во две теми истоврено. Тука, а и во темата за Цицки за златен метал, што стварно е ооооодлична комбинација на теми во кои вреди да си истовремено активен. :ROFLMAO:(y)
 
Последно уредено:

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.442
Поени од реакции
2.137

...анд и донт евен лике ругби...
....Dolphin му е мајката
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.551
Поени од реакции
9.374
Nioh. Можам да се заколнам дека ми е топ 5 игри у живот, ја почнав, па прекинав зашто некако не ми легна, после месец дена продужив и се навлеков ко на жуто, секоја вечер по минимум 4 саата цепам. Бољи комбат систем нема и нема ни да има.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.379
Поени од реакции
20.471
Страшно се навлеков на Assassin Creed,пред две недели ја завршив Unity,денес Black Flag.Сега се мислам која да почнам Origins или Odyssey.
 
На врв Bottom