Што играте во моментов

Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
>Saboteur
>RE 6

delet this

"Spec Ops The Line" е неверојатна игра! Какви "mind-fuck" моменти има, предобро е составена.
А Saboteur добра ли е?
не, ужасна е, не се залажувај од првичната замка на убав доем што го пружа, брзо ќе надвладее расипаноста на играта,бедниот комбат и сиромавиот свет по кој роамаш.
додека Спек Опс е сериозно добра игра што носи голема тежина и пројде така под радар некако за подоцна да биде ценета, лејт блумер... тешко е да се спореди со нешто слично, тоа кажува за специфичноста, можеби најблиска е до Mad Max 3,Alan Wake,The Darkness 2 од наративот.

што се однесува до темата, преигрувам Last of Us(remastered) и Divinity: Original SIn 2 полајтерски зошто сеуште сум застрашен од обемноста што ја нуди.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
>Saboteur
>RE 6

delet this


не, ужасна е, не се залажувај од првичната замка на убав доем што го пружа, брзо ќе надвладее расипаноста на играта,бедниот комбат и сиромавиот свет по кој роамаш.
додека Спек Опс е сериозно добра игра што носи голема тежина и пројде така под радар некако за подоцна да биде ценета, лејт блумер... тешко е да се спореди со нешто слично, тоа кажува за специфичноста, можеби најблиска е до Mad Max 3,Alan Wake,The Darkness 2 од наративот.

што се однесува до темата, преигрувам Last of Us(remastered) и Divinity: Original SIn 2 полајтерски зошто сеуште сум застрашен од обемноста што ја нуди.
Не знам за Saboteur, не ми фатила око, затоа прашувам. RE серијалите не ми биле привлечни. A за "Spec Ops The Line" сум ја играл, и има многу добар "build-up". Не е само еден момент така да ти направи блу-скрин xD За на крајот, да има една претерано голема случка што ќе те остави замислен. И тоа проследено со крајниот дел од играта. Навистина знае да те наежи.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
"Spec Ops The Line" е неверојатна игра! Какви "mind-fuck" моменти има, предобро е составена.
А Saboteur добра ли е?
Saboteur ми е привлечна ради времето во кое се одвива и рипањето по кровови во Парис навечер... ретко тепам мисии :D,а ре 6 не ја ни играм повеќе сестрами игра тоа,али едно знам...на четворката може вода да и носи во стори лајн и се останато[DOUBLEPOST=1506450812][/DOUBLEPOST]
>Saboteur
>RE 6

delet this


не, ужасна е, не се залажувај од првичната замка на убав доем што го пружа, брзо ќе надвладее расипаноста на играта,бедниот комбат и сиромавиот свет по кој роамаш.
додека Спек Опс е сериозно добра игра што носи голема тежина и пројде така под радар некако за подоцна да биде ценета, лејт блумер... тешко е да се спореди со нешто слично, тоа кажува за специфичноста, можеби најблиска е до Mad Max 3,Alan Wake,The Darkness 2 од наративот.

што се однесува до темата, преигрувам Last of Us(remastered) и Divinity: Original SIn 2 полајтерски зошто сеуште сум застрашен од обемноста што ја нуди.
Најдобра споредба до сеа што играв на блек опс е со снајпер елит тројката движењата прескокнувања камера на карактерот и се останато...Бтв одамна почнав со блек опсот дури на пс1 за тоа време беа врв и двата серијала што ги играв
така да не се посомневав на оваа...штета што медал оф онор ја прекинаа таа беше една од првите акциии со втора светска војна на пс 1 и со доста добра графика за тоа време...
tom clancy the devision изгледа надежна од тој тип игри...
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
^
the division е open world,rpg, cover shooter се игра само онлајн,можеш да играш сам или уште четворица играчи во тим,имаш кампања која не е толку битна а и можеш да се тепаш со други играчи од светов доколку играш во Dark zone и нема буквално никаква сличност со другите игри што ги наброја погоре.Барем не со sniper elite и medal of honor,а black ops дека имало за пс1 првпат слушам(ако мислиш на call of duty black ops)
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
^
the division е open world,rpg, cover shooter се игра само онлајн,можеш да играш сам или уште четворица играчи во тим,имаш кампања која не е толку битна а и можеш да се тепаш со други играчи од светов доколку играш во Dark zone и нема буквално никаква сличност со другите игри што ги наброја погоре.Барем не со sniper elite и medal of honor,а black ops дека имало за пс1 првпат слушам(ако мислиш на call of duty black ops)
За ПС1 само Medal of Honor можеше да се игра, и тоа имаше неколку делови MoH мислам. А тогаш CoD не ни постоеше.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
За ПС1 само Medal of Honor можеше да се игра, и тоа имаше неколку делови MoH мислам. А тогаш CoD не ни постоеше.
CoD кога дојде медал оф хонор пропадна зш беше револуционерна, се до Black Ops кецот, после го усраа серијалот, сега се враќаат back to the roots со WW2 ама голема грешка им е што нема ни пацифичка кампања ни руска него само борбите во франција и германија што е грешка од нивна страна.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
CoD кога дојде медал оф хонор пропадна зш беше револуционерна, се до Black Ops кецот, после го усраа серијалот, сега се враќаат back to the roots со WW2 ама голема грешка им е што нема ни пацифичка кампања ни руска него само борбите во франција и германија што е грешка од нивна страна.
Само CoD World at war беше таква со кампања во источна Европа и на пацификот. Добро се покажа. Ама некако како да не им е гајле што се случувало на источниот фронт. xd
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
CoD кога дојде медал оф хонор пропадна зш беше револуционерна, се до Black Ops кецот, после го усраа серијалот, сега се враќаат back to the roots со WW2 ама голема грешка им е што нема ни пацифичка кампања ни руска него само борбите во франција и германија што е грешка од нивна страна.
Моја грешка spec ops не black ops измешав брзини...
Еве за што мислев
https://www.youtube.com/watch?v=-aaUO329z0c
и
https://www.youtube.com/watch?v=PP_f0-BjI2c
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
assassin's creed 2 (ps3), според мене најдобра ац игра од тоа што може да се направи до гејмплејот до паркоур до ликовите, ја обожавам оваа игра.
assassin's creed brotherhood (ps3), дополнување на двојката, забавна игра.
assassin's creed revelations (ps3), оваа игра е најслаба игра многу малку работи има за правење во играва, ама не е лоша играва воопшто.
Ape escape 2 (ps2), многу позабавна игра од кецот со интересни бос битки.
Armored Core 1, project phantasma и Master of Arena (ps1), ова се супер игри за битки со мечи, уживав од почеток до крај.
Army men air attack и army men sarge heroes (ps1), супер игри иако се малку потешки ама се забавни барем за мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom