Што играте во моментов

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Civilization 6 co DLC до Персија и Македонија. Одличен конгломерат меѓу кецот, четворката и петката. Малку детинеста на графика, но попрегледна.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Assassin's Creed Liberation (ps3), многу слаба ац игра за жал и многу кратка игра, имасш многу малку содржина и работи што се прават.
Asura's Wraith (ps3), без разлика тоа што има многу малку гејмплеј и покрај тоа што 80% од играта е од quicktime евенти за мене оваа игра ми беше многу забавна од почеток до крај, приказната е ко аниме да гледаш и тоа овер д топ аниме, многу ми се допадна играва.
Back to Bed (ps3), puzzle игра која ми се допаѓа како изгледа ама е многу кратка и не ми остави некој впечаток.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
blue shadow (nes), забавна платформерска игра со пукање хак енд слаш елементи, забавна игричка.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Assassin's Creed 3 (ps3), многу добра игра барем за мене, од гејмплеј до опен wорлд елементот ми се супер, иако играва знае да излаже на моменти, има многу работи за правење ама самите работи се прават прилично брзо и лесно.

Assassin's Creed Rogue (ps3), нешто налик блакфлаг иако некои работи се додадени а ги немало во блак флаг, пристојна игра ама ликов ми е ептен антипатичен.
Assassin's Creed Black Flag (ps3), многу јака игра ама пак работите што се прават во играва се прават многу брзо, ми се допадна многу играва.
Baja edge of control (ps3), тркачка симулација со многу брутални контроли, за мене играва е многу тешка игра ама исто така многу забавна игра.
Army Men 3D (ps1), и Army men World War (ps1), првата игра е помалку забавна од првата ама тоа се нијанси во прашање, иако првата е подолга игра, двете се подеднакво многу тешки забавни ама многу тешки.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Bang Bang Racing (ps3), тркачина што се гледа од горе, мала игричка ама забавна и тешка.
Battle Fantasia (ps3), просечна игра со тепање.
Battle Princess of Arcadias (ps3), хак анд слеш сиде скролер со рпг елементи и елементи на стратегија, многу забавна игра со аниме стил на раскажување на приказна може не изгледа на којзнае што ама играва ми беше многу забавна.

Battle: Los Angeles (ps3), мнооооогу кратка игра и многу генеричен гејмплеј, фпс игра, не ми се допадна.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Doki Doki Literature Club, за да видам што толку галама се крева за играта.
200 мегабајти, бесплатна и ќе ви пружи неколку саати многу интересно искуство, само не читајте ништо за играта на нет освен основни информации.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
Bayonetta (ps3), многу забавна игра налик на девил меј крај, има многу брз гејмплеј и огромни босови со квик тиме евенти, има супер ост барем за мене, освен ликот се ми беше забавно во играва, многу ми беше супер играва.

Arc the lad 1, (ps1), можеби не е многу долга играва ама во последно време ми се допадна тој стил на јрпг стил на игра во овој случај турн басед стил на игра, ми се допадна играва иако ми беше прилично тешка играва.

ar tonelico melody of elemia и ar tonelico melody of metafalica (ps2), двете игри се јрпг игри со турн басед гејмплеј и првата игра пократка за неколку саати додека кај другата игра ми требаше околу 40 саата за да ја свртам, приказната и ликовите ми се поинтересни во вториот дел одколку во првиот иако и таму беа интересни, ги препорачувам игриве дефинитивно.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.629
Поени од реакции
81.518
Clock Tower на емулатор... добра сурвајвл хорор игра, али вооедно и премногу тешка, треба ептен мозгање.




Doki Doki Literature Club, за да видам што толку галама се крева за играта.
200 мегабајти, бесплатна и ќе ви пружи неколку саати многу интересно искуство, само не читајте ништо за играта на нет освен основни информации.
Што е оваа girly game што ја играш бре? :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom